Yitirdiğin sevdiğini dondurarak saklamak sonsuz sevginin göstergesi mi, delilik mi?

Hayattaki tek sevdiğiniz nadir görülen bir kansere yakalansa ve vefat etse, ilerde tedavisi bulunur ümidiyle onu dondurmak için mahkemeye başvurur muydunuz?

İngiltere'de 14 yaşındaki bir kız, annesinin izniyle böyle bir karar çıkartmış.
"Benden bu sıra dışı şeyin yapılmasını neden istediğimi açıklamam rica edildi. Sadece 14 yaşındayım ve ölmek istemiyorum, ama biliyorum ki öleceğim. Bence kriyo-dondurulma işlemi, bana tedavi edilip uyandırılmak için bir şans verecek. Bu yüzlerce yıl sonra olacak olsa bile. Yerin altına gömülmek istemiyorum. Daha uzun uzun yaşamak istiyorum ve düşünüyorum ki gelecekte kanserime bir çare bulabilirler ve beni uyandırabilirler. Bu şansım olsun istiyorum. Bu benim dileğim."

Bu ümidi göz yaşartıyor doğrusu ve tüyleri diken diken ediyor.

Benim aklıma Titanik filmi geldi ve sizin düşüncenizi merak ettim. Böylesi bir durumda sevdiğinizi veya kendinizi dondurur muydunuz?

1|1
94|94

Erkekler Ne Diyor 94

• 'Yaşam ve yaşamaya çalışmak' bunların kanserden farkı yoktur diye düşünüyorum. İnsanların dünya hayatına kapılıp, bu hayatın getirdiği acılara göğüs germesinin kanserden farkı nedir? İnsanlığın dünya zamanında başına ne geliyorsa bu tutkuları sayesinde geliyor, yaşama tutkusu ve olmak korkusu... Bu anın değerini bilerek yaşamak daha başkadır başka.

1|0
    0|0
  • Ülkemizde organ bağışının önemini bilseydiniz bunu düşünmezdiniz bile. Bir hayata can verdiğinizi düşünün. Bir insanın, siz öldükten sonra bağışladığınız organla hayatına devam ettiğini düşünün...

2|0
    0|0
  • Çok mantıklı ama bir o kadar da korkunç. 14 yaşında bir çocuğun buna cesaret edebilmesi müthiş bir şey.

3|0
    0|0
  • zor bir karar. uyandığımda sevdiğim kimse yanımda olmayacak ve uyandırıldığında sevdiği bende dahil kimse olmayacağız. neticesinde uyandığında daha çok acı hissedecek

1|0
    0|0
  • Benim inancıma göre;
    Ruh, cesedi terkettiyse, Kıyamet Gününe dek, ceset ile buluşmayacaktir.

Ve yine benim inancima göre;
    Ruhun terkettigi ceset, toprak ile buluşturulmalidir...

3|1
    0|0
  • Selam Titanikçi,

Kriyojen işi tamamen beklenti üzerine kurulmuş..

Umut tacirliği... Umut ediyor adam 200 sene sonra tekrar dirilmeyi...
    Bu şuna benziyor. Ulan eti dondurcuya koyalım, bozulana kadar saklarız...

0|0
    1|0
  • Tüm organları sökülen mumyalarda yüzlerce yıl önce böyle düsünmüs bir yolunu bulurlar nasıl olsa diye. sonuc :D güldürmeyin beni allah aşkında 1900 lü yılların başında cocuklar 2000 li yılları ders calısmanin olmadigi bilginin kablolar ile beyne aktarıldigi zamanlar olarak hayal edip ciziyormus onlara boyle anlatildigi icin. sonuc ne? 2015 teyiz hala papirus. Yani kagit ve kalem kullanıyoruz. bence hayali yatırım bu.

1|0
    0|0
  • 14 yaşında gideceği cenneti gorse beni öldürün diye yalavarirdi keske herkes o kızın yerinde olabilse sorgusuz sualsiz garanti olarak cennete gidebilse ama bunu idrak ettirememisler Kiza salak saçma şeylerle avutuyorlar donmak yerine dolu dolu yasamali allahin verdiği ömrü ve imanla ölmeli

2|0
    1|0
  • niye dondurayım yaa bende baska bir sey bulur onun üstüne çıkarım sonra buluşuruz bir yerde izledigim en sacma sahneydi

0|0
    0|0
  • Kiyamam ben ona...

