Bir gün sizin değerlerinizi hiçe sayan bir çocuğunuz olsa ne yapardınız?

Ailesinden çok farklı bir çocukla konuştuk. Oradan aklıma geldi. Örnek olarak mesela diyelim siz Kürtsünüz ama çocuklarınız Kürtlerden bana ne diyor.

0|0
4|5

Erkekler Ne Diyor 5

• Öyle biri olmayacak

1|0
    0|0
  • kovalırım onu :D

1|0
    0|0
  • Atatürk ve ilkelerini, Türkiye Cumhuriyetini reddeden bir çocuk... Düşüncesi bile korkunç

1|0
    0|0
  • allah kimseye öyle bişey yaşatmasın

1|0
    0|0
  • Belli bir sınırı olmalı.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ailesinden farklı olması o çocuğun kendine özgü fikirlerinin olduğunu gösterir. Ailesinin dikte ettiği kabullere yönelmez kendisi araştırır, okur, gözlemler ve doğrularını kendisi yaratır. Türk toplumunda böyle çocukların olması biraz zordur ve böyle çocuklar genelde akılcı, fazla zeki ve afacandırlar. Dahi diye tanımlandırdığımız çocuklar genellikle bu gruba dahildirler içlerinde sürekli yeni şeyler öğrenme merakı vardır aileleri onların sordukları sorulara yanıt veremez duruma gelirler çocuk bu nedenle ailesinden farklılaşır, uzaklaşır ve kendisine ait bir dünya kurar o kurduğu dünya ona bir bilim insanı olma özelliğini sunar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sizin değerleriniz çocuğunuzdan daha değerli olmamalı onun düşünceleri bizim yıkamadığımız tabularımızdan bile daha önemli işte bu yüzden bir çocuk büyüyor ve bizi aya çıkarıyor, yıldızlara isim veriyor, dünyayı keşfediyor bizi geleceğe gururla taşıyor bundan daha önemli bir değer olabileceğini ben sanmıyorum ve ileride böyle bir çocuk yetiştireceğim kesin :)

1|0
    0|0
    • 13gün

doğduğu ırkı beğenmemesi onlardan değilmiş gibi davranması zeka ürünü olduğunu hiç zannetmiyorum.

• 12gün

Gözüme çarpanları hallettim. 👍🏻

• 12gün

Teşekkür ederim arada bir bakarsın sana zahmet 😊

• Hayatta ne ekersen onu biçersin
    Ben anne babamın her zaman değerini bilen bir evlattım

1|0
    0|0
  • Olabilitesi yüksek. Yapacak birşey yok

1|0
    0|0
  • Ben kurtsem ve o çocuk kürtlerden banane diyosa doğru yolu bulmstr o 😂😂