Ya Allah'ın merhameti yok, ya da Allah yok?

Cehennemi ve cehennemlik olayları, şeytanı yaratan allah nasıl merhametli olabilir?

0|0
7|11

Kızlar Ne Diyor 7

• Error.

1|4
    0|0
  • Allah Seni Dirrk Cehenneme Koymucak, Sana Beyin vermis Hangisine gitmek istiyorsan ona göre davrancaksin

2|2
    0|1
  • Sen ne anlarsin bu isten 😂😂

0|1
    0|1
  • Sorun ne biliyo musun? Insanlar elhamdülillah muslumanim diyip geçiyor. Aslında çoğu gerçek anlamda ne bilgi sahibi ne de ona göre yaşıyor. Bazıları da var ki kafayı dinle bozmuş çoluğuna çocuğuna zorla dini baskı yapıyor. 1. Tayfa 2. Ye destek oluyor fakat aslında dinle alakaları yok. Bütün acıyı çeken yobaz insanların çocukları. Ne yapsalar ya topluma ya dinci zorba ailelerine batıyor.

1|1
    0|1
  • Şeytana inanmıyorum şahsen de.
    Şöyle bir söz var; "belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir"

0|0
    1|4
  • Allah inanmayan kafirlere bile rizkini verirken sen düsun merhametini

0|0
    0|0
    • 19gün

Ama onların kafir olmalarına nasıl dayanır? Onlar yanarlarken hiç mi acımayacak Allah?

• 19gün

O kafirler Allaha inanmadi alay ettiler buda Allahi hoşnut eder mi? Allah inanmayanlar icin cehennemi layik gördü. Peygamberimiz zamaninda bile ayetler indi uyari geldi. Allaha inanmalari istendi insanlardan. Ama bazi kafirler inanmamakta ısrar ettiler. Yetmedi iskence ettiler. Peygambere inanmak icin şu ay i ikiye böl inanalim dediler. Peygamberimiz Allahin izniyle ellerini acip Allaha dua etti. Ayin ikiye bolunme mucizesine tanik ettiler. Bu sefer sihirbaz dediler. Mucize oldugu halde inanmadilar. Iste o kafirlere bu cehennemi hak kılmiştir Allah. Bu zamanda da o kadar inanmayan var. İslam denen bisey var ama inanmiyorlar git arastir dimi ama yok. Onlarda Allahi islami bildikleri halde inanmiyorlar. Imtihan olarak gonderdigi dünyada inanmayanlara ve kendine itaat etmeyenlere Allah kitabinda da bildirmistir cehennemin hak oldugunu. Onlarin cezasi cehennemdir.

• Bu çok kapsamlı ve uzun bir konu aslinda

0|0
    0|0
    • 19gün

İşte şöyle mantıklı bir cevap gerekti bana. Kendi içimde aylardır düşünüyorum ama güzel bir cevap yok hanımefendi.

• 19gün

Bu yazmakla çok uzun sürer kısacası fakirlikten bahsedeyim mesela çok fakir ülkeler var allah bize iyiliği emrediyor yardımlaşmayi ve malimizdan arta kalanı fakire vermemizi istiyor belki açıklayıcı yazamıyorum ama kısacası biz birbirimizi gozetemedigimiz için bu böyledir hep bana dediğimizden ben böyle düşünüyorum tabi anlatılacak daha çok şey var

• 19gün

Peygamberimizde çok açlık cekmıstir allah diyor ki sabrederseniz sizin için cennet hazırladım kısa geçiyorum bunu. Bu dünyanin imtihanlarindan bahsediyor

Erkekler Ne Diyor 11

• inanmıosan ınanma. burad gelip kötüleyemezsın kutsal degerlerımızı

0|2
    2|0
    • 19gün

Kötülemedik

• 19gün

kardeşim. herşeyin cezası vardır. kimsenin yaptığı yanına kalmaz. çok büyük günah işlemeyenler ya da içinde güzel olanalr affedilir. Allah bilir zaten onları. ama misal Müslümanları bombalayan sivilleri masumları katleden. kul hakları yiyenler ya da neler neler aklına ne gelırosa ya da tecavüz eden hayat karartanlar neler neler. bunar cennete mı gıtın cezalarını çekmeden? dünyada gunlerıı gun edecekler paralar ıcınde. ve mazlumları ezıcekelr sonra cennet? yanacaklar tabi

