Ne devleti ne de ailemi affedemiyorum? Ne yapmalıyım?

28 Şubat kararlarında imamhatibin orta seviyesini kaldırıp bize ilkokul diploması verdiler.

isteyen çocuğunu okuldan aldı isteyen açık bir şekilde devam ettirdi. ailem ise beni imamhatibe yollamayı düşündükleri için , okutmayip kuran kursuna verme kararı verdiler. Ne kadar dindar olduklarını benim üzerimden ispatladilar.

yıllarca ve zorla Arapça ve hafizlik kurslarına gönderdiler. ben hiçbir eğitim alamadım. sagolsun babamın bir arkadaşı dışarıdan okutun dedi de çok geç bir yaşta açıktan başladım. onlisansi bitirdim. o da malesef ilahiyat. yine aile baskısıyla.

bu dini zorlamalar. kendimi toplum içinde eğitimsiz ve küçük görmemle birlikte beni dinden soğuttu. saçlarımı açtım ve ailem beni evden kovdu. sonra tekrar geri aldilarsa da bana hep kötü davrandilar. kendimi çok yalnız hissettim. zaten annem bir gün beni öpmüş bir insan değildir.

neyse devlete kızma sebebim ise madem ilkokuldan sonra ortaokul okumayı da mecburi yapacaksın neden o sene mezun olanları es geçtin. bizim okumaya hakkımız yok muydu? neden beni zorla da olsa alıp okula götürmediler.

Güncellemeler:
21gün Ben ailemle olan olumsuz duygularımla nasıl baş edebileceğimi düşünüyorum. Gitmeyince bir kaç ay gitmiyorum yanlarına. Sonra görünce öZlediğimi anlıyorum. Ama kendi başımayken. Dediğim gibi nefrete kadar gidiyor.

0|0
0|6

Erkekler Ne Diyor 6

• Şunun farkında olabilmemiz gerekiyor;bizim istemediğimiz şeyleri bize kimse yaptıramaz, bizler iradesi olan ve kendi kararlarını alabilen (birilerine bağlı kalmayarak) varlıklarız, bu anlatılanlardan ötürü suçluyu ilk aramamız gereken yerin kendimiz olabileceğini düşünelim, bunun dışında bu iradeyi her zaman kullanamaya biliriz, bunun sebebi ve suçlusu ne bizler olabiliriz nede başkası, zaman ve şartlar bizleri tutsak yapabilir, bunun içinde küskünlük yapmaya hakkımızın olamayacağını şu sebepten açıklayalım;eğer ki hayatın süre gelişini anlaya bilirsek, hayatın oldu bittilerle değilde akışına bırakarak yol alabildiğini düşünürüz, tabi ki bu bizi tek yönde ilerlememizi durdurarak farklı yollara (farklı odak noktalar) sevk edecektir. Her zaman farkındalıklarımızı ön plana alabilirsek ne suçlu kalabilir ortada nede küskünlük. Hayat o kadar saçmalıklarla dolu ki;baş edilmeye kalkındığında senide içerisine katacaktır. :)

1|0
    0|0
  • bilmiyorum manyaklık ailenin yaptığı. devlet suçlu da olsa devlet sonuçta. insan sevgiyi ailesinden görmeli. ben de karşıt görüş bir insanım. kızımın kapanmasını istemem büyüdüğünde. ama olur da öyle bir şey olur. üzülsem de atamam evden, zulüm de edemem. büyük söylemeyim. evladım o benim ne olursa olsun.

1|0
    0|0
  • Artık iş işten geçti. Eğer çalışıp paranı kazana biliyorsan kazanmaya devam et. Çünkü sosyo kültürel yapı olarak pek seçenek hakkın bulunmamış ve sanırım hala bulunmuyor.

0|0
    0|0
    • 21gün

Geçtiğinin farkındayım. Ben ailemle olan olumsuz duygularımla nasıl baş edebileceğimi düşünüyorum. Gitmeyince bir kaç ay gitmiyorum yanlarına. Sonra görünce öZlediğimi anlıyorum. Ama kendi başımayken. Dediğim gibi nefrete kadar gidiyor.

• Malesef ülkemizde çoğu insan cahil ve bunlar çocuklarına hayatı zindan ediyor helede cahil ve dindarsalar tutucu oluyorlar sonra al sana bir ölüm makinesi Allah için canlı bomba bile olur oyleleri

1|0
    0|0
  • Zorla olunca böyle oluyor işte kardeşim de ne desem az gelir vardır bunda da bir hayır sıkma canını en azından artık yaşın gelmiş kendi kararlarını alabiliyorsun artık ama içindeki hırsla nefretle Allah nasip ederse çocukalrını yanlıs yetiştirme sen dinden din yüzünden değil onu yanlıs anlayıp yorumlayan yüzünden soğudun umarım bu bilinçle hareket edersin de evlatların dinsiz büyümez.. Devletin yaptıgı yanlısa diyecek bişey yok insanın adaleti bu kadar oluyor işte olanı geri ceviremezsin sıkma canını... Bunları yazabiliyorsan emin ol düşündüğün gibi eğitimsiz bir insan değilsin kendini küçük görmekle de hata edersin son derece yaşadıkların seni olgunlaştırmış.. Hayatının geri kalanı artık senin elinde doğru olanı yaparsın İnşallah Allah yardımcın olsun gardaşım...:)

0|0
    0|0
    • 21gün

Sağol yorumun için. Evliyim ama kedi besliyorum. Çocuk yapmicam. Istediğim yere gelemedim. Çocuğumu bunun için yapamadıklarımı yapmak için kullanmak istemiyorum.

• 21gün

mutlluğu evliliğinde bulmussundur inşallah.. sende sağol...

• Bende olsam affetmezdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...