"Tecavüze hayır!" demek için el ele vermeye var mısınız?

Arkadaşlar kullandığınız tüm sosyal medya adreslerinizden #tecavuzesessizkalma hastagi ile paylaşım yapmanızı rica ediyorum. BİMER'e CİMER'e her yere yazın. Unutmayın biz bir kadınız, biz bir anne adayıyız, biz bir baba adayıyız, belki bir anne ya da babayız, biz bu dünyaya çocuk getirdik veya getireceğiz. Lütfen sessiz kalmayın. Gecelek bizim elimizde.

Güncellemeler:

0|1
3|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tecavüz edenler ilk önce hadım edilip sonrada idam edilmelidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bir soruya daha yazdım bu cevabı ve bu başlıkların da birçoğuna yazmayı düşünüyorum.
    Bana kalırsa herkes farklı bir noktayı gözden kaçırıyor burada. Herkes tecavüze odaklanmış durumda ama ortada gizlenen ve meşru kılınmaya çalışılan çok daha vahim bir nokta var. Dikkat ederseniz açıklamalarda hep bu tecavüzcülere değil zaten "evli" olan insanların resmi nikah yapılmadığı için vs. vs. diye ilerliyor açıklamalar.

Soruyorum size kanunlarda resmi nikah dışında bir evlilik türü var mı? Kockoca bakan bu açıklamayı yapıyor yani bu demektir ki artık dini nikah tamamen meşrulaştırılıyor ve yavaş yavaş dile getirilmeye başlanıyor artık. Siz bu nikah türünü böyle dile getirirseniz artık ne çocuk istismarının, ne tecavüzün ne de birden fazla kişiyle evliliğin önünü alamazsınız.

Lütfen sadece tecavüze değil bu tehlikeli noktaya odaklanın. Yoksa durum çok farklı bir noktaya gidiyor söyleyim.

0|0
    0|0
    • 15gün

Orası ayrı bir mevzu ama ben önceliği çocuklara veririm, resmi nikah zorunluluğu zaten yok, dileyen dilediği gibi yaşıyor. Ünlü insanların bir çoğu öyle keza. Bunlar sözde örnek olması gereken kişiler. Cinsel istismar çok farklı bir boyut ve ilk önceliği de o alır doğal olarak. Ben şu an laikliği değil onca kız çocuğunun maruz kaldığı iğrençliğe odaklanmış durumdayım.

• 15gün

mesele laiklik falan değil anlamadın beni ya da takıldığım noktayı. Demek istediğim eğer dini nikah resmileşirse bu ülkede bu yazdığın şeylerin hepsi kanuni bir zemine oturtulabilir. o zaman tecavüzler de meşru olacak çocuk istismaları da meşru olacak. kaçırdığınız nokta bu

• 14gün

İmam nikahı resmileşmese bile bunun önüne geçilemiyor malesef, bunun için çok daha iyi alınacak önlemler var ama yönetenler ya bunu göremiyor ya da gözlerini kulaklarını kapatıyor.

• ya ne hale geldik. tecavüze hayır diye kampanya yapmak zorunda kalıyoruz. millet hayvan haklarını falan savunur kampanya yapar. şu halimize bak.

1|0
    0|0
  • arkanızdayım

1|0
    0|0
  • Bence erkekler hadim edilsin. Kim bir kadina cinsel saldiri yapilirsa... Idam falan altin kapak bunlara

0|0
    0|0
  • Bu devirde elini veren gerisini kaptiriyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kampanyaları imzalıyorum ben de.

1|0
    0|0
  • Biz hastagler'le mi durducaz bu saplantı sahibi olan varlıkları?

0|0
    0|0
    • 15gün

Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler, sözde demokrarik bir devlet halkının sesine karşılıksız kalmaz ya o nedenle ses çıkaralım.

• 15gün

He illa hastag yapmana gerek yok, bimere de yazablirsin

Yükleniyor...