Tecavüzcünle evleneceksin artık detaya?

Biliyorsunuz dur tecavüz eden kişi onla evlencem derse suçlu değil damat konumuna geliyo 19 yıllık hayatımda böle bisey ne gordum ne duydum tecavüz azımsancak bir durum değil iken şu an hiç bir engelleyen etmeni kalmadı o zaman biriyle evlenemiyosaniz tecavüz edin zaten zorla evlendirilirsiniz gibi bisey ortaya çıkıyo bu kararı yargıtay sunan adamların kızlarına da yapmak farz oldu bence bu konu hakkında siz ne dusunuyosunuz?

Güncellemeler:
21gün Düzenlemede 18 yaş alti resmi olmayan birliktelik demiş o tecavüz sayılmıyo mu gelip burda düzenleme getirildi die laflanıyosunuz.

1|0
2|12

Erkekler Ne Diyor 12

• 1) Tecavüzcü ile evlenerek cezadan kurtulma imkanı getirilmemiştir. Bunun aksini iddia edenler, konuyu bilerek ve isteyerek çarpıtanlardır.
    2) Cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle cinsel istismar suçunu işleyenler (tecavüzcüler), bu düzenlemeden yararlanamaz.
    3) Düzenleme;cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir sebeple birlikte olanları, yani tecavüzcüleri kesinlikle kapsamamaktadır.
    4) Düzenleme; sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların, resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır..
    5) Düzenleme; sadece dışardaki kadının, içerdeki kocanın, bu evlilikten doğmuş çocukların ve ailelerin mağduriyetini gidermeye yöneliktir.
    6) Küçük yaşta evlilikleri önlemek için Türkiye'de en önemli tedbirleri Ak Parti hükümetleri aldı.
    7) Eski TCK.'daki, evlenerek cezadan kurtulmayı sürekli sağlayan düzenlemeyi (Eski TCK. 423,434'ü) Ak Parti, 2004'te yürürlükten kaldırdı.
    Eski TCK.'da "adabı umumiye ve nizamı aile aleyhine cürümler"başlığı altında düzenlenmiş cinsel saldırı suçlarını,..
    9) Yeni TCK.'da;"kişilere karşı suçlar" kısmında,"vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar"arasına Ak Parti hükümeti aldı.

0|0
    0|0
    • 21gün

10) Eski TCK.'daki evlenme vaadiyle kızlık bozanın, aynı kızla evlenmesi halinde cezayı düşüren düzenlemeyi de Ak Parti kaldırdı (Eski TCK.423)
      11) Erken yaşta evliliklerin önüne geçmek için zorunlu eğitimi 12 yıla Ak Parti hükümeti çıkardı.
      12) Çocukları/kadınları korumak için Anayasaya pozitif ayrımcılığı koyma dahil önemli adımları atan Ak Parti'yi buradan vurmak, haksızlıktır.
      BEKİR BOZDAĞ

• 20gün

Bunu atmandaki amaç CHP yi kotulemek mi zihniyete bak be

• 20gün

Gerçekleri göstermek bu tasarıyı zaten chp daha önceden sunmuştu. Bir kereliğine çıkacak bir KHK bu mağdurlar için

• Ulkede anne sutu emmemis o kadar cok erkekler oldugunu gordum. Bunlari bir kadin doguramaz.. Anneleri gorseydi utanirdi ve derdi ki keske tas dogursaydim...

1|0
    0|1
  • evet aynen o kızı seviyorum kız yüz vermiyor kızı cevirip tecavüz ediyorum evleniyoruz bu bir erkeğe resmen ödül gibi bir şey ceza böyle olmaz idam istiyoruz hadım istiyoruz zindanlara kapatılsın istiyoruz adamlar utanmasa çeyrek altını da biz takıcaz diyicek

0|0
    0|0
  • Ellerini havaya kaldiranlar yarin bir gun o elleriye gidip torunlarini sevecek
    O da guzel tabi 😳😕

1|0
    0|1
  • Be yani 40 yaşındaki deyyus 7 yaşındaki çocukla evlenicekmi

1|0
    0|2
  • yav diyorlar ki evlilik dışı ilişkiye girip sonra kızı hamile bırakıp hapse giren babalar var diyor 3k böyle aile tespit ettik diyor. bunların önüne geçmek için 1 kerelik onayladık diyor lafı götünüzden anlamak ne kadar kolay işin aslını öğrenmeyin zaten her bokta hükümete küfredin

0|0
    0|0
  • "Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir…”

0|0
    0|0
    • 21gün

bu paragrafı okuyup artık herkes tecavüzcüsüyle evlenecekmiş diyen gelsin beynini muayene etcem.

• 21gün

Eğer evlenirlerse ve dava ileri tarihte kapayıncaya kadar bosanmazsa erkek suç ortadan kalkiyo sorunu anlamamissin

• 21gün

hangi suç aslan? sen anlamamışsın.

• ya yeni haberler var. savunanlar boşa savunmasınlar yasayı. sümeyye erdoğanın başkanlığını yaptığı dernek bile olumsuz görüş bildirmiş. sakat işte. tartışmalı bir yasa. binali yıldırım da chp ile görüşülmesi talimatını vermiş zaten.

0|0
    0|0
    • 21gün

Yani sonuçda parti tartışması değil bu

• 21gün

işte ona döndü maalesef. bence insanlara oyalanacak bir şey verdiler. dolar 3.4. bankacıyım. şirketlere kredi veriyoruz. durumlar çok kötü. oyalıyorlar kamu oyunu. bilmem 2017 nasıl gelecek.

• İşin komik tarafı Akp'liler bunu da savunuyor :D bu sitede denk geldim.

0|0
    0|0
    • 21gün

Evet ben CHP liyim ama hiçbi partiyi kotulemedim ustume geldiler dünya çok garip biyer olmuş 🙁

• Sana tecavüz ederek anlatsalar yasayı sen yine anlamazsın. 15-18 yaş arasında olup istekle, rıza ile ilişkiye girenlerden bahsediyor düzenleme. Ama sen anlamazsın. Kapasiten belli.

0|0
    0|0
    • 21gün

Çok yanlış anlasiliyorum düzgün konuş önce bu yasayı öngörerek 18 yas altı kesime siz cinsellik yapabilirsiniz zaten evlendirirler gibi bir algı oluyo amacım kotulemek değil Allaha şükür algı yeteneğim gayet yerinde

• 21gün

O zaman süt dilimisin sen.

• 21gün

O ne alaka anlamadım

• Herşeyi saptırın açın az haber izleyin saptırmadan konu açın

0|2
    0|0
  • Tecavuzcu degil aciklama yapildi acinda hber izleyin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• http://i.hizliresim.com/Wg2lp2.png sen hala görüp ne de duymuşsun bacım aslını iyice öğrenin ama yaaa

0|4
    2|0
    • 21gün

Abla 18 yaş altı birliktelik demiş o çocuk yaşta cinsellik tecavüz sayılmıyo mu

• 21gün

@Ömer9m34 sağolun

• 21gün

@hayalmee 👏👏👏👏👏

• Lan nerenizle anlıyorsunuz anlamadım ki.. Önce doğru haberi araştır bilip bilmeden sçıyonuz. Maksat AKPyı karalamak

0|4
    0|1
    • 21gün

Ben hiçbi partiyi karalamam sadece önerge çok saçma geldi düzgünce soru sorduk düzgün cevap ver

• 21gün

bitmez bunlar istedikleri kadar konussunlar cogu daha okumamistir bile biri olta atmis bunlarda tasliyorlar.

Yükleniyor...