Psikoloji okuyan bir arkadaşınıza, dertlerinizi çözmesi için sorunlarınızı anlatır mısınız? Sizce bu durum normal mi?

Bence asla anlatmayın. Yahu öğrenciyiz daha biz niye bizim üzerimize böyle geliyorsunuz :D
Kaldı ki klinik psikoloji alanından ibaret değildir psikoloji -_-
Ha bir de psikoloji okuyan insanların derdi olunca "Hehuhuehue sen de dertliysen biz ne yapalım artık yeaaa" falan demeyin.

Biz de insanız robot değiliz ki ^_^

Bir de mezun olup klinik psikolog olsak bile, klinik psikologların yakın olduğu insanların sorunlarını dinlemesi ve ona terapi vermesi etik kurallara aykırı. Siz en iyisi arkadaşınıza sormak yerine bir klinik psikoloğa gidin :')

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

1|1
10|5

Erkekler Ne Diyor 5

• Psikoloji okuyan ya da okumayan arkadaşlarımın konuştuktan sonra seni bi' incelemeye alalım, güzel tez konusu olur demeleri bence normal olmayan. Bu konudaki tek kazancım ise çok güzel bir hanımefendiyle ilişkimizin olmasıydı. Deli hallerime aşık oldu kız, kulakları çınlasın.

Ömrümün yarısını psikolog odalarında geçirdim. Çok dertlerim oldu kendimce, topluma ayak uyduramadım. Yeri geldi, doktorumun kızıyla birlikte yemek yemeye gittim, yeri geldi anne ben bu kadına bir daha gidersem valla öldürürüm dediklerimde oldu. Keşke gitmeseydim tabii, normal olsaydım falan ama ben de buyum. Kimseye gidip derdimi çöz falan demem. Özellikle bilmiş tiplere dökülesim hiç gelmez. Bu arada internette trained-listener olarak görev yapıyorum, evet ben!

2|0
    0|0
  • pdr psikoloji okuyan kişilerle yaklaşık 1 yıldır iletişim kurmuyorum ve bu daha sürecek sevmiyorum onları

0|0
    0|0
  • Soru çok uzun ya

0|0
    0|0
  • @patateslidondurma bak bu ne diyor :)

0|0
    0|0
  • Tatlısın kız😊 yanaklarını ısırmak istiyorum 😉😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Saçma buluyorum. Bir cok psikologun sorunlari anladığını bile düşünmüyorum ben. Gercekten psikoloji ile ilgilenen bir arkadasinla paylassan sanki daha iyi olur.

1|0
    0|0
  • Yeni mezun birine anlatmıştım o dönemdeki problemimi ama o ısrar etmişti

1|0
    0|0
    • 15gün

Bir de gizli kalmayabilir anlattıklarınız işte o sıkıntı da oluyor

• 15gün

Yanlış anlaşılma oldu herhalde :D
      psikologlar sizin bilgilerinizi gizli tutar ben onu demek istememiştim eğer yeni mezun olmuş bir arkadaşınız ise anlattıklarınızı deneyimsizlikten birileriyle paylaşabilir falan demek istemiştim

• 15gün

Şöyle ki daha önce bir psikologdan destek aldım bu ayrı ama bunu söyleyen kız tesadüfen karşılaştığım hastanede çalışmış Yeni psikoloji mezunu biriydi sanırım o an benim anlatarak rahatlayacağımı düşündü ve yardımcı olmak istedi :) kendisini bir daha hiç görmedim zaten tek seferlik bir şeydi

• Psikolojiden klinik psikolojiye doğru giden yolu anlatabilir misin kardeşim de psikolog olmak istiyor psikoloji okumaya takmış iyi ve kötü yanlarını söyler misin?

1|0
    0|0
    • 15gün

psikoloji lisans eğitimidir, psikolojiyi bitiren her insan kendisine klinik açamaz. Klinik açabilmesi için klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapması gerek. Bu süreç de baya zormuş yapan insanlar böyle diyor.
      Onun dışında 4 senelik bir psikoloji bölümünden mezun olunca devlet hastanelerinde psikolog ünvanı ile çalışabilir ama dediğim gibi kendine özel bir klinik açmak istiyorsa o yüksek lisansı yapması gerekiyor.
      Psikoloji okumak kişide öz eleştiriyi arttırabiliyor. Mesela bir kişilik bozukluğu görünce "Aaa bende de olabilir mi bu?" diyebiliyorsun ama psikoloji okumayı cidden çok istiyorsa bu sorunlar ona tatlı sorunlar olarak gelir

• 15gün

Hmm anladım

• 15gün

hangi universitedesin kaçıncı sınıf?

• Anlatmam. xD Normal mi hım herkesin normali farklıdır bence.

1|0
    0|0
  • anlatmam

1|0
    0|0
  • Sağlık sektöründe banel şeyler bunlar. Yolda bir tanıdğımı görünce bana nasılsın demiyor bacağım ağrıyor diyor. Güzel bir beyle buluşuyorsun yemeğe gidiyorsun sana hastalıklarını anlatıyor yok maçta buramı kırdım böyle oldu.. Banane ben yemek yicem👊🏻👊🏻👊🏻

0|0
    0|0
  • Haklısın da insan bulmuşken psikoloğu derrman da bulmak istiyor işte 😀

0|0
    0|0
  • Psikoloji insanların sorunlarını çözmek üzerine kurulu bir bölüm değil. Psikologların görevi de sorun çözmek değil. Bu bölüm çok basitmiş gibi görülüp, insanlar tarafından anlaşılmıyo. Bazen sabrım taşıcak gibi oluyo...😂

1|0
    0|0
  • Psikoloğa bir şey sormam onun yaptığını ben de yaparım
    Önemli bir sorunum varsa ve psikiyatr okuyan arkadaşım varsa ona sorarım

0|1
    0|0
  • teorik bilgiyi yutmuş ama tecrübesi olmayan birisine asla güvenmem.. kişi kendinden bilir..
    ben çocuk gelişimciyim bana sürekli sorular sorulup duruyor... işin içine girince öyle bir değişiyor ki, hiçbir şey kitaptaki gibi olmuyor.. çocuğun siniriyle mücadeleyi maddeler halinde yazmış kitap.. yaw her çocuk bir mi? değil..

1|0
    0|0
    • 15gün

evet tabii ki de
      zaten öğrenciyim hiç deneyim yok bize bir sürü soru soran insanlar olunca ben yanıt vermiyorum mesela :D

Yükleniyor...