Geç kalma problemi , üşengeçlik, hayatta istikrarsızlık?

Arkadaşlar ortaokul lise yılarından beri ilk derse geç kalır ikinciye girerdim sabahları uyanmak okula gitmek istemez kalkınca uyuşuk uyuşuk giyinir kahvaltıya annem hazırlardı erken kalksam bile geç kalırdım devamsızlık hakkım sonuna kadar geçlerle doluyor du. sınavlara hep son akşam çalışırdım. düzen ve temizlik olayına bakıyorum bir iki ay çok düzenli çok titiz sonra bir anda bambaşka biri gibi Pasaklı ve düzensiz. yaş oldu kaç şu an formasyon alıyorum yine geç gidiyorum sınava bile geç kaldım son 20 dk ya yetiştim. üniv okurken tek ders sınavına yarım saat geciktim tam bir sene uzadı. ben niye böyleyim var mı benim gibi olan hayatımda istikrar yok ibadetlerim de öyle bir iki ay düzenli namaz kılıyorum bir vakit unutunca kopuyor tümden. çalışıyodum bir ara öğretmenlik yaptım özel bir yerde o zamanda geç kaldım müdürden fırça yemiştim kendime yediremedim ayrıldım ben niye böyleyim ya :-(

Güncellemeler:
16gün Eşya kaybetme olayını unuttum. kaç kez nüfus cüzdanı kaybettim hatırlamıyorum para cüzdanı bile kaybettim elime taktığım yüzükleri bile. yapı olarak takıntılı dalgın biriyim olaylara ve durumlara. geçen yıl aşık oldum ilk diyebilirim hayatımda çok enerjik ve dikkatli olmuştum sevdiğim adam mükemmeliyetçi biriydi bende planlı düzenli olmuştum ayrıldık ben yine aynıyım daha kötü hatta :-(

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de öyleyim, özel sektördeyim ama. Kaç sınavın telafisine girdim. Hep geç kaldım okula, işe vs. ve çıkarımım şu oldu benim; istediğim hayatı yaşamadağımdan, çalıştığım sektörü sırf puanım tuttu diye seçtiğimden bunlar oluyor. Yani, insan sevdiği işi yapmalı ya da yaptığı işi sevmeli. başka yolu yok.

Hayatını düzene sokmada kararlı ol, bedenini zorla derim. çünkü, beyin hep kısayolları-kestirmeleri seçer.

öğretmen olman için kpss den ne kadar puan alman gerektiğini büyük puntolarla hep gördüğün yere yaz. derslerine adapte ol, bir sene çalışıp artık düzenli bir maaş ve düzenli bir hayata geçeceğini düşünerek motive ol.

1|0
    0|0
    • 16gün

Ama sevmeye bakınca hiç bişeyi sevmiyo gibi görünüyorum o zaman. o değilde dikkat ettiğim şu ilk zamanlar istikrar ve heyecan oluyo çok güzel çok geçmeden o heyecanı yitiriyorum rutin de beni bu şekle sokuyo

• 16gün

onun tek çözümü var motivasyon kaynağı yaratmak ve hep kendine bunu anlatmak. heyecan veya şevkle yapmana da gerek yok, sadece gereğini yapman lazım.

alternatif olarak bugün büyük şirketlerin ceo'larının hayat hikayelerine bakabilirsin, bulundukları noktaya -bizim şansla olduğunu düşündüğümüz- günde 20 saat çalışıp vardıklarını bilmen lazım. kimse 20 saat şevkle çalışamaz, insanız hepimiz. onlar geleceklerini cefa ile yaratmışlar.

• 16gün

Aynen istemediğimiz mecburi şeyleri yapmak zorundayız sonuçta

En İyi Kız Görüşü

• Yemin ediyorum beni anlaattın

1|0
    0|0
    • 16gün

Sen de böyle misin neler yaşıon

• 16gün

sağlığın yerinde gerisi önemsiz

• 16gün

Annem benim yüzümden çok acı çekiyor sjfnfn üzülüyom kadına da yapcak bişi yok bende böyleyyiim amaaam böyle hayat mı olur istediiğini yap hayatın tadı orda

Erkekler Ne Diyor 2

• bence seni çekip çevirip sana yol gösterebilecek bir yoldaş lazım yoksa bu şekilde asla kendini gerçek manada toparlayabileceğini sanmam çünkü çocukluktan gelen bir şey

1|0
    0|0
    • 16gün

bir sene önce aşık oldum o çok mükemmeliyetçi idi çok enerjik ve düzenli olmuştum plan yapıyodum günlük kitapta okuyodum temizlik de ibadeti de ayrıldık ben yine aynı hale döndüm

• 16gün

Öyle birisiyle evlenirsen senin için baya iyi olur bak

• 16gün

Aynen

• Cok malmışsın daha :D

0|0
    0|0
    • 16gün

Cevap bu değildi onu bende biliyorum

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...