İdam İsteyen Akp Seçmeni Burdamı?

15 temmuzdan itibaren özellikle çocuk istismarcılarına tecavüz isteyen akp seçmeni bu gece akpli milletvekillerinin verdiği önerge ile 18 yaşından küçük çocuklara tecavüz eden faillerin mağdurları ile evlenmeyi kabul etmesi halinde ceza ve infaz ortadan kalkıyor halk ne istiyorsa o diyen akp hükümetinin gece yarısı çıkardığı bu kanun hakkında ne düşünüyorsunuz?

İdam İsteyen Akp Seçmeni Burdamı?

1|1
11|13

Kızlar Ne Diyor 11

• hala bunlara oy verenlerin...

3|3
    0|1
  • Kafalar güzelmiş ne diyim ki..

1|2
    0|2
  • Ya intiharlar?

0|2
    0|0
  • Utanç verici...

1|2
    0|1
  • Tabi o ust duzeydekilere giren cikan bise yok olan millete

0|2
    0|1
  • Kardeş bak bu o* çocukluğudur. Bıktım bu şeref yoksunlarından.

0|1
    0|1
  • iğrenç

0|1
    0|0
  • Aileye bırakıyor bunda ne gibi bir sakınca var?

0|1
    0|0
  • Sen ve senin gibi koyunlara sesleniyorum bilmediğiniz alanlarda ve konularda yorum yapmayın rica. Herkes hukukçu olmuş maşallah. Git biraz araştır böyle provakasyonlarla ortalığı karıştırmaya çalışmayın. Gece yarısı çıkardığı kanunmuş! Hiç gulecegim yoktu ne kanunu kardeşim git bir araştır kanun nedir tasarı önerge nedir

1|4
    0|4
    • 15gün

Yanliz koyun diye yanlis koisiye diyon genelde size derler. bunu bir kadin olarak bu yasayi destekleminiz sizin ne kadar koyun oldugunuzu gosteriyor.

• 14gün

Güzel kardeşim 150 akpli vardı tamam saymadım ama sana inanayım bu konuda cidden sayı olarak bilmiyorum kim ne kadar var. Peki gizli oylamada nasıl kabul edildi bu önerge? 150 akpli varken 200 küsür oyu nasıl aldı dün. Bilmiyorsun sanırım ama ilk oylamada kabul edildi itiraz edidi açık oylama yapılsın diye sonra kabul edilmedi. Madem 150 akpli vardı geri kalan 50 küsür oy kimin?

• 14gün

Salı günü açık oylama yapılır inş da görürüz chpli provakatörler oy veremicek açık olunca kalacaklar öyle. Ortalığı bulandıracak bişey bulamazlar. Senin söylediklerinden yola çıkarsak provakasyon olduğu açık. Gerçi her türlü açık. Çünkü önerge fail ile mağdurun aileleri zoruyla evlendirilmesi gibi istisnai bir durumu kapsıyor ikisinin de 18 yaşının altında olması. Olay saki tecavüz et evlene geldi. Ha dersen ki peki bu önergeyi savunuyor musun hayır. Burda da ailelerin cehaleti konusu çıkıyor o farklı bir tartışma. Yani kısacası neresinden baksan yalan dolan herşey. Bunu yapan da kürtçülük yapan hdp kankası chp

• Açık bir şey söyleyeyim size,

*tecavüze uğrayan kişi 18 yaşından küçükse, bu kızı tecavüzcüyle evlendiren ailesi, izin veren de hakimdir.
    *tecavüze uğrayan kişi 18 yaşından büyükse, bu kadının tecavüzcüyle evlenmesini hiçbir güç sağlayamaz, kendi rızası dışında.

Benim duyduğum vakalarda, kızı tecavüzcüyle evlendiren genelde ailesi oluyor ''aman namusum gitti'' diye. O yüzden yasalar ne kadar eleştiriliyorsa, aileler de o kadar eleştirilmeli.

Ve herkes bilsin ki, 18 yaşından küçük bir kızı, ailesi dışında kimse zorla nikahına A-LA-MAZ! Yasalar önünde böyledir. O yüzden adalet sistemi çöktüyse, ailelerin şu saçma ve iğrenç namus anlayışı daha da çökmüş. Sonuçta bunu talep eden aileler.

1|1
    0|1
    • 15gün

senin gibi zeki birinin burda olması cidden umutlandırdı ülke adına.

• 14gün

www.tbmm.gov.tr/.../...nak_B_SD.birlesim_baslangic sayfa 78 den itibaren oku görürsün Bakanın savunduğu şeylere konuşmasına bak ve çaptırılmaya bak

• 14gün

1.-Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı (1/775) ve Adalet Komisyonu Raporu (S. Sayısı: 438) (Devam)

BAŞKAN - Önergeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Kabul etmeyenler... Önerge kabul edilmiştir.

