Erkekler neden otobüste kadın yanına oturmaktansa ayakta kalmayı tercih ederler?

Ciddi anlamda çok merak ediyorum, neden yani? Biri açıklasın?

Güncellemeler:
19gün Erkekler edepten, çekinmeden bahsediyor. Kalçamıza göğsümüze bakarken hiç çekinmiyorsunuz edeplisiniz. Yanımıza oturmaya gelince bizden çekinip edep gösterisi yapıyorsunuz?
19gün Bazıları bana laf soktuğunu sanıp engelliyor. Benim size veremeyeceğim cevap yok çattık yaa

0|0
12|72

Erkekler Ne Diyor 72

• Genelleme yapmıyorum ama bence çekingenlik yüzünden oturmuyolar. Yoksa oturmak isterler elbette

1|0
    0|0
  • Yanına otursak istemeden elimiz değse ve kadın bağırsa nolucak haksız yere sapık muamelesi yiceksin bunları yaşamaktansa ayakta dur daha iyi

1|2
    0|0
  • kadınlar, göz tacizine uğramamak için erkeklerin karşısına yanına vs oturmamaya çalışıyor. Erkekler de sapık muamelesi görmemek için aynı şeyi yapıyor. Toplum böyle şekillenmiş biran da değişecek şeyler değil. Suçlu olarak herhangi bir cinsiyet seçemiyorsun, tacizci erkek çok fazla ama bu tacizciyi yetiştiren bir de anne var işte naparsın

1|0
    0|0
  • Çünkü burası Türkiye. Kadının yanına otursak bile "oha yanıma oturdu pis sapık!!" Diye düşünüp pis pis bakıyolar. Kimisi oturmayalım diye çanta koyuyo.

Bide bunu merak ediyosunuz ya. Hemcinslerinize ve kendinize azıcık dikkat etseniz diyorum. Erkeklere karşı o kadar yabani ve iletişimsiz ki bizim kızlarımız. 0 yani.

1|0
    0|0
    • 19gün

şu sitede bile o kadar sapık erkek var ki tabiki kadınlar sapık gözüyle bakacak. Bu sitede çoğu kızın mesaj kutusu kapalı neden çünkü hemen numara isteme, çok güzelsin diye salak salak sırıtma falan hayatında ilk defa mı kız gördün. Yolda yürüyorum bazıları öyle pis nefsiyle bakıyor ki. Kışın soğuğunda ulusta otobüs bekliyorum açık hiçbir yerim yok ellerim dışında kafam bile kapalı ama kötü kötü bakışlar falan, adamlar gözüyle yiyor resmen, ben neden onlara o şekil bakmıyorum, bakışlarından acayip rahatsız oluyorum. Bir erkekle bir kadın her mekanda yanyana olmalı ama biri hafif açık bir kıyafet giydiğinde pis nefsiyle süzmemeli, bize bir erkeğe nasıl bakıyorlarsa öyle baksınlar biz de sapık gözüyle bakmayalım. Tamam önyargı kötü bir şey ama genel böyle biri biraz dar giysin tüm gözler üzerinde hatta ben sırf bakmak için arkasını döneni gördüm

• 19gün

@garamanli70 anladım farkındayım. Ben bazı konularda faşist davranırım ama.

• 19gün

@kediseverkedicik peki bu da senin düşüncen.

• rahatsız etmemek içindir

ben oturuyom valla umrumda olmaz :D

2|0
    0|0
  • Şimdi şöyle izah edeyim ;afitap bu tamamiyen kişiden kişiye değişken bir cekingenlik evet bende de var ayarıca yanlış anlarmı yanına otursam? memelekte abaza tayfa kol gezerken.
    ister istemez oluyor yani bir de bayanım karamsar bir bakışı yanına oturduğuna pişman ediyor.!

1|0
    0|0
  • Genelde yanlış anlaşılmaktan (Bazı kadınlar) sanki biz ona saldıracakmışız gibi canavarca bakışlar. Başım ağrıyacağına ayakta giderim

1|0
    1|0
    • 18gün

Erkekler diye genellemeseniz? Çünkü bu durumu bazı hemcinsleriniz de yapıyor. Demekki cinsiyet değil, karakter meselesi.

• Kadinlarin sapik muamelesi yapmasi bir cekiniyolar toplanip ters bakis atiyolar otobusten inesi geliyo insanin

1|1
    0|0
  • Çünkü gerizekalılar.

2|0
    0|0
  • Sıkıntı yok öncelik boş yere bakarım yoksa da koltukta oturan bir bayansa yanı da boşsa otururum... Oturmayıp ayakta mı gidecem gltmek istediğim mesafeyi...

1|0
    0|0
  • Her şey kadınların iki dudağının arasında , kalkıp taciz ediyo dese 5 yıldan başlıyor. Kendinide savunamıyorsun üstelik birde olay yerinde ki sahte kabadayılar insanın üstüne yürüyor. Çok saçma bir durum içine düşmemek için. Oturmuyorum.

1|2
    0|0
  • oturduğumdan bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Bayanların aklında oluşabilecek soruları işaretlerini ortadan kaldırmak için olabilir. Benim yanıma niye oturdu? B eni gözüne mi kestirdi? Bana bir şey yapar mı? Benimle aynı durakta inip beni takip eder mi? gibi düşünceleri hesaba kataraktan oturmuyor olabilirler ki ben böyle düşünüyorum ve oturmuyorum. bunun TEMEL SEBEBİ ülkemizde yaşanan taciz, tecavüz ve kadın cinayetleridir.

1|0
    0|0
  • kadin rahatsiz olur diye

1|0
    0|0
  • niye şimdide oturmamalarımı suç oldu bende oturmuyorum çünkü oturursam karekterine göre ya rahat olmayabilir ya da bir yeride kalkabilir kendini bir şey sanıp oturmamak en iyisi

1|0
    1|0
  • ben oturuyorum valla

2|0
    1|0
  • Ben otururum ama bacaklarımı ayırıpta yanımdakini rahatsız etmem...

1|0
    0|0
  • kadın sapık demesin diye.

2|0
    1|0
  • ihtiyar vs.. gelir onlar otursun diye düşünceli olabilirler belki

1|0
    0|0
  • Benim hiç öyle bir derdim yok yer varsa otururum. Erkek kız teyze amca farketmez

1|0
    0|0
  • Turkiye kimseye guven olmaz kadinlar cekinir diye urker diye baska bir sebebi yok diyemeyecegim cunku var tacizler tecavuzler

1|0
    0|0
  • Buraadan anlatmak istemem 😉

1|0
    0|0
  • Ben otururum
    Ama soylede birsey var kendini bir halt sanan kadinlar bir boyle sanki bisey olmus gibi bakmalar flan he hakli olan bayanlarda var tabiki ama gereksiz rahatsiz olmus havalaro flan bizlerixe rahatsiz ediyo

1|0
    0|0
  • yanına otursak bu seferde fdesatlanan oluyo

1|0
    0|0
  • siz sapik gözüyle bakmayın diye

1|0
    0|0
  • Kendince saygı rahatsız olmasın zihniyeti cahill insanların işin

2|0
    0|0
  • yanlış anlaşılır oldu her şey bu ülkede
    ama bu böyle gitmez

1|0
    0|0
  • kadınlar rahatsız olmasın diye

1|0
    0|0
  • Hiç öyle bişey yok niye oturmayayım. Ha peynirli doritos kokusu geliyorsa o ayrı

1|0
    0|0
  • Çünkü tüm erkeklere potansiyel sapık gözüyle bakıyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42

Kızlar Ne Diyor 12

• Benim yanıma oturuyorlar. Bazıları hayvan gibi yayılıp beni yarım koltukta bırakıyor. Bazıları da edepli edepli oturuyor.

1|1
    0|0
    • 19gün

aynen ya en sevmediğim tipler bacaklarını 90 derece açanlar

• bilmiyorum otururum bir erkeğin yani bossa başka yer yoksa karşı tarafta oturur oturabilir sıkıntı yok. rahatsız vermediği surece

1|0
    0|0
  • Bazıları benim arkamdan yürüdüğü için bile rahatsız oluyorum terliyorum korkuyorum böyle hissettirmemek için sanırım

1|1
    0|1
    • 18gün

erkekler tam olarak bu sebepten dolayı oturmak istemiyor, bravo (: şu görüşün altına yorum yazarken bile tacizci gibi görülmek istemediğim için çekinerek yazıyorum mesela :D komik bir durum

• sevgilisi vardir
    esi vardir
    veya korkar yanlis anlasilmaktan

1|0
    0|0
  • Sen hiç metrobüse binmedin galiba😂

1|0
    0|0
    • 19gün

metrobüs ne :D Ankarada hiç duymadığım bir terim.

• 19gün

Sağol valla😂

• 19gün

önemli değil :)

• Kadın rahatsız olmasın diyedir herhalde. Ha bazı sapıklarda varki kadının yanına oturmayıp tepesinde dikilip gözetliyorlar onları orası ayrı. Canım öyle bir memlekette yaşıyoruz ki kadınların yanına oturmaları normal yani insan yemiyoruz ama çoğu zihniyetteki kadınlar da rahatsız oluyor. Onlar ne yapsın beş parmağın beşi de bir değilki

0|0
    0|1
  • Saygıdan

1|0
    0|0
  • Utanıyordurlar veya rahatsız olmasın diye olabilir

1|0
    0|0
  • Valla ben hiç boş koltuk varken ayakta duran erkek görmedim 😂

1|0
    0|0
  • utanıyorlatr heralde

1|0
    0|0
  • Saygı en iyisi👍

0|0
    0|0
  • Erkekler ne saçma yorumlar yapmış öyle ya. Rahatsız olan kadın binmesin kardeşim otobüse kendine özel taksi tutsun. Edep saygı felan demişler bide bir erkekle kadın otobüste yan yana oturunca edepsiz saygısız mi olunuyo kafaya bak yani. Valla ben bir erkeğin yanına oturuyorum o otobüse biniyosak ikimizinde hakkı. Benim yanıma da oturuyolar gayet normal bir şekilde olması gereken gibi. Oturmayanin kendi salakligi

1|1
    1|2
    • 18gün

aferim sana supersin

• 18gün

Evet o kadar saçma yorumlar var ki bir an anlayamadım ciddi olduğunuzu kusura bakmayın :) İyice yozlaştı toplumumuz çok yazık..

• 18gün

aynen öyle iran olma yolunda tam gaz ilerliyoruz

Yükleniyor...