Ülkenin Gidişatından Memnun Musunuz?

Bence bir Ortadoğu ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Son yaşanan olaylar da bunun açık göstergesi. Hukuk ögrencisiyim ve ve okulumu bitirir bitirmez bu ülkeden gitmek istiyorum. İnsan haklarına değer veren, eşitlikçi bir ülkeye beyin göçü yapmak istiyorum. Eskiden çok idealisttim ama artık idealizm de kalmadı içimde. Bu ülkenin aydınlık günler göreceğine dair umudum tükenmek üzere. Hele başkanlık sistemi gelirse bu ülkenin çok fazla beyin göçü vereceğine inanıyorum. Bu da ülkenin geleceği bakımından telafisi zor sonuçlar doğuracaktır. "Türkiye'den Neden Taşındım" diye bir yazı okudum. Merak eden google'dan bulup okuyabilir. Bu yazının da bu kararı vermemde çok etkisi oldu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, ülkenin gidişatından memnun musunuz?

Güncellemeler:
19gün Evet?
19gün Bir İskandinav ülkesine yerleşmek niyetindeyim. Muhtemelen Norveç olur.

1|2
7|11

Kızlar Ne Diyor 7

• Ortadoğu birbir tükeniyor bir Türkiye kaldı dik duran müslüman ülkelerden bizim de üzerimizde oyunlar malum yıkmaya çalışıyorlar tüm müslümanlar birlik olsa bugün bu durumda olmazdık belkide bakın müslüman olmayan ülkelere hiç birbirleri ile sorunları var mı biz kendi içimizde birlik değiliz evet gidişat iyi değil

0|1
    0|0
  • Gözümün önünde araplaşan ülkemi izliyorum.
    Bu bana ağır bir yük.

0|2
    0|1
    • 19gün

Araplaşan Ülke?

• 19gün

Laik düzen ülke sömürmez, sadece dinler sömürü aracıdır.
      Bak genç arkadaşım, geçen akşam da tartıştık, git kendi görüşünü belirt, benim ve başkalarının görüşlerine salça olma.
      Başkası ile polemiğe giren her görüşünü kaldıracağım, kendi sınırların içinde kal.
      Arap sevici isen de arabistana git.
      Hadi by.

• 19gün

@ThorinMeşekalkan Asimile olmaya yeni düzen bir Ç O M A R

• Belçika da hukuk okuyorum ve okulum biter bitmez Türkiye'ye dönmek istiyorum. Ülkemde yaşanan bazı şeylerden kesinlikle memnun değilim fakat vatan denince akan sular durur ve emin ol Avrupa dediğiniz olay içi boş balon gibi.

0|0
    0|1
    • 19gün

Avrupa'da ırmaklardan bal akmadığını biz de biliyoruz ama en azından emek veren karşılığı alıyor, bizdeki gibi emek sömürüsü, adam kayirmacilik gibi olaylar yok. Orada önemli olan liyakat sahibi olmak. Hadi bunu geçtim, bizdeki gibi Ortadoğululaşmak gibi bir gidişat yok orada. Ha sen bu gidişattan rahatsız değilsen o zaman gel buyur yaşa. Kendi kararın.

• memnun olunacak tek bir şey söyle memnunum diyecegim

0|1
    0|0
  • hayır maalesef

0|0
    0|0
  • Evet orta dogu ulkelero olma yolunda ilerliyiz gelecegimiz hic parlak degil...

0|0
    0|0
  • memnun degilim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben milliyetçi bir insanım vatanımı seviyorum ama bende gitmek istiyorum yetersiz imkanlardan ve adam kayırmalarından olan problemler yüzünden farklı bir ülkede yaşamayı düşünüyorum

0|1
    0|0
    • 19gün

Evet üçkağıtçılık da çok var toplumda. Mesela benim kaldığım öğrenci pansiyonunun müdürü beş vakit namaz kılan dindar bir adam ama şu buz gibi havalarda kafasina gore kombiyi kapatıyor, beni soğukta ders çalışmak zorunda bırakıyor. Üstelik vizeler de yaklaştı. Yine kafasına göre elektrikleri kesiyor. Saçımı kurutamadan okula gitmek zorunda kalıyorum bu havada. Üstelik aldığı pansiyon ücreti hiç de az değil ve ben ücretimi vaktinde ödüyorum. Kaldi ki vaktinde odemeyen biri bile olsam bunu yapmaya hakki yok. Mesela bu kişi "iyi akşamlar" dediğimde "aleykümselam" diye karşılık veriyor. Aklınca bana dini öğretiyor. O kadar dindarsa önce kul hakki yememesi gerektiğini bilmesi gerekir halbuki.

• 19gün

Toplumdaki çürüme, yozlaşma katlanılmaz bir hal aldi ve toplumun duzelecegine dair umudum da kalmadi. Okulumu bitirir bitirmez kendimi kurtarmak istiyorum.

• 19gün

aynen öyle

• Hayır malesef ben izmirde yaşıyorum ama toplum cahil ve çok bilinçsiz birine hött desen bıçaklar silahlar havada uçuşuyor bu toplumdan ne beklebiliriz? hekes ülkesini sever ayrılmak istemez ama bu ülkeninde b... nu çıkardılar malesef bunu yazmak istemezdim ama görüş sonuçta herkesin görüşüne saygı gösteriyorum.. bu da benim görüşüm...

0|0
    0|0
  • Devletin işi gücü yok tacizciyi istismarcıyı kurtarma derdinde

2|1
    0|1
  • ülke lastiği patlamış kamyon gibi baş aşağı savrulup gidiyor arkadaşım işsizlik olmuş 5 milyon kapanan şirketler el konulan bankalar atılan memurlar daha ne diyeyim

0|0
    0|0
  • 15 senede bu kadar gelişiyor biraz daha sabredin

0|0
    0|1
  • Gidişat berbat.. Sonumuz hayırlı görünmüyor hiç.

0|0
    0|0
  • Ülke ciddi oranda kaosun içinde...

0|0
    0|0
  • Dogru söze ne hacet

0|0
    0|0
  • kotuye gidioruz.

0|0
    0|0
  • Hayır