• Açıkliym senin anlıcağın dilde:
    Biz dünyaya bir imtihan için geldik. Allah eğer şeytanı yaratmasaydı iyiler ve kötüler anlaşılmazdı. Ve bu bir imtihan olmazdı. Yani mesela yağmur faydalı bişey değilmi evet binbir çeşit faydası var bitkilerin büyümesi, içmesi, temizlenmesi vs ama sen evini sağlam yapmassan sel olunca evin yıkılır. Ve sen yağmur kötü bişey dersin. İşte bu yüzden Allah yağmuru umumi olarak güzel yarattı. Ama sen hususi olarak tedbirini almadığın için kötü görebilirsin. Allah şeytanı yarattı şeytan sanada banada aynı vesveseleri veriyo Sen mahşer günü diyemessin bunlar şeytanın suçu aynı şeytan bunada aynı şeyleri söyledi biri zalim olmuş biri alim inş anlamışsındır. Yani şeytan olmasa herkes alim olsa bu imtihan olmazdı vesselam..

1|0
    1|1
  • Bu dünyanın merhameti ve adaleti olmadığına inanıyorum, diğer kısmında karışığım, inanan inansın.

0|1
    1|0
  • Önce şeytanın yaratılış amacını bilmen gerekir ve sonra cennet ve cehennemin bu dünya adalet dünyası ve bu dünyada sadece iyiler kazanır cehennemi kötü insanların sureti gibi düşünmelisin herkes ettiğini bulur sözünün tam karşılığı aslında ALLAH CC cennete girmen için senden sadece merhametli ve inançlı olmanı bekliyor. inancını namazınla merhameti karakterinle kişiliğinle göster diyor. Sen ne kadar merhametli isen oda o kadar merhametlidir kaldı ki ben sizin günahlarınızı bile bağışlayanım sadece tek bir sözünüze diyor. Etrafına şöyle bir bak insan oğlumu daha merhametli yoksa yaratan mı hangimiz?

1|0
    1|0
  • Sınavda soruyu anlatan hoca Aynısını soranda hoca. Ama bamyaya bamyaya gidiyorsun o okula.. 😚

0|2
    1|0
  • sen cehennemi bir azap yeri olarak görüyorsun ama Allah'ın amacı seni temizlemek orda aslında sana iyilik yapıyor. Şeytan bir zamanlar Meleklerden bile üstündü ama oda İnat etti kendine yediremedi İnsanın yaratılışını.

0|0
    1|0
  • bir ergen daha ve bir ergence soru daha

0|2
    1|1
  • Şeytanın varlığına izin verdiği gibi Hak yolunun varlığına da izin vermiş. Sana da kullanabileceğin bir akıl vermiş. Sen gidip şeytanın yolunu seçiyorsan bu şeytanın suçu bile değil, kendi suçun

0|0
    2|0
  • Anlıyorum

0|0
    1|0
  • 1-2 ay önceki düşüncelerim
    sonra bir rüya gördüm düzeldim

0|0
    0|0
    • 19gün

Ne gördün nasıl düzeldin?

• 19gün

Allah'a isyan ediyordum aynı bu tarzda bir soru sordum bir gece uyudum
      uyandığımda bir kargaşa vardı KIYAMET KOPUYORDU
      herkes mutlu iken bir günakar bendim suratım şeytanınki gibi kıpkırmızı olmuştu
      keşke rüya olsa diye ağlıyordum amcam geldi ama rüya değil kıyamet kopuyor dedi
      rüya benim için 3-4 saat sürdü sonra uyandığımda nasıl rahatladığmım bilemezsin
      hemen namaz kıldım
      sonra bıraktım namazı ama asla inkar, isyan vs yapmıyorum

• sus carpılacan awk sorgulama koyun ol sadece

2|2
    0|1
Yükleniyor...