Sosyal medyalar hepimizi bitirmedi mi?

Dikkatli okursanız sevinirim.
Akıllı telefonlar piyasaya sürüldüğünden beri insanların zekası hızla düştü. Basit bir çarpma işlemi yapabilmek için telefonlara sarılır olduk. Facebook çıktı herkes fotoğraf yükleyip beğeni almaya çalıştı. Twitter çıktı günlükler yok oldu, instagram çıktı insanlar fenomen olmak için salağa yattı, snapchat çıktı insanlar görgüsüzleşti. Yediklerini içtiklerini, gezdikleri yerleri herşeyi paylaşmaya başladılar. Gittikleri yerleri check-in yaptılar. "Havalı" gözükmek için starbuckslerden çıkmadılar. "Gideyimde snapchat'e koyayım" demek için pahalı mekanlara gittiler. Her sene yeni model akıllı telefonlar çıkmasına rağmen her sene yenisini aldılar. Bir öncekinden hiç bir farkı olmayan telefonlar üstelik. Ne kadar acı ki periscopta soyunan kızlar, ilişkiye giren insanlar, hata ve hatta tecavüz edip canlı yayın yapanlar bile oldu... ne kadar acı ki bir kaç beğeni almak için "mizah" yaptıklarını sanıp aslında alay edenlerle doldu bu dünya. Ne acıdır ki dışarda gecelere kadar dolaşamaz hale geldi çocuklar. Pedofili sapkınlık hırsızlık bunlar internetle birlikte dahada arttı. Ne acıdır ki kimse bunların farkına varmıyor. Normal mi geliyor dışarda oynamayan, tabletin bilgisayarın telefonun önünde saatlerce vakit geçiren çocuklar görmek? Ben bu site dışında hiç bir sosyal medya kullanmıyorum. Nereye gittiğimi ne yaptığımı ne yiyip içtiğimden kime ne? Fotoğraf yükleyip beğeni almışım neye yarar? Iki twit atıp "duyarlı" olmaya çalışmışım neye yarar?
Ne kadarda aptallasiyoruz bunlar yüzünden.

Güncellemeler:
18gün Meme sorusu sormadığı için, oramı buramı açmadığım için, burçlarla ilgili soru sormadığı için kimse cevap vermiyor olabilir, ki zaten böylesine bir soruya birçok görüş beklemek aptallık olur. Burdakilerin ne işi olur ciddi bir soruyla?

0|0
5|7

Erkekler Ne Diyor 7

• Ne kadar güzel ve doğru bir yazı olmuş, ne ilişkilerde ne arkadaşlıklarda özlem, merak, suprizler, sadakat kalmadı sosyal medyalar yüzünden aptal bir genç nesil yetişiyor. Kızlarımız beni herkes sevsin begendin modunda, hangisi beresini açacagını şaşırdı, etkekler daldan dala zıplama derdinde gözü doymaz abazanca önüne gelene saldırıyor, iki tane kıyafet giyince fashion bloggerım diyenler, bir iki yemek yapıp aşçıyım gurmeyim diyenler, bir iki yer gezince kendini traveler ilan edenler, kısaca egosunu tatmin eden, hayatlarındaki tüm ilgi sevgi saygı açlığını sanal olarak gidermeye çalışan, araştırmaktan, gerçek sevgiden deger vermekten uzak bomboş insanlar türedi türüyor.

1|0
    0|0
  • Bana göre aptal insan sosyal medyada da aptaldır normal hayatta da , sapık sosyal medyada da sapıktır normal hayatta da , zeki insan heryerde zeki dir , şimdi işin suyunun çıkması internetin erişim kolaylığı sağlaması oldu yani artık aptal daha aptal , sapık daha sapık olabiliyo , çocukların bağımlı hale gelmesinin en büyük nedenide ailelerin ver sussun tavırlarının sonucu... iyi yönde kullanırsak sosyal medya iyidir diyenlerdenim...

3|0
    0|0
  • Sosyal medyayı nasıl kullanırsan, öyle bir geri dönüş alırsın. Sadece "yeme, içme" prosedürlerinin paylaşıldığı bir araç olarak gördüğün için, kullanımın ve yargılman da bu yönde oluyor. Ben sadece Facebook kullanıyorum mesela ama ne yemek fotoğrafı paylaştım yıllardır, ne de işe yaramaz selfie'ler. Daha ziyade aktif bilgi mecrası olarak ve görsel verilerin toplandığı bir depo olarak kullanıyorum.

1|0
    0|0
  • Aynen haklısın

1|0
    0|0
  • bu durumun bir oyun oldugünu düsünuyorum gencligi boş seylerle oyalamak amaclii

1|0
    0|0
  • bunların hiç birini yapmadım :D tek sosyal medyam bura.. burdanda gideceğim bu aralar :D

0|0
    0|0
    • 18gün

Bende yapmadım. Ama etrafımda yapanlar dolu ne çok geri-zekali var diyorum gerçekten inanılmaz

• haklısın 1 cümle dahi okumadım ama haklısın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok hak veriyorum en cok da çocuklar konusunda anneler çocukların telefon, tablet kullanmasına sevinir olmuş onu aptal da kullanır diye dusunmezler cocuklarin beyinleri uyuşur diye dusunmezler.
    Onlarin yerine top, uçurtma gibi gerçek oyuncaklar verseler beyinlerinin gelişebileceğini hatirlasalar ne güzel olur.
    Detayda yazdigin diğer insanlar hakkında bir şey diyemeyeceğim buyukler sonuçta Allah akil fikir versin.

1|0
    0|0
  • fazlakurcalama ya:)
    şaka bir yana çok haklısın, benim de bir WhatsApp bir de ks var.
    sadece çocuklar değil yetişkinler de çıkmaz oldu telefonlardan, sosyal hesabı olmasa da oyundan çıkmıyor insanlar. Allah sonumuzu hayır etsin.

1|0
    0|0
  • Katiliyorum..

1|0
    0|0
  • Katılıyorum..

1|0
    0|0
  • Çok uzun okuyamadım.

0|0
    1|0
Yükleniyor...