Sizde, Hz. Muhammed (S. A. V) Peygamber Efendimizin Bilinmeyen Özelliklerinden Bir Kaç Tanesini Yazar Mısınız?

O alemlere; rahmet, bereket, ve de afiyet olsun diye gönderilen bir konuşan kur'an yani elçiydi... Ve peygamberimizin sevilecek, daha nice hatırı sayılır ahlaka hiç bir türlü mugayyen olmayan; göze, kalbe, ve de kulağa her türlü hoş gelen nice özellikleri var... Yalan söylememesi, kendinden emin oluşu, güvenilir ve de dürüst oluşu; bir çok hadisi kaynaklarda belirtilen başlıca ve yegane sayılan özelliklerden yalnızca bir kaç tanesi... Peki, ama yalnızca bunlarla mı sınırlı tabi ki de değil!!!

Peygamberimizin özellikleri - Hz Muhammed (S. A. V) ve özellikleri - peygamberimizin örnek davranışları - peygamber efendimizin güzel özellikleri nelerdir işte onlar:

Edebi Rabbimi bana öğretti pek güzel terbiye etti
01- Kötü söz söylemezdi
02- Kimseyle çekizmezdi.
03- Her zaman ağırbaşlıydı
04- Dünya işleri için kızmazdı.
05- Umanı ümitsizliğe düşürmezdi.
06- Kimsenin kusurunu aramazdı.
07- Affedici idi intikam almazdı.
08- Hoşlanmadığı bir şey hakkında susardı.
09- Yemek seçmezdi önüne ne konulsa yerdi.
10- Susması konuşmasindan uzun sürerdi.
11- Gerçeğe aykırı övgüyü kabul etmezdi.
12- Sade kıyafet giyer gösterişten hoşlanmazdı.
13- Sıkıntılı hallerinde kabalaşmaz ve bağırmazdı.
14- Konuşurken adeta çevresindekileri kuşatırdı.
15- Kimseye hakkında hayırlı olmayan bir söz söylemezdi.

0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• İş buyurmaz kendi söküğünü bile kendi dikermiş.. S. A. V

0|2
    0|0
    • Terzi kendi söküğünü kendisi dikmeli güzel bir kişilik özelliği... Burdan anlayacağımız husus demek ki eşlerine çok fazla lüzum olmadıkça herhangi bir iş buyurmuyordu kendisi hallediyordu. Ve sosyal ilişkilerinde kimseye kolay kolay minnettarlığını konuşturmuyordu.

Erkekler Ne Diyor 1

• Karni aciktiginda hanimina bana yemek hazirla demez" yemek yiyelimmi?"derdi
    Ev islerinde hanimina yardim eder hatta mutfakda bulasik yikardi
    Bir gun hanimi onun gogsunu yumruklarken bir sahebe gormus ve hayretler icinde kslmisti, peygamberimiz ona "onlar bundan daha fazlasini yaparlarda ben onlara sabrederim" dedi.
    Peygamberimizin yanina kim gelirse gelsin ondan daha heybetli gorunurdu.
    Savas esnasinda sawssin cok kizistigi anda sahabeler sanki tankin arkasina siginir gibi peygamberimizin arkasina siginirlardi
    Cok merhametliydi , birgun eski bir putperest kizini nasil kuma gomdugunu anlatmisti , resulullah tekrar tekrar "nasil yaptin cocuk ne yapti" diye soruyor oylesine agliyorduki sakali islanmisti. Resulullahin cok incindigini goren sshabe hemen adami oradan uzaklastirdilar.
    Biri resulullahin uzerindeki bir seyi begense hemen cikarp ona verirdi
    Hz haticeyle evlenerek zengin olan Allahin resulu sonra butun malini mulkunu fakir fukaraya dagitti.

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın abi harika metinler... Yani dünyevi malını esirgemeyen cömert ve kimseye hiçbir şeyi çok görmeyen nezaket ve hoşgörü sahibi tam bir aile koçu ve mimarı eşlerine karşı duyarlı ve de öfke kontrolü sahibi er meydanında tam bir yiğit ve de mert kız çocuklarına karşı özellikle sevgi ve de saygı sahibi... Hatta kız çocuklarını kuma gömen halkına hep kızmıştır ve de sitem etmiştir. Kız çocuklarına sahip çıkmıştır okutmuştr ve sırtında omuzlarında taşımıştır...

• Sagol kocum, Dahasi varda bende birakdim birazda baska kardesler yazsin.

Yükleniyor...