Orta Asya kökenli olmak?

Orta Asya kökenli olmak için illa ki çekik gözlü, düz saçlı ve sarı benizli mi olmak gerek? Belki yüzyıllar içinde Anadoluda o çekiklik ve sarı beniz yok olmuştur.

Almanyaya göç eden Türkler 5-10 yıl içinde Almanlara benzemeye başlıyorlar. Yani, bir insanın dış görünümü yıllar içinde değişebilmektedir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
1|5

Erkekler Ne Diyor 5

• Rica ediyorum bir tarafınızdan yalan yanlış şeyler konuşmayın.

Beş on yıldaki değişip adaptasyondur, başka birşey değil.

Grubumda anne tarafından iki nesil ötede tatarlık olduğu için çekik gözlü, bildiğin koreli gibi duran bir kız var Ukrayna'da bir üniversitede.

Anadolu'ya göçtükçe ermeniler, faslar, araplar, rumlar, hebele hübele derken her önüne gelenle karışmış bir milletiz biz.

Tatarlar onca yılda niye değişmiyor da biz değişiyoruz? Madem çevre şartları değiştirecek, niye onlar değişmiyor?

Öyle 10 yıl içinde genetik özellikler kaybolmaz. Almanya'da yaşayanlar da hiç benzemiyor almana, direkt ayırd edebiliyorsun türk olduklarını.

0|1
    0|0
    • 22gün

Anlaşılmaz. Almanların hepsi sarışın değildir.

• 21gün

He yav he

• 21gün

Komiksiniz 😂

• Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü'nün hazırladığı "Anadolu'nun genetik profili" araştırması Türkiye'deki genetik profilin az bir kısmının Kuzey-Doğu Asya haplogrubuna dayandığını belirtir. Bu araştırma Anadolu Türklerinin genetik bir havuz oluşturduğunu ortaya koymaktadır. İsviçre merkezli iGenea şirketinin yaptığı araştırma ise Türkiye'de yaşayan Türklerin sekiz farklı coğrafi bölgeye ait haplogrup taşıdığını belirledi. Araştırmaya göre, Türkiye Avrupa ulusları arasında en karmaşık genlere sahip topluluğu oluşturmaktadır. Anadolu'nun tarih boyunca istilalara ve göçlere açık olması bu durum için zemin oluşturmaktadır.

0|0
    0|0
  • Karistiklari için degisiyorlar. Türkler Anadoluya göçtüğünde 