1|0
    0|0
  • Tabi bu çocuk ve masumane bir istek... Allah şifalar versin :S
    Tabiî ki de saçma bir istek maalesef S
    Öleceğiz ama ahiret hayatı devam edecek merak edilmesin ;)

0|0
    0|0
  • Hayırlısı kanks

0|0
    0|0
  • Bedeninden hastalığı atabilirler elbette ama ruhu geri nasıl geri getirecekler diye sorarlar adama...

1|0
    1|0
  • büyük bir cesaret

0|0
    0|0
  • her nefis ölümü tadacaktır.. yani bu , küfürdür.. bunun yanında çok ciddi bir saplantıdır..

0|0
    0|0
  • Delilik olabilir

0|0
    0|0
  • Ruh bedenle kalmiyorki. Tenini bedenini mi sevdin yoksa kendisini mi

0|0
    1|0
  • Bizde olsa annesi terlikle döver saçma sapan konuşma diye.

Ne kadar sakşanabileceğini ailesinin işkence çekeceğini ilerleyen yıllarda ne olabileceğini hiç kimse bilemez ama şu an iökansız gibi görülüyor ve bir umut ışığı vermiş kendine...

0|0
    0|0
  • biliyom bunu varmış böyle yaptıran insanlar
    özel bir tüpün içinde dondurulmuş şekilde duruyorlar çok acayip dfgdfgdfg

0|0
    0|0
  • Böyle giderse yeni gelenlere yer kalmayacak 😳😳

0|0
    0|0
  • İnancım gereği olmaz. Öbür tarafta nasıl hesap vericem? Bu kız daha 14 yaşında ve hiç bir şeyden haberi yok!

0|0
    2|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • şaçmalık

0|0
    0|0
  • Delilik

0|0
    0|0
  • Delilikten başka birşey değil bu

0|0
    0|0
  • İnsanın dondurularak ileride hataya döneceğine inanması akıl alır gibi değil

0|0
    0|0
  • Mezarına giderim, ne dondurucam

0|0
    1|0
  • Yüzlerce yıl sonra uyandım diyelim ya sonra? Bu nasıl bir bencillik?
    Asla başvurmazdım

0|0
    1|0
  • yok sevdiğim insana bu eziyeti yapmam bir an önce huzura erişsin

0|0
    0|0
  • delilik

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    64

Kızlar Ne Diyor 94

• Kimse ölmek istemiyor, dünya güzel değil mi?
    ona bakılırsa hamile annenin karnındaki bebekler de dünyaya gelmekten korkuyordu ve doğunca onları ne bekliyor, bilmiyorlardı.

Biz de ölünce karşımıza ne çıkacak bilmiyoruz bu yüzden korkuyoruz.

Dondurtmazdım ve kimseyi de dondurmazdım. Ebedi veya çok uzun yaşamak istemem. Tek isteğim yaşadığım her saniyenin kıymetini bilmek, mutlu olmak ve mutlu etmek.

1|1
    0|0
  • İkisini de yapmazdım. Arafta kalmak da var işin ucunda ; çaresi bulunursa geri döndüğünde sevdiklerinin olmadığı bir dünyaya gözlerini açmak da var. İki ucu b*klu değnek. Zaten önünde sonunda ölmeyecek miyiz. Nereye kadar kaçılabilir ki ölümden? Küçük kızın hikayesi gerçekten yürek burkan cinsten...

0|0
    0|0
  • inancimdan dolayı da kişisel olarak da istemezdim.. uyandığında neyin beklediğini bilmiyoruz büyük cesaret ashab-i keyf de uyandilar yıllar sonra da adepte olamayınca Allah'a yalvardılar canımizi al diye çok zor olur ya dusunsenizw sevdiğiniz kimse olmayacak

2|0
    0|0
  • Belkide 100 yıl sonra tedavi buluncak ve o uyandığında yalnız olacak kimseyi bilmiyo olacak çok etkileyici ama ben böyle bişey yapabileceğimi zannetmiyorum yinede bir umut ışığı kısa vadede

1|0
    0|0
  • ruhu olmayan bir bedeni dondursan nolur dondurmasan nolur her canlı ölümü tadacaktır bu yüzden böyle bişey yapmam

0|1
    0|0
  • Beni alın dondurun. Seve seve kabul ederim, bir daha uyandırmasınlar kafi.

