İBB meclisinin"Kadınlara istediği yerde inmesi" hakkında alacağı kararın ne yönde olmasını isterdiniz?

Bana göre çok estetik ve yerinde düşünülmüş bir karar olduğuna inanıyorum.
Biliyorsunuz ki İBB nin gündeminde olan bu karar " İstanbul da toplu ulaşımı kullanan bayanların gece 22.00 dan sonra durak ta durulmasına gerek kalmadan gidecegi yere en kısa mesafede inme talebinde bulunması ve hakkı veriyor".. Ben oylamaya bile sunulmadan direk kabul edilip yürürlüğe girmesi taraftarıyım. Hatta tüm Türkiye de uygulanmalı. Ya siz?

• Yerinde ve çok doğru bir karar olurdu
    57% (4)67% (4)62% (8)Oy Ver
  • Gerek yok
    43% (3)33% (2)38% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

Kızlar Ne Diyor 2

• Yerinde ve çok doğru bir kadar keşke kadınlara ait ıett otobüsleride gelse

0|0
    0|0
  • Böyle çözüme varılmaz, bir kadın olarak gereksiz buldum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kızlara sormak lazım

0|1
    0|0
  • bir çözüm olmaz gerçi ama kısıtlamalarına gerek yok bence bu konuyu o saatte isteyen herkes durak harici inebilsin. Zaten trafiğin yoğun olmadığı saatler problem yaratacağını zannetmiyorum. Gerçi yine benim dediğim olacaktır zaten kadın mı bastı erkek mi bastı diye takip edecek kimse yok bizde zaten.

0|0
    0|0
  • Ben bu duruma karşıyım çünkü çözüm bu değil. Tıpkı köprü meselesi gibi. Mesele köprü yapmak değil o şehrin yükünü azaltmak. Mesele toplu taşımaları kapiya kadar getirmek değil bunu mecbur bırakan nedenleri sebepleri bulup çözümlemek.

0|0
    0|0
    • 16gün

Bende seninle ayni fikirdeyim. Soyleki >> İstanbul'da trafigi rahatlatma yerine toplu ulasimi cok ama cok yayginlastiracak ve sistemli hale getireceksinki insanlar arac almayi rn azindan hafta ici ise gidip gelmelerdr arac kullanmak yerine toplu ulasimi kullansin. Sen rahatlattikca cunku halk daha cok araba alma istegi goruyor kendindr. Niye? E bakiyor heryer duble yol rahat hep yollar acik.. Ozel arac dolasiminada İstanbul'da sinirlama ve ekstra vergi getirirsen ozel bir yasa ile bu is boylelikle cozulmus olur. Gerci ben trafik sorununa yoneldim bir an ama senin verdigin ornekler dikkat cekiciydi o yuzden. Mesele kopru yapmak veya yol yapmak degil. Onlari yapmamaya sebep olacak duzenlemeler ve zorundaliklar yaratmak 👏👏👍👉

• ibb hangi partiden?

0|0
    0|0
  • bir tarafta tecavüzcüyü akla diğer tarafta kadına iyilik yap. Nasıl bir zihniyet bunlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...