Çocuk yaşta evliliğe Nasıl bakıyorsunuz?

Artık medeni kanuna göre 18 yaş altında zorla dini Nikah kıyıp evlendirilip cinsel istismara uğramış kız çocuklarının Tecavüzcüleri ceza almıycak desem tepkiniz ne olurdu...

0|0
2|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Yan gözle bakıyorum, kötü kötü.

0|0
    0|0
  • ulkeden gidiyorum ben zaten (ciddiyim is icin) damacanaya tecavuz ediyolar devletin bir bk yaptigi yok anne cocuguna terlik atinca 5 yil ceza var normal bunlar sasirmazdim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Olayi carptirmayin.
    15 yasindaki bir kizla yine 15 yasinda veya daha buyuk bir erkekle isteyerek cinsel iliskiye girmesine ragmen erkegin tecavuzden ceza alamasi ne kadar dogru olurdu?
    Kanunlar suc islenmemesi icin egerki iki tarafinda rizasi varsa evlenmeni yolunu acmis.
    Bunu kotu yola kullanmak o serifsizlerin sucu, bunu kontrol etmekte o devletin gorevi.

Sunuda belirtim 15 i birak 25 i dahi tam olarak evlenilecek yas olrak gormeyen biriyim ama herkeste benimle ayni dusunmek zorunlulugunda degil, isteyen 15 de evlenir isteyen 50 de.

0|0
    0|0
    • 17gün

Birde bu yönden bak Doğuda kendi rızası varmış gibi gösterilip zorla kendinden 30 yaş büyük biri ile evlendirilen kızları hangi kanun koruyacak

• 17gün

O kizin rizasinin olup olmadigini inceleyen psikolog isini dogru yaptigi surece bir sorun olmaz.

Hayir anlamiyorum bunlari birtek sizinmi dusundugunuzu zannediyorsunuz? O parlamentodaki millet vekillileri, bakanliklarda arastirmalarda bulunan insanlar vs hepsini kor cahil filan mi saniyorsunuz?

• bir çocuğun rızası olmadan yapılan hiçbir şeyi kabul etmiyorum. 18 yaşında evlenmek nedir ya daha hayati bile öğrenmeden

0|0
    0|0
Yükleniyor...