Geçici 1'inci maddeyi önergeyle yapılan değişiklik doğrultusunda oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Kabul etmeyenler... Geçici 1'inci madde kabul edilmiştir.

47'nci maddeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Kabul etmeyenler... 47'nci madde kabul edilmiştir.

48'inci maddeyi oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler... Kabul etmeyenler... 48'inci madde kabul edilmiştir.

İkinci bölümde yer alan maddelerin oylamaları tamamlanmıştır. sayfa 80 de kabul edildiği yazıyor okursan görürsün elektronik cihazla ben mi gidip oy verdim. Ordaki vekiller verdi

• Allah bintürlü b.. Neyse

2|4
    0|2

Erkekler Ne Diyor 13

• sözde idam isteyenler idam sadece fetocularamı gelcek

3|3
    0|0
  • Böylece sözde namus temizleme uğruna mağdurların aileleri evlendirmek isteyecek ve mağdur canına kıyacak. İstenilen idamla gerçekleşecek olan idam farklı geldi.

2|1
    0|0
    • 15gün

idam gelse bile tecavüzcülere değilde muhaliflere gelir sadece

• 15gün

maalesef yolun sonu bombok bir yere çıkıyor :/

• 15gün

@sagittarius_A Öyle görünüyor. Kokusundan belli nereye çıkacağı.

• devlet hapsaneleri tecavuzculerle doldurmak istemiyor anlasilan kendi cocuklari degilya ondandir o korpe babasi ne dese yapacak ki babasi buyuk ihtimal namusunu temizlemek icin kzi razi edecek yani bn sunu anladim birdan kizi sec tecavuz et evlen soyleyecek birsey bulamiyorum yaptirim gucum yok mlsf

2|1
    0|0
  • bunların hayatı yalan diye boşuna demiyoruz şuur kaybı var zombi gibiler

0|1
    0|0
  • once bir okudugunuzu anlayin be bundaki amac bir magduriyet varsa kiz magdur olmamamamk veya herhangi bir sebepden dolayi evlenmek isterse ceza ertelenir veya kaldirilir diyor bunun onunu acmak icin tecavuz edin ceza almasinmi diyor burada iyi okuyun

1|3
    2|2
    • 15gün

bircok istisnai durum olabilir ve bunu tek tarafli dusunmek ahmakliktir kimse tecavuzcusuyle zorla evlendirilmiyor olasi bir durumda ceza ertelenir diyor ayrica o isi yapan bosanirsa ceza tekrar hukum edilir yaziyor. bunu nasil farkli algilarsiniz

• 14gün

bunlar gerçeğe değil inanmak istediklerine inanir yorma kendini ayrıca 5-6 mv kendince hsyk onerisiyle bir onerge vermiş utanmasalar tayyip vermis dicekler

• 14gün

Asıl sorun cahil ailelerde. biri kızıma tecavüz etse hukuk vermese cezasını ben veririm bunlar evlendirdik ceza vermeyin diyor. Ağır cezada canlı izledim böyle hr dava..

• Akplilerde bunu istiyo çünkü kuranda böyle yazıyo. Asıl igrenclik İslam da ve şeriatcılarda

2|2
    1|0
  • Şu vekil adlarına bakar mısın? Hacı bilmemkim. Mücahit bilmemkim. Bunlar yönetiyor bu ülkeyi. Çıkardıkları yasadan ne beklersin ki, Yolda görsen adam yerine koyup da merhaba demeyeceğin insanlar.

Lanet olsun bu millete.

0|2
    1|2
  • mağdur ile evlilik yapacak ve mağdur canına kiyacak psikolojik sorunları aile baskısı yüzünden. böyle birşey kabul edemeyiz evlilik olmasın ceza uygulansın.

1|1
    0|0
  • Allah belasını versin şu akp nin şimdiye kadar beddua etmedim hiç kimseye ama bunlara mustehak.

3|1
    0|2
  • İgrenclik sabır taşmak üzere..

0|1
    0|0
  • Yuh be yazıklar olsun. İyi valla taze kıza tecavüz et nasıl olsa evlendirecekler. Tövbe estağfurullah

0|2
    0|2
  • Saçmalık.

0|1
    0|0
  • inadina Akp :D

1|3
    0|0
    • 15gün

yuhh, yazık sana

• 14gün

Bu arada gereksiz yere etiket yapma, direkt yazsan bile bildirim geliyor bana :D

• 14gün

Black to Black

Yükleniyor...