İdam gelsin mi gelmesin mi? Detayı da okuyun ya da düşünmeden yanıtlamayın lütfen?

İdamı savunan arkadaşlara sesleniyorum, aranızda birçok ilerici olduğunu biliyorum. Sadece içinizde tecavüzcülere ağır suç işleyenlere karşı dolan kini kusmak istiyorsunuz. Bunun ülkemize vereceği zarar ise şudur. Daha gerici uygulamalar, yeni yasalarla geçtiğinde; ülkemiz diğer ülkeler tarafından daha gerici kabul edilecektir. Bize ne başkasının düşüncesinden dediğinizi duyar gibiyim. Siz, Türkiyede yaşayan bir yatırımcıysanız, daha gerici bir ülkeye mi gidip yatırım yapmak istersiniz, yoksa daha gelişmiş güvenilir ülkelerde mi iş kurmak istersiniz? İdamın gelmesi ülkeye döviz girişini azaltan önemli basamaklardan biri olacaktır. şu an dışardan para akışına ihtiyacı olan ülkemiz, ekonomik olarak daha kötü hale gelecektir. ;
Peki madem ekonomimiz daha kötü hale gelecek, Akp bunu neden istiyor diyorsunuz, değil mi? Akp ekonomimizin daha kötü olmasını istemiyor tabiki! Onların esas amacı insanların bu kadar çok istediği idamı, referanduma sunarak halkımıza kendi kendine bir iş başardığını, bu ülkede tamamen kendi istediğinin olduğunu hissettirmektir. Bu olay da tahmin ediyorsunuz ki, oy kazanma ve mevcut seçmeni elinde tutmaya yönelik çok basit bir siyasi stratejidir. Sorum şudur ki; buna düşecek misiniz?

• İdam gelsin
    50% (6)44% (7)46% (13)Oy Ver
  • İdam gelmesin
    50% (6)56% (9)54% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
16gün Karşıt görüşlere de +1imi veririm, önemli olan fikirlerinizi duymak. Ve tekrar söylüyorum biraz uzun gelebilir ama detayı okursanız sevinirim :D

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle gelmesin!!! Kesinlikle hayır hayır hayır!!!
    Senin dediklerine aynen katılıyorum bu soruyu soran arkadaşım! İnsanları oy Zaman'ı çok güzel pskilojik oyunlarla Kandıran siyasetçilerin artık oyunana gelmemek lazım. İdam yerine, onu hayat boyu cezalandırıp , bir daha hiçbir zaman kimseye tecavüz edemeyeceğini anlasın ve görsün insanlar , bilim dünyasında yaşıyoruz artık , kimyasallar var, kimyasal hadım yapılsın!!! İdam bir insanlık suçudur, eskiden bazı politik sebeplerden idam edilen ve şimdi günümüzde suçsuz olduğu zannedilen pek çok insan var! Onların ailesine Nasıl hesap verecek bu ülke? Kurallar ne içindir, hak ve Adalet içindir, suçluyu cezalandırmak içindir!!! Kör gözlü olmamak lazım.
    Bizim gelişen bir devlet olmamız gerekiyor , gittikçe gerici değil. Burası İran olmamalı veya Arabistan olmamalı, biz Türküz!

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tecavüzü yasallaştırmaya çalışan hükümet idamı getirir mi sence

2|4
    0|0
    • 16gün

Ya illa tecavüz için demiyorum. Hükümet terör örgütü üyelerine idam cezası verilmesi yasasını geçirir mesela. Sen kendi hakkını savunmak için hükümet karşıtı toplu bir eylem yaptığında, seni terör örgütü üyesi sayarak idam etmelerinin önü açılır. Mesela Can Dündar'a terör örgütü üyesi suçlaması yapıldığı gibi, bir çok gazeteciye bunu yapabilirler

• 15gün

Aynen öyle !!! Her ikinize de katılıyorum.

Kızlar Ne Diyor 4

• Sırf tecavüzcüler için mi idam istiyor bu millet garip. Halbuki çeşitli ülkelerde hadım uygulaması var. Hayatı boyunca öyle yaşasın

0|1
    0|0
    • 16gün

Seçenek sunulabilir, hadım edilip sokağa salınmak mı istersin müebbet hapis mi istersin diye. Direk hadım getirmektense bu daha insancıl bir uygulama olur

• 16gün

Ben detayı okudum ve idamı desteklemediğimi söyledim. Bu millet bir galeyana gelip idam istiyor. Ama şunu da bilmek gerek ne yazık ki Türkleri caydıracak bir şey olmayınca o suçu işlemeye kat ve kat devam ediyorlar

• 16gün

Caydırıcılar önemlidir, zaten o yüzden müebbet diyorum. şu an tecavüz eden kişi yakalanırsa en fazla 3-5 sene yatıp iyi halden dışarı çıkıyordur diye tahmin ediyorum. Ceza almadan çıkanları da görüyoruz. İnsanlar bunu bilerek tecavüz ediyorlar, yakalansa bile adamın kafası rahat

• idam şart !
    Ya da CAYDIRICI bir başka ceza. Ama her ne olacaksa bir an önce olsun ve bu tür olayların önüne geçilsin...