1|0
    0|0
  • Dondurmam 😂😂

0|0
    0|0
  • Küçücük bir çocugun masum bir istegi sadece... sapıklık olarak görenlere anlam veremedım.. Sevdiğini kaybetmeyen anlayamaz bence...

1|0
    0|0
  • Yapmam diyen insanlar ya hiç sevmemiştir ya da gerçekten inançlıdır. Ama şu dünya da gerçekten inançlı diyebileceğim bir kişi yok. Bence belki sevdiği için değil ama her insan daha uzun yaşamayı elbet ister. Sonuçta hiç birimiz yarın öleceğimizi düşünmüyoruz evet isterdim sevdiğim için bilemem ama kendim için isterdim. Korkunç olan kısım ya uyandığımız da her şey farklıysa?

1|0
    0|0
  • Çok mantıklı ben kesinlikle bu yöntemi tercih ederdim. Ama dondurma işlemi için kullanılan ilaçlar ve gazlar bir de saklanma koşulu olduğu için milyarlarca para demek oluyor bu seçenek. Ben bir ara merak salıp araştırmıştım bu konuyu. İleride uyanmak için kendini donduran onun üzerinde insan var diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • sacmaligin daniskası.. herturlu olucek.

0|1
    0|0
  • sonsuz sevginin göstergesi

0|0
    0|0
  • Bu saçmalık böyle şeylere karşıyım ayy titanik mi o bayılırım🙆

0|0
    0|0
  • Inançlı biri olarak kesinlikle böyle yapmam. hadi kanser tedavisi bulundu. Tedaviyi oldu ne olacak ölümsüz mü olacak tabiki de hayır. Bütün canlılar elbet bir gün ölümü tadacak. Çok seviyorsan kendini ahirete hazırla da Allah orada buluştursun sizi.

1|0
    0|0
  • Kanserden sevdiği birini kaybeden biri olarak bunu isterdim. Ki şu aralar Kübanın akciğer kanserine tedavi bulduğunu da düşünürsek...

1|0
    0|0
  • Gayet mantıklı bence

0|0
    0|0
  • of saklayip ne yapcam ya tursu sevmme ben sonsuz sevgi vardir ama icimizde bir kisiye degil kavram olarak vardır

0|0
    0|0
  • su ana kadar hic bir zaman uzun yasiyayim demedim bana gire uzun yasamanij bedeli cok agir ne kdr yasarsan o kadr gunah edecksin belki duzeltecksin ama ben gunah islemekten korkutugum icin hep gerektigi kdr yasamaktan yanayim insan tbi sevdigi ivin boyle birsey yapmak ister neden istemesin esim icin bnu isterdm boyle bir durumda imkanm olsaydi

0|0
    0|0
  • vefat edince nasıl yaşayacak

0|0
    0|0
  • İnanılmaz imkansız duruyor

0|0
    0|0
  • istemem cunku kendime geldiğim zaman tum sevdıklerım ölmüş olcak..

1|0
    0|0
  • Bana mantikli geldi neden olmasin kaderde ne varsa o olur allahin isine karisilmaz tabi

0|0
    0|0
  • Titanic görünce okudum merak edip bence dinimize aykırı birşey olmaması gerekir ama tabi bu aşk insana neler yaptırmaz ki..

0|0
    0|0
  • Tuylerim diken diken oldu resmen. Icindeki azim yeter. Belki siradisi bir deney olabilir

0|0
    0|0
  • Öleni Allah'tan başka kimse diriltemez, bu yüzden böyle bir şeye bel bağlamazdım.

0|0
    0|0
  • Ay çılgınlık

0|0
    0|0
  • delilik

0|0
    0|0
  • delilik değil yapılabilir

0|0
    0|0
  • 14 yaşındaki bir kızın masumca bir ümidi. Tabiki akıl baliğ olduğunda ne kadar saçma olduğunu görebiliyoruz..

0|0
    0|0
  • şöyle bir şey var bu imkansız insan hücreleri dondurabilse soğukta insanlar daha aktif olurlardı.. ve hadi böyle birşey oldu metafizik kurllarini aştılar ruhsal olarak bakalım yanında kimsen kalmicak ve sen dondurulmuş bir şekle uyansan bile ne hatirlayabilecek misin

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    64
Yükleniyor...