Ne devleti ne de ailemi affedemiyorum? Ne yapmalıyım?

28 Şubat kararlarında imamhatibin orta seviyesini kaldırıp bize ilkokul diploması verdiler.

isteyen çocuğunu okuldan aldı isteyen açık bir şekilde devam ettirdi. ailem ise beni imamhatibe yollamayı düşündükleri için , okutmayip kuran kursuna verme kararı verdiler. Ne kadar dindar olduklarını benim üzerimden ispatladilar.

yıllarca ve zorla Arapça ve hafizlik kurslarına gönderdiler. ben hiçbir eğitim alamadım. sagolsun babamın bir arkadaşı dışarıdan okutun dedi de çok geç bir yaşta açıktan başladım. onlisansi bitirdim. o da malesef ilahiyat. yine aile baskısıyla.

bu dini zorlamalar. kendimi toplum içinde eğitimsiz ve küçük görmemle birlikte beni dinden soğuttu. saçlarımı açtım ve ailem beni evden kovdu. sonra tekrar geri aldilarsa da bana hep kötü davrandilar. kendimi çok yalnız hissettim. zaten annem bir gün beni öpmüş bir insan değildir.

neyse devlete kızma sebebim ise madem ilkokuldan sonra ortaokul okumayı da mecburi yapacaksın neden o sene mezun olanları es geçtin. bizim okumaya hakkımız yok muydu? neden beni zorla da olsa alıp okula götürmediler.

Güncellemeler:
Ben ailemle olan olumsuz duygularımla nasıl baş edebileceğimi düşünüyorum. Gitmeyince bir kaç ay gitmiyorum yanlarına. Sonra görünce öZlediğimi anlıyorum. Ama kendi başımayken. Dediğim gibi nefrete kadar gidiyor.

0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...