Babaanneme davranış şeklim yanlış mı sizce?

Arkadaşlar babaannem 100 yaşına yaklaştı ve bizimle yaşıyo. Babam dışında 4 çocuğu daha var ama bu kaldığımız evi o yaptığı için bir de babam en küçük çocuk olduğu için başka bir yere gitmiyor. Sorun şu ki bize çok kötülüğü dokundu zamanında. Mesela ben bebekken ağlamaktan bayılmışım anneme seslenmemiş, bir keresinde annem rahatsızlanmış hastaneye gitmişler evde ikimiz kalmışız bana bakmamış, üstüm başım mahvolmuş, açlıktan hasta olmuşum. Biraz büyüyünce de hatırlıyorum kimse yokken vururdu, çimdiklerdi. Annem gelin gelince anneme benim üstüme kuma geldin demiş. Yani anneme dedemle ilişkisi var diye iftira atmış. Daha bir sürü şey yani. Şimdi de her işini biz yapıyoruz, altını temizlediğimiz günler bile oluyor ama hala nankörlük yapıyor, beddua ediyor, küfür ediyor, iftira ediyor. Kısacası bu nankörlüklerine artık katlanamıyorum ben de arada kızıyorum, sinirleniyorum. Normalde çok sabırlı biriyim ama sabrım taştı artık bu konuda. Yanlış mı davranıyorum sizce?

0|1
3|7

Erkekler Ne Diyor 7

• Yataga dustuyse eger Allah kurtarsin ama buyuktur yinede eski toprak zihniyet farki cok deme yinede oyle

1|0
    0|0
    • 22gün

Yatağa düşmedi ama sürünerek gidiyor baston kullanmıyor, çok hasta olunca yataktan kalkamıyor. Zihniyet farkına bir şey demiyorum ama yaptığı resmen kötülük annem kursa gidiyor hafta içi anneme diyor nerelere gidiyorsa o... . Yani bu zihniyetle açıklanacak bir şey değil.

• 22gün

İmmm Allah ıslah etsin oyleyse

• 22gün

Amin.

• Babanne Babanne değil baş belası ömür törpüsüymüş bildiğin

1|0
    0|0
    • 22gün

Aynen öyle hiç rahat vermedi bize.

• 22gün

Allah biliyor kendisi nankörlük yapsa da. Amcam ona anne bile demiyor, birkaç ay halama gidip kalmak istedi halam götürmemek için türlü bahaneler üretti. Yani hala nasıl nankör olabiliyor anlamıyorum.

• 22gün

Sizi çok iyi anlıyorum. Boşverin Allah var gam yok

• insan ister istemez sinirlenir ama biraz daha sabret gelmis zaten 100 yasina baska elden ne gelir ki

1|0
    0|0
    • 22gün

Zaten sabrediyoruz başka ne yapalım sokağa atacak halimiz yok. Dışardan bizi görenler başkası olsa asla bakmaz buna diyorlar, kendi çocukları bile bakmıyor, büyük amcam anne bile demiyor ona.

• 22gün

Allah yardimciniz olsun insallah mukafatini alirsiniz

• 22gün

Amin, inşallah.

• Merhamet etmeyene, merhamet edilmez.
    Bunu bilir bunu derim ben

0|0
    0|0
    • 22gün

Yeterince merhametli olduğuma eminim. Bu yaptıklarını başka birisine yapsaydı belki de huzur evine gönderirlerdi. Suyunu bile kendisi alamıyorum her gün ben veriyorum.

• 22gün

Hayır ben seni suçlamadim
      Bilakis yatana dedim...

• Benimde bunun erkek versiyonu vardı yatağa yatıp dururdu numara yapıyor diyodum 1 2 hafta sonra dershaneden gelince vefat etmişti cok kötü olmuşstum

1|0
    0|0
    • 22gün

Ama senin öyle demenin nedeni onun zamanında yaptıklarıydı.

• 22gün

Evet bende böyle düşünürken vefat edince cok kötü olmustum

• 22gün

Yani kötü olmuş tabii.

• Haklısın.

1|0
    0|0
  • valla ev onun begenmıyorsanız ceker gidersınız :)

0|0
    0|0
    • 22gün

Biz razıyız valla ama onu düşündüğümüz için gitmiyoruz iki gün yaşayamaz biz gidersek.

Kızlar Ne Diyor 3

• Anlattıkların doğru ise iyi hile davranıyorsun.

1|0
    0|0
    • 22gün

Daha neler yapıyor neler de uzatmamak için yazmadım. Mesela bir keresinde annemin bütün baş örtülerini makasla kesmişti, annemi dövmesi için babamı gaza getirirdi
      En çok anneme yaptıkları için sevmiyorum onu.

• Sen sevabını al böyle konuşma babanın bileceği iş bakıp bakmamak

0|0
    0|0
  • Benim or. pu dedem gibi ayni

1|0
    0|0
    • 22gün

Dur yapma deme

• 22gün

Sadece kadina mal edilmesi yanlis. Erkeginde ruspusu var pek ala😉

• 22gün

Sov o zaman