13 yaşında ki cocukla evlenir misiniz?

bu gereksiz şahıs şunu dıyor.. CNN Türk'te Vahdettin İnce isimli şahıs, 13 yaşında çocuk evlendirilebilir.. ne oldu lan bu ülkeye?

0|0
9|13

Kızlar Ne Diyor 9

• taaa peygamber Efendimiz döneminden kalma o zamandan bu zamana kaç Asır geçti yani hiç mi bir adım öne atamadik insanlık olarak hiç mi ya pes doğrusu

0|1
    0|0
  • 13 yaşında evlenmek mi? O çocuk be çocuk! Yuh.

1|0
    0|0
  • 13 yaşındaki çocuk evlenir diyenlerin hepsi geberse keşke

1|1
    0|0
  • İslama göre , buluğ çağa girmiş bir kız çocuğu Allah katında reşit sayıldığı için evlendirilebilir. Garip bir durum mu var? İslamiyetten bahsediyoruz.

0|0
    0|0
    • 21gün

İslamda böyle bir şey söz konusu da olmaz, ne böyle bir ayet var nede böyle bir hadis vardır. ama islam denilen beze yuturulan emevi dinde bu var, kendi amel , şevhetine ve çıkarlarına göre düzülmüş bu dinde islam dini değil emevi dinidir.

• 21gün

Bakınız, Enam suresi 151. 152. 153. ayeti. Allah şöyle buyuruyor.

151. De ki onlara: "Hadi gelin, Rabbinizin size neleri haram kıldığını yüzünüze karşı okuyayım: Hiçbir şeyi O'na ortak koşmayın. Ana-babaya çok iyi davranın. Yoksulluk endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin; biz sizi de onları da rızıklandırırız. Kötülüklerin görünenine de gizli kalanına da yaklaşmayın. Allah'ın saygın ve aziz kıldığı cana, bir hakkı savunmak dışında kıymayın. Allah size bunları önerdi ki, aklınızı işletebilesiniz."
      152. "Yetimin malına yaklaşmayın! Ancak rüştüne erişinceye kadar en güzel yolla ilgilenme hali müstesna. Ölçme ve tartmayı tam bir dürüstlükle yerine getirin. Hiç kimseye yaratılış kapasitesinin üstünde yükümlülük getirmiyoruz. Konuştuğunuz zaman, yakınlarınız/aleyhine de olsa, adaleti gözetin. Ve Allah'a verdiğiniz söze sadık kalın. Düşünüp öğüt alasınız diye O size bunları önerdi.
      153. Bu benim dosdoğru yolumdur, onu izleyin, başka yolları izlemeyin! Yoksa bu hal sizi O'nun yolundan uza

• 21gün

153. tekrar153. Bu benim dosdoğru yolumdur, onu izleyin, başka yolları izlemeyin! Yoksa bu hal sizi O'nun yolundan uzaklaştırıp parçalara böler. Sakınıp korunasınız diye O bunu önermiştir size.

• harry potter izlese büyücülük okuluna gitme hayali kuran yaş grubundan nasıl evlilik yuva karı koca sorumluluğu beklenebilir. saçma insanların fikirleri de saçma olurun tezahürü :D

0|0
    0|0
  • şerefsizler

0|0
    0|0
  • İslam 'adet gören kız çoçuklarının baba evınde yedıgı haramdır. Evlendırılsınler' demıyor muydu?

0|0
    0|0
    • 21gün

lütfen kanıt sunarmısın oyle kulaktan duyma şeylerle islamı karalamayın.

• 21gün

İstismaecılara zemin degıl mı yani? Bak hoca ne dıyor nerden alıp dıyor bunu

• 21gün

Iste bunlar yuzunden millet kafayi siyiriyor

• Ne olmadı ki

0|0
    0|0
  • sanki islamın gerektirdiği herşeyi tam anlamıyla yerine getiriyorlar!!! nedense karı kız ve cinsellik konularında kuran a bağlılar. Kuran yalan söyleme, hırsızlık yapma, rüşvet alma verme, adam kayırma vs.. bir sürü şey söylüyor. hadi bir de bunlara yasa çıkarın..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ülke sapık dolu yemin ederim

2|1
    0|0
  • tayip diyorsa evlenin en az 3 çocuk yapın ensar vakfı bir kereden bişey olmaz. emineye sümeyyeye koyim desem auuuwww

1|1
    0|0
  • Salyali agziyla konusmamis, sicmis sapik.

0|1
    0|0
  • www.facebook.com/.../ tam olarak şurada söyledikleri oluyor heralde? Ne olacak ülkeye, ne kadar anonim varsa doluştu.

0|1
    0|0
  • Amerikada kizlar 13 yasinda cinsel iliskiye basliyorlar. Bu demektirki 13 yasinda artik kadinliga adim atmislardir. O halde niye evlenmesinler?

0|0
    0|0
  • O piçin doğurdu 13 yaşındaki çocuğunu ewlendirirmi onu sormak lazım önce

0|1
    0|0
  • Pedofili zihnihet bunlar

0|1
    0|0
  • suursuzca bir davranis

0|1
    0|0
  • 13 yaşındaki çocuk evlenmez, evcilik oynar. İğrenç pedofili yaratıklar ya. İsminde meymenet yok zaten.

0|0
    0|0
  • lütfen islamı pröfösrlerinden alimlerinden dinleyin böyle lerini bilerek çıkarıyorlar
    ne zaman ayık olacaksınız

0|0
    0|0
    • 21gün

ben bu adamı dınlemem ki.. islam için birini dinlememe de gerek yok dinimi biliyorum ben bu laleye bakarak dinimden zaten vazgecmem.

• ne var lan
    peygamberimiz 6 yaşındaki kızla evleniyo
    bekliyo 9 yaşına girince gerdeğe giriyo
    kızlar erken gelişiyomuş

0|1
    1|0
  • 9 yasindaki kizla 56 yasindaki adamda evlenmisti vakti zamaninda.

0|0
    0|0
  • Arap sevicilerin hep söylediği sapık zihniyetin ürünü bir söz

𐱅𐰇𐰼𐰰

0|0
    0|0
Yükleniyor...