0|1
    0|0
    • 16gün

müebbet hapis verilmesi gayet caydırıcı bir ceza aslında, ama bizimkiler en fazla 3-4 yıl yatırıp dışarı salıyorlar.. Hatta ceza bile almayan bir sürü kişi var. Benim demek istediğim de şudur ki, idamı getirirseniz ülke daha da gerici ilan edilecek. Döviz getiren yatırımcı, ülkeye yatırım yapmaktan vazgeçecek, dolar 4-5 lira olacak. Ülkeyi, uluslararası konumda gerici ilan edecek siyasetlerden çekinmeliyiz. Yoksa tecavüzcünün veya başka bir suçlunun cezasını, kendisi değil tüm ülke çekecektir emin olabilirsiniz.. :) Birşeye karar verirken duygularınızla karar verirseniz, sonuçlarını düşünmemiş olursunuz, toplum olarak sorunumuz bu

• 16gün

bence hayatı boyunca işkence edilmeli. öldüresiye işkence, ardından güzel ve özenli bir tedavi süresi, toparlanınca tekrar işkence

ve bunun ömrü boyunca yapılmasını isterim

• 16gün

biz ne desek boş
      öbür tarafta onların cezasını sonsuz adaletiyle ALLAH verecektir...

• Evet idam gelsin özelikle tecavüzcü lere

0|1
    0|0
    • 16gün

Keşke detayı okusaydınız (: Ben idamı insanlara acıdığım için istemiyor değilim, siyasi ve ekonomik sebeplerden dolayı istemiyorum. Tecavüzcü birisinin yavaş yavaş kaynak makinesiyle yakılarak öldürülmesi bile umrumda değil, isterseniz kızgın yağda kızartın. Ama bazı sebeplerden dolayı idam gelmemeli. Halka böyle bir soru sorarak sizin gibi duygusal insanlardan faydalanmaya çalışıyorlar :/

• 16gün

Anlıyorum arkadaşım da diyorum ki müebbet hapis ver, 3-5 yıl yatıp çıkmasın. Topluma bir daha zarar veremeyecek hale sok ve geri kalan hayatında cezalandırılmış olsun. Ama 21. yüzyılda "yeni yasayla" idam getiren ülke gerici olur. şu an 3.40 olan doları 5.40 yaparsınız, bunu anlatmak istiyorum. Şimdi tecavüzcüyü mü cezalandırmış oldunuz, ülkeyi mi acaba?

• 16gün

O zaman adam akıllı yâsa cikarsinlar enine boyuna düşünsünler yâni

• İdam gelsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Detayı okumaya gerek yok. İdam gelseydi şu an masumluğu herkes tarafından kanıksanan ergenekon mağdurları asılmış olurdu.

0|1
    0|0
  • Eğer gelirse iftiraya maruz kalan kişiler boş yere ölebilir. Kurunun yanında yaşta gider mevzusu yani.

1|1
    0|0
  • çocuk istismarını savunan adamlar bunu başaramaz.

1|2
    0|0
  • Gelsin fakat dediğne katılıyorum ama şöyle bir gerçekte var ki en ilerici ülke amerikada bile idam var bizdeki gibi asılmıyor tek

0|1
    1|0
    • 16gün

Amerika görüşünün kesinlikle geleceğini biliyordum, fakat Amerikanın feminizmle ilgili görüşleri olsun, LGBT hakları olsun ve daha birçok şey sebebiyle Amerikaya gerici diyecek pek bir ülke yok. Fakat bizim ülkemiz şu an tamamen gerici konumuna düşmek için bir kıvılcım beklemekte

• 16gün

Tabikide yalnız sizin dediğiniz gibi de pek ilerici bir konumdada oldugumuz söylenemez idamın ya da Amerika veya benzeri ülkelerdeki gibi ağır suçlar için idam olmasada uyutulma gibi olum cezalarının gelmesini çoğu herkes istiyor senin dediğin gibi de bu idam yasasının refarandumla geleceği için bazıları ileriki durumlarda paçalarını sıyıra bilmek için halka onaylatacaklar

• tecavüzcülerin hırsızlarin soysuzların idam edilmeyeceği çok belli bu ülkede idam gelirse günahsız insanlara olan olur kendinden olmayan herkesi asar bunlar

1|2
    0|0
  • idam onlara ödül olur zikinden tavana asilsinlar

0|1
    0|0
    • 16gün

Emin olun herkesin içinden geçen şeyler sizinki gibi, ben tecavüzcülere acıdığım için idam gelmesin demiyorum zaten detayı okursanız göreceksiniz (: İstemememin tek sebebi internasyonel konumumuzun değişecek olması

• İdam (إعدام) ve şeriat (الشريعة) gelsin...

0|0
    1|0
  • Idamin bir caydiricili oldugunu dusunmuyrm. Olan olaylara bakin insanlik bilincinden zaten cikmis durumlar. Ne tecavuzcu idam geldi diye yapacagindan geri kalir ne terorist. Idamin amaci insan oldurmek degil sucu engellemek olmalidir baska bir yol bulmali

1|1
    0|0
Yükleniyor...