Merhaba arkadaşlar benşm gibi Dini sorgulyanlar oldu hiç? Saçma cevaplar verme şikayet edilirsin habeiniz olsun?

bu aralar bu duygu içindeyim din biz kısıtlıyr mu veya Allah istese kötülğkleri engeller ama neden engellemiyor bizi sınıyor ama neden sınıyor sınıyorsa neden cezalandırıyor bşze kanıt vermeden neden cezalandırıyor dünyaya neden geldik neden sadece Allaha ibadet ederiz ve bnun gibi büüssürü sorular ;?

0|0
3|1

Kızlar Ne Diyor 3

• bence bunlari insanlara sormak yerine kurani oku incili oku diger kitaplari oku aklina yatiyomu yatmiyomu kendin karar vermeye calis

0|0
    0|0
  • Bende inanmıyorum senelerdir deistim

0|0
    0|0
  • yazayım kendi görüşlerimi :)
    din kısıtlama getiriyor ama açıklamaları var ve bunlar yine bizim işimize yarıyor
    Allah kötülükleri engeller ama engellese ortada ahiret hayatı, insanların test edilmesi durumu, iyilik-kötülük bunların hiç biri olmaz. İnsanlar dünya hiç biri
    Allah'ın bize ihtiyacı yok burayı bir düzen kurup yaratmış. Kurallar var, yollar var seçiyoruz ve yaşıyoruz. Eğer kötülüğü Allah tamamen kaldırırsa döngü kalmaz. Hepimizi alıp direk cennete koysunlar o halde :)
    ayrıca açıklamalara uyup, doğru yoldan ilerleyenler daha az zarar görebiliyorlar. İmtihan dünyası dedikleri bu işte
    Ortada bir yaratıcı var. Roman yazarına gidipte sen bu karaktere niye acı çektirdin niye öldürdün diyemiyoruz çünkü yazar istediğini yapar. Allah ta bir düzen kurmuş adaletli olucanı belirtmiş. Dünyada kaldığımız sürenin aslında çok kısa olduğuda belirtiliyor biz sadece sınırdan geçicez bu kadar aslında.
    Kanıt verme derken ne demek istedin bilemedim ama İslam'da bir sürü kanıt var. En basit bilimsel bilgilere bak bugünkü tıp bile yeni açıklamaya başladı.
    Allah yarattığına göre ona ibadet edecez. Sen annen dururken başka kadına annem deyip bakıyor musun? hayır normalde yapmazsın. Yaratıcıda kuralı belirler. Karşında insan değil çok üstün bir şeyden bahsediyoruz. İnsan olsa eleştirirsin niye yaptın dersinde karşıdaki tanrı oluyor ne isterse onu yapar. Aynı konumda değiliz

1|0
    0|0
    • 16gün

çok güzel açıklamışsiniz

• 16gün

aynen teşekkür ederim 😊😊

• 16gün

@rzrndmr19 ben teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 1

• O zaman cennette kalırdık dünya diye bir imtihan olmazdı dimi herkes aynı seviyede.

0|0
    0|0
Yükleniyor...