AKP nin "cinsel istismar" onergesi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

AKP nin cinsel istismar hakkinca meclise sundugu onerge icin ne dusunuyorsunuz?
O onergede tecavuz eden,(sapık) tecavuz ettigi magdur ile evlenebilecek?

0|2
420

En İyi Erkek Görüşü

• öyle bir önergeyi henüz görmedik görürsek şiddetle karşı çıkarız.. dün geceki düzenlemeyi kast ediyosan ben gayet olumlu buluyorum malesef hala ülkemizde 15-16 yaşında kızlar kendi rızaları olarak ya da olmayarak dini nikahla evlendiriliyo reşit olduklarındada kocaları resmi nikah kıymaya yanaşmıyo işte yeni düzenleme diyoki be şerefsiz sen bu kızı hayatının baharında madem aldın şimdi resmi nikahı kıymazsan hepisi boylarsın.. zira düzenlemenin başında cebir (zorlama) olmaksızın ifadesi var zorlama olmazsa buna tecavüz denilebilirmi?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bildiğin pedofili, yasal hale getirme çabaları bunlar...

Tamam orada iki tarafın rızası sonucu gerçekleşen cinsel olaylardan bahsedilse dahi bu durum tabi ki böyle olmayacak.

Kaç yetişkin kadın tecavüze uğradığını söyleyebiliyor ki 18 yaşından küçük bir çocuk bunu dile getirebilsin?

Şimdi ak yürüyenler bu yoruma da atlar "omo odlo top onon tocovoz olop olmodoğono onlor" diye fakat bir tek kulağının arkası taciz edilmemiş kız çocuklarına bile "ruh sağlığı yerindedir" ve ya "beden sağlığı bozulmamıştır" diyebilen rüşvetle çalışan doktorlar var.

Ayrıca şans oyunu bile oynayamayacak birinin sizce akli yeterliliği var mıdır? Çocuk yani bu.

Yok efendim neymiş, imam nikahlı çocuk gelinler yasal olarak da nikahlanabilsin bla bla bla... Ablalarım abilerim bunu demeden önce bu dini nikahı kıyan imamın yedi sülalesine küfretmemiz gerekmez mi? Ki bu işlem resmi nikah olmadan yapılamazdı eskiden fakat hükümet bunu da değiştirdi.

Yani hem dini nikahla çocuk gelin olmanın önünü açtı, sonra bu problem patlak verdi. Şimdi de resmi nikahın önünü açıyor.

BAKIN BU ADIM ADIM PEDOFİLİDİR.

Hala bu çarpıtma haber siz anlamazsınız diyenleri de ben anlamıyorum. Acaba çok mu iyimsersiniz yoksa bildiğin zeka geriliğine mi sahipsiniz?

0|0
    1|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Tamamen arap kültüründen esintiler. Akp'nin ahlaksızlığının kağıda dökülmüş hali. Akp'ye oy vermiş tüm ailelerin çocuklarının ve oy veren tüm kadınların cinsel istismara uğramasını dilediğim bir önerge. Hiç kızmasınlar, onlara göre normal böyle şeyler. Bir de gavur bizdik öyle mi?
    Zülfü Livaneli ne güzel söylemiş; Hadi kızları evlendirdin, tecavüze uğrayan erkek çocukları da mı evlendireceksin?

0|0
    0|1
  • soyle birseyleri tam bilmeden baskalarinin maşasi olmanizdan nefret ediyorum

1|2
    0|0
    • 👏👏👏👏

• Haber AKP uzerinden cikmis olabilir ki ben bu sekilde bakmiyorum..
      burdaki sorun bu sekilde bir dusunce ongoru gercekren var mı yok mu ve varsa turkiye ne hale gelir?

• sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların, resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır. Düzenleme; sadece dışardaki kadının, içerdeki kocanın, bu evlilikten doğmuş çocukların ve ailelerin mağduriyetini gidermeye yöneliktir... Şimdi bu cumleden suda cıkar.. 80 yasında kı adama 15 yasındakı kız verılıyor evlendırılıyor. bu sayede kacacak mı. hayır tabıkıde. bu uygulamanın asıl amacıda Şu an yasanabılecek bı durumda olusacak olayların sonuc bulması degıl. GEÇMİŞTE Yaşanmış 1990 vs tahmını bı tarıh verdım. ve Şu an bu durumun magdırıyetı 3.000 kusur kıs var... bunların magdurıyetlerı gıderılmesı acısından yapılan bı mevzuat. TECAVUZE TABIKIDE AFK YOK.. ANNE BABANIN COK SATMASINA vs. bunların cezaları var. kı bundan oncekı hukumetlerde bu cezalar hep mındaydı. AKP DIGER HUKUMETLERE GORE DAHA FAZLA CEZA VERDI AMA BENCE BUDA YETERSIZ... Yanı cok derın bakılması gereken bı konu. benımde ıllakı yalnıslarım vardır.

• Ne kadar koyun varsa yorum yapmış adalet bakanı tecavüzcüleri kapsamamaktadır diyo siz hala çarptıyorsunuz..

1|2
    1|0
  • bana tuhaf geldi.
    halk tecavuze bile idam edilme hadım edilme cezası gelsin diye tartışır sesini yükseltirken bunu yapmaları tuhaf
    acaba bu adamlar kime hizmet ediyor dedim kendime cidden

0|0
    0|1
  • Tecavüzcüsüyle evlendirilen kız intihar etti başlıklarını sık sık görecez artık. Ya da göremeyiz çünkü yayın yasağı...

1|0
    0|1
  • cocuklar icin yasi resit olmayanlar icin cikariliyor. Sevgili olup cocuk falan olursa evlenmelerine izin cikiyor bunun nesi sorun. CHP li vatadas!!!

0|1
    0|0
    • Gercekten bu olacaksa neresi mantikli?
      Sonucta her sekilde cocuk evlendirilmiyor mu

• Cehalet ilerliyor cok uzucu

• evet cok uzucu fazla uzulme alis buna tedavisi yok chp lilerde. Allah tan umit kesilmez 😊

• ks sadece bu haberle çalkalanıyo bence böyle birşeyin olacağını düşünmüyorum.

0|1
    1|0
  • Arap zihniyeti şaşırmadım

0|0
    0|0
    • Zaman olmus milenium otesi ama zihinler kalmis gecmiste...
      Turkiye ilerleyemiyor ilerlemez de bu zihniyetle

• Hastaneden okuldan çok cami var giden 30 kişiyi geçmiyor israftan öte değil

• Ben okudum haberi öyle bir şey
    yeter valla ne kadar taş atsanız o kdar adamlara yarıyor iktidarlar işte

0|1
    0|0
  • Akpninda alayininda cani cehenneme bin kere sordunuz

0|0
    0|0
  • Zaten olan bir sey die biliyorum kanunda. Medyaya yansimayan daha neler neler var insanliktan cikmis millet

0|0
    0|0
  • Neden cezalarini cekmiyorlar...

0|0
    0|0
  • Yakışır. :) Müstehak bu insanlara. :) umursamıyorum...

0|0
    0|1
  • Klasik akp

1|0
    1|1
  • Zihniyetini zktklerim

0|0
    1|1
  • Çok saçma

0|0
    0|0
  • Aha iyice araştırmadan heyecanlanan bir bacımız daha.

0|0
    0|0
    • Peki bakalim icerigi neymis hsberin ogrenebilirmiyim?
      Hatam varsa susmasini bilirim

• Ya iste sizde olmasaniz ne yapardik dimi cahil kalirdik mazallah:)

• Bilemem ama öyle gözüküyor :)

• başlarına gelsin diyoruz.

0|0
    0|1
  • daha beterleri de gelecek bu bişey değil

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...