Günaydın Türkiye Mecliste Kabul Gören Tecavüz cüye Af yasa Tasarısını Nasil değerlendiriyor sunuz?

Haber özet
Türk Ceza Kanununda, cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme TBMM Genel Kurulunda tartışmalara yol açtı. Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'na geçici madde eklenmesi amacıyla AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve bazı milletvekilleri tarafından önerge verildi. AK Parti milletvekillerince kabul edilen önergeyle; cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16 Kasım 2016'ya kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda CMK'deki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmişse cezanın infazının ertelenmesine karar verilecek. Buda benim yorumum Canlı bomba olmak istiyorum

Güncellemeler:
22gün http://vocaroo.com/i/s0LY0pi5Ls6E ses gelmemiş

0|0
4|4

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 4

• Bizim ülkede tecavüzcüleri ödüllediriyorlar başka ülklerde ise linç edilip öldürülüyor ya da idama mahkum ediliyor. Şaşırmamak lazım alıştık artı bu durumlara

0|0
    0|0
  • yürürlüğe girerse katliam çıkar

0|0
    0|0
    • 22gün

Giremez

• 22gün

@Badbahtgirl genelde halkın tepkisini ölçmek için yaparlar halk olumluysa çıakr meydana kardeşlerim diye başlar. halk olumsuzsa çıkar meydana böyle bir yürürlüğü asla düşünmüyoruz der.. bilmem anlatabildim mi

• 22gün

Siyaset kirli iş. pizza gates olayını duymuşsundur

• Adalet sadece zenginler ve yandaşları için kullanılan bir terim oldu.

0|0
    0|0
  • bunlara oy verenlerin yatacak yeri yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...