Dinin Sosyal Hayatınızda; Ve Toplumsal Norm Düzeninizdeki Etkisi Nedir, Ve Nasıl Bir Boyutta İşliyor?

Burda çok ateist arkadaş var. Merak ettim, böylesi bir soru sorayım dedim. Tabiki de yargılamıyorum, ve de eleştirmiyorum yobaz dinci biri asla değilim. Ama bazıları peygamber efendimize hakaret bile ediyor, burada ona nem kapıyorum yalnız!!! Mesela ben, dindar ve mülüman biriyim. Sizce; dinin hayat vizyonunuzdaki önemi nedir. Çevresel faktörleri gözetirken; içinde bulunduğunuz fiziksel çevre, ve dış çevre olaraktan, fikir ve de görüş alanlarınızı kişi ve kişileri ele alaraktan, toplumsal statüde sosyalleşme bazında birşeyleri yansıtırken dini öğeleri ne kadar üst seviyede ve zirvede tutuyorsunuz? Ahlaki açıdanda dini mühim kılan, önemseyen bir yapınız var mı? Bir işe girişim yaparken; dini vurgulayıcı, ve ele alıcı atılımlar mı yapıyorsunuz? Ve bu dış dünyanıza, ve sosyal ilişkilerinize ne kadar yansıyor?

• Elhamdülillah, müslümanım dini vecibelerimide yerine getiririm.
    78% (7)62% (8)68% (15)Oy Ver
  • Ateistim...
    0% (0)23% (3)14% (3)Oy Ver
  • Teistim-Deistim...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Agnostiğim...
    11% (1)8% (1)9% (2)Oy Ver
  • Tengriciğim...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Diğerleri...
    11% (1)7% (1)9% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|6

Kızlar Ne Diyor 3

• agnostgım skmde değil

0|0
    0|0
    • 21gün

Sen olma zaten müslüman...

• 21gün

Emin misin... de değil derken az da olsa dine de değinmiş oluyor tamam bunu sen istemdışı ve de refleksiz söylüyorsun ama yinede bir düşün isterim. :) Ve bana dedin demedim zaten. Bu arada aleviyim ve de yobaz birisi asla olamam. Mezhepcide değilim yanlış anlama. Ve hükümet yanlısı biride değilim. Ama kulandığın kelimelere biraz dikkat göster. Böylesi bir konuda ne olursa olsun küfür etme ve heleki de bayansın yani bu senin ahlaki değerlerini bozabilir. Bırak dini yakışmaz yani. :)

• Elhamdülillah, müslümanım dini vecibelerimide yerine getiririm.

0|1
    0|0
  • Tanrinin varoluşun a inanırım ama hiç bir şey yapmam. Arada oruc tutarım tamamen birlik beraberlik açısından. Iyi niyetliyim bence Müslümanlık ta bu çok önemli bir unsur. Dine hayatıma taşımıyorum ama bütün din mensup lara saygım var. Herkes dini özel tutmalı akıl vermemeli çünkü hiç kimse bu konuda çok bilgin degil.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Açıkçası bu şort giyen kadına tekme atan gibi tipler hep dindarlardan çıkıyor. Ülke dini kullanarak kandırılıyor. Kusura bakmayın ama o çok düşmesini istediğimiz dolar düşmez. Bilimsel eğitimi yok edip, imam yetiştirmeye devam ettikçe paran değer kaybetmeye devam eder. Çünkü üretim yapabilmek için kafası çalışan biri gerek. Dindar ve müslümanım diyip kızlara asılan tanışalım mı diyen tipler çok. Ülke çok geride.

1|1
    0|0
    • 21gün

Sen boşver o kırmaları ve de kırıkları yobazları kardeşim sen kendi dini görüşünü söyle sanırım ılıman bir müslümansın sende benim bir zamanlar olduğum gibi dikkat et bu deistliğe ve de ateistliğe doğru dönüşmesin...

• 21gün

Yahu o sadece sence. Kafan basmıyor galiba, kimse kimsenin tercihine karışamaz. Sen sadece kibarca söylüyorsun ama her türlü aynı kafaya çıkıyorsun. Ayrıca hayırdır bu ego? :) Neyse boşver kavga etmeyelim.

• 21gün

Aynı kafaya çıkmam ben onlarla bir tutulmam ve olmam sana ego olarak lanse geliyorsa öyle algıla ama kibirli biri değilimdir asla bak bu tercihinede karışmıyorum egocu bir insanım. Senin açından öyle olayım. O kekolarla tabiki de karışamaz beni zihniyetim. :)

• Din birçok toplumsal olumsuzluğun savaşların kaynağıdır

1|1
    0|0
    • 21gün

Sağlam bir örnek ver tescil göster o zaman bazı şeyleri tarihten ve dini literatürlerden...

• 21gün

Farkettim. Bence hakaret edenleri sadece uyar onları tahrik etmek daha çom şevklendirir.

• 21gün

Evet valla kardeşim daha çok kamçılıyor ve de kırbaçlıyor bu tip durumlar onları bak mesela bir ibadullahtan dönme bir ibnullah var nasıl yorum yapmış sayfanın en altına özel olmayan görüşlerin altına bakarsan diğer erkek yorumlarına farkedersin zaten. Böylesi insana cevap verilir mi. ? :)

• din çok önemli bişey mesela muhammedde aişeyle küçükken evlendi ve rızası vardı küçüğün rızasını alınca hop rıza pointsler toplanıyor bekir bozdağında dediği gibi rızasını aldıysan işkence fantezi falan o yeee rıza rıza 4540 merkez rıza baba isa musa sen bizi kutsa

1|0
    0|0
  • dinin insanlar uzerindeki kotu etkisini gordukce din dusmani oldum

1|0
    0|1
  • Elhamdülillah, Müslüman'ım dini vecibelerimi de elimden geldiğince yerine getirmeye çalışırım...

0|0
    0|1
  • Dinlere inanmam, ve eğer tanrı varsa psikopatın tekidir. Bu nasıl düzen lan!
    dijitalkoleksiyon.files.wordpress.com/.../...n.jpg

0|0
    0|0
    • 21gün

Tartışmak istersen düzeyli bir dille beklerim özelime dostum...

• 21gün

Yok ya ben zaten imam hatipliyim, çocukluğumdan beri de çok din dersi aldım.

• 21gün

Sorunlarını ve de sorularını az çok biliyorum ve de yobaz keko dinci müsveddesi biri asla değilim. Ve diğerlerinden daha farklı akılcı ve de akıcı cevaplar vereceğimden emin olabilirsin. :)

Yükleniyor...