Taciz etmek, tecavüze yeltenmek gibi sapıklıklar küçüklükten gelen eğitimle yok edilebilir mi?

Büyüdükçe sonradan oluşabilecek bir durum mu?
Yani erkek çocukları da kız çocukları gibi yetiştirilse idi bu gibi durumlarla başa çıkılabilir miydi?

Güncellemeler:
19gün güncel
19gün güncell

0|0
9|29

Erkekler Ne Diyor 29

• aslinda bu konudaki en temel egitim cocukken verilmeli anne baba sonra okullar
    bilincli insanlar boyle yapmali en azindan ki zira erkek cocuklarina kadina zorla hicbirsey yaptirilmayacagini anlatmalari lazim kiz cocuklarina ise zorla yapilan bir seye karsi sessiz kalmamalari gerektigini

1|0
    0|0
  • Erkek, kadın gibi namus korkusuyla büyütülmeli!
    Bu, "erkektir yapar, benim oğlumun 5 tane sevgilisi vardı, kızlar benim oğlum için ağlardı vs" gibi kötü şeyleri överek erkek evlat yetiştiren ailelerin suçu.
    ha kadınların da tecavüzcüsü var. onları da es geçmeyelim.

1|1
    0|0
  • Sapıklık insanın içine sindiyse şayet ne kadar eğitim verirsen ver iflak olmaz. Nefsini nasıl kontrol edileceğini kadınlara nasıl yaklaşılır bunu öğretmek lazım. Kadınlara haksızlıklarının neler olduğunu onların yaşamında kısıtlama olduğunu anlatmak lazım. Küçük yaşta iyi bir terbiye alırlarsa bozulmayabilir lakin arkadaş çevresi de önemli işte. Bozulabiliyorlar

1|0
    0|0
  • evet küçüklükten itibaren islami eğitimle ve cocuğumaza vereceğimiz eğitimle
    yok edilebilir örnek ben eğitimimi aldım sağolsun ailem verdi
    şimdi dünyaları versen yapmam çünkü karekterime ters :D :D :D

1|1
    0|1
  • Her şeyden önce erkek çocuklarına çapkınlık gibi şeylerin övünülecek şeyler olmadığı, aksine büyük terbiyesizlik olduğu anlatılmalı.

1|0
    0|0
  • Bunu eğitimle bir yere kadar engellersin yapmaması gerektiğini öğrenebilecek olanlar bunu yapmaması gerektiğini öğrrnir öğrenemeyenlere de diğerleri engel olup yaptırmaz buna da mahalle baskısı denir otokontrol sağlanır

1|0
    0|0
  • Kadinlara kucukken edepli olmalari, erkeklerede nefislerini terbiye eğitimi verilirse sorun ortadan kalkar.

1|1
    0|0
  • büyük oranda yok edilir.

1|0
    0|0
  • Yanlış aile eğitimi zaten bunun sebebi. Anne baba çocuklarının önünde sevişiyor. Ya da çocuklarını küçük yaşta cinsel konularda istismar ediyor, hareket, davranış v. s

1|0
    0|0
  • Yok edilir bence.

1|0
    0|0
  • Eğitim her şeyin ilacı, baştaki yobaz düşünceli efendilerin tecavüzü meşrulaştırması zaten eğitimin ne seviyede olduğunun kanıtı.

1|0
    0|0
  • edilebilir

1|0
    0|0
  • edileceğini sanmıyorum insanın fikirlerini yönetemezsiniz

1|0
    0|0
  • Genelde eğitimsiz yobazlar yapıyor
    Eğitim şart

1|0
    0|0
  • Ancak kadınlar silahlandırılıp güçlendirilirlerse olur

1|0
    0|0
  • Bir kısmı evet

1|0
    0|0
  • Ağaç yaşken eğilir

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Erkeği kız çocuğu gibi yetiştirmek tecavüzcü olmasını engeller belki, fakat erkekliğinden olur. Kaş yaparken göz çıkarmaya gerek yok. Bu önce bir yaratılış meselesi, erkeğin kadından daha istekli ve kendini daha zor kontrol ettiği bir gerçek. Aldatma oranlarının erkeklerde kadınlara oranla fazla olmasının en büyük sebebi de bu. Fakat bu ailede verilen iyi bir ahlaki eğitimle dizginlenebilir mi? Evet dizginlenebilir. Fakat bunun yolu erkeği kız gibi yetiştirmek değil.

0|0
    0|0
  • baskın ailelerde çıkıyor bu durum

1|0
    0|0
  • Önce vicdanı eğitim sart

1|0
    0|0
  • Edilirbnce

1|0
    0|0
  • Sanmam

1|0
    0|0
  • Edilemez ama ebeveyn bensem edilir

1|0
    0|0
  • Edilir aglak ve nefsi terbiye sart

0|0
    0|0
  • Büyüdükçe gelişen bir durum

0|0
    0|0
  • yazık be

0|0
    0|0
  • Bu iş biraz farklı. Yetiştirilme tarzı önemli ama sadece bu onun yetersizliğiyle alakalı değil. Tacize uğrayanlar bu tarz şeylere bulaşa biliyor ve gerçektende Allah ın rahmetinden merhametinden nasibini almayanlar bulaşıyor. Çok çirkin ve iğrenç bir olay.

1|0
    0|0
  • sapık hep sapıktır kanı bozuk bunu idam paklar bence

1|0
    0|1
  • Yok edilmesi mümkün.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Barbarlar eğitilemez bazı hayvanların evcilleşemediği gibi

1|3
    1|1
  • Ailelerde suç gerekli ilgi ve alaka gostermiyorlar egitmiyorlar doğurup doğurup salıyorlar

1|1
    1|0
  • Birincisi ulkemizde fazla gorulmese de kadinlarin da erkeklere taciz rttigi durumlar var yani olayi kiz cocugu gibi yetistirmek olaraka ele almamak lazim. Ikincisi tacizlerin cogunun sebebi cocukluktan kalan travmalarla açığa çıkıyo kısır döngü yani. Cinsel egitimden kacmamak lazim bence başta

1|0
    0|0
  • erkektir yapar anlayışının son bulması lazım

1|0
    0|0
  • Kadına tesettür giydirmeyi bırakıp erkeğin tesettürünün etkin olması gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Önce anne baba eğitmeli daha sonra okullarda da bu konuda eğitim şart aslında

1|0
    0|0
  • Etkisi olur

1|0
    0|0
  • Eğitim ilk ailede başlar. Anne ve babadan alınan terbiye kişiliğin gelişiminde ilk etken bence

1|0
    0|0
  • kuş yuvada gördügünü işlermiş başımızdaki cahillerin yetişme tarzı bozuk oldugu için Atatürkü kıskandıkları için ülkeyi batırma stratejisine sokuyorlar Allah hepsinin belasını versin..

0|0
    0|1
Yükleniyor...