Türkiyeye alışamadım?

Hollandada doğdum büyüdüm, staj için Türkiyedeyim 5 aydır ama dönmek istiyorum. Hiç alışamadım. Nebilim birçok şey tuhafıma gidiyor. Mesela metro gelince ilk önce metrodaki insanların inmesini beklemeden metroya hücüm eden insanlar, veya yaya geçidinde durmayan arabalar. Sizce ben mi abartıyorum? : /

0|1
9|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Haklısın, doğrudur. İstanbul'da mı yaşıyorsun bilmem ama İstanbul gerçekten böyle. Kalabalık, ve insan hücumu var metrolarda.

Ama zamanla alışıyorsun işte. Ben doğma büyüme İstanbul'luyum ve 26 yıldır alışkınım bu durumlara.

1|0
    0|0
    • 16gün

Izmirdeyim, ama İzmir bile böyleyle diğer illeri tahmin bile etmek istemiyorum. : /

• 16gün

Evet öyle gerçekten. Ama izmirde bile tuhaf şeyler yaşadım İzmir böyleyse diğer şehirleri tahmin bile etmek istemiyorum. :l

• 16gün

İstanbul'da daha kötü şeyler var : (

• Eh dogdugun yere alismissin zor gelebilir burda kurallara uyulursa buseferde biz sasiririz hayirdir insallah diye :-)

2|0
    0|0
    • 16gün

Ahahha ben sadece örnek verdim. Metroda kaç defa ezilme tehlikesi geçirdim. O kadar tuhafıma gitti ki ilk yaşadığımda, metro geldi inecez ama dışarıda tıklım tıklım bizim inmemizi beklemeden hepsi nasıl hücüm ediyor. Hollandada böyle değil. Birçok şey daha farklı.

• 15gün

Turkiyeye hosgeldin :-) bunlar normal seyler daha neler gorceksin burda

• Hic abartmiyosun. Avrupada ben de yaşadım bir sure, inanilmaz fark ediyor. Avrupanin kibarligini ve saygisini burda kesinlikle bulamiyorsun, baya bir kultur sokuna ugruyorsun. Burda herkes birbirinden ustun ve kimse kimseyi saymıyor. Bazen kavga etmemen imkansız. Ama kesinlikle ülkemi Avrupa'ya değişmem. Burdaki merhamet ve comertlik dunyada essizdir. Insanlar merttir, Avrupanin korkunç cimriligi ve insaniyetsizligi burda yok. Burada asla aç kalmazsin, insanlar her zaman sana destektir. Dünyanın hic bir milletinde yardimseverlik ve comertlik bu kadar yoktur.

0|0
    0|0
  • sen normalsin de biz böyle hayvan gibi yaşamaya alıştık

2|0
    0|0
    • 16gün

Gülüyoruz ama bence çok vahim bir durum. : / Çocuklara okullarda biraz medeniyet öğretilmeli Türkiyede.

• 16gün

bizim kanımızda var ya bence okullarda öğretilecek bir şey değil bu

• Turkiyeye burada yasayanlarda alisamadi bosver

2|0
    0|0
  • normal olan senin oradaki hayatın kim dedi sana gel buraya diye arkana bakmadan kaç kurtar kendini

1|0
    0|0
  • Sen daha hicbirsey gormemissin

0|0
    0|0
    • 16gün

Gördümde bunlar sadece aklıma gelen örnekler.

• 16gün

Git sen git buralar sanabuygn degil

• abartmıyorsun :D

1|0
    0|0
  • burada olağan şeylerdir bunlar, takma kafana!

1|0
    0|0
  • welcome to turkey kuzum =)
    İnsanlıktan nasıbını almamıs ınsanların ulkesıne hosgeldın hangi ildesin

1|0
    0|0
  • Hollanda da olmayıp burada olan doğruları da yazabilir misiniz?

0|0
    0|0
    • 16gün

Mesela yaz aylarında hayvanlar için su kapları var her yerde, bu hollandada yok :) bu güzel birşey :D

• 16gün

Sorduğum soruda bana gücenme, kendi kendime sordum;''hiç mi iyi örnek olmuyoruz diye'' merak ettim. :)))) Olmazsa Hollanda'ya bile gitmeyi düşündüm bir an.

• Ora dogumluysan alısamassın

1|0
    0|0
  • biz türküz normal bunlar cok da sey yapmamak lazım ulkemden baska yerde yasayamam artıları da cok unutma komsuluk ıyı gunde kotu gunde olmak bunları orda bulamazsın

0|0
    0|0
  • İzmir'de yaşa.

0|0
    0|0
    • 16gün

Izmirdeyim zaten : /

• 15gün

İzmir'de böyle düşünüyorsan son çare Hollanda'ya dön. Türkiye'de daha düzgün bir şehir bulamazsın maalesef.

• Şansa yasioz zaten bu ülkede 🤔😂

0|0
    0|0
  • Kızların hepsi haklı, ama şehir yanlış İzmir muğlada öyle değil

0|0
    0|0
  • turkıye de sana alışamamıştır 5 ay ne ki

0|0
    0|0
  • Hollanda da dogdun bugudun 5 aydir turkiyedesin bizden iyi turkce konusuyosun?

0|0
    0|0
    • 16gün

Evet düzelttim Türkçemi burda. :D Ama konusunca aksanimdan belli oluyor gurbetçi olduğum.

• ya tek derdimiz o olsa. hemen geri dön manyak mısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Normal alışamazsın zaten alışmada. Bu durumun düzeltilmesi gerekiyor insanların alışması değil. Dönmek gibi bir şansın varsa biran an önce dön. :D Çekilecek ülke değiliz.

2|0
    0|0
    • 16gün

Haha inşallah staj bittikten sonra Hollandadayım

• 16gün

Allah sizin yardımcınız olsun, gerçekten.

• 16gün

Teşekkürler :)

• Alışmaya çalışma zaten yani gelmeseydin daha iyiymiş

1|0
    0|0
  • Alisamaman normal

1|0
    0|0
  • 26 senedir doğma büyüme Türkiyedeyim hala alışamadım

1|1
    0|0
  • Bence hiç alışmaya çalışma buraya. Tuhaflıklar ülkesi burası.. Avrupa kültürünü aldıysan, Türkiye çok zor gelir sana.

0|0
    0|0
    • 16gün

Aynen birde buraya yerleşmek istiyordum stajdan sonra, ama fikrim değişti..

• ben 19 yıldır burda yaşıyprum, Allah seni inandırsın ben bile alışamadım

1|0
    0|0
  • Yok haklısın, biz burda doğup büyüdüğümüz halde hala alışamadık

1|0
    0|0
  • Abartmiyorsun haklisin

1|0
    0|0
  • Bencede hollandaya git

1|0
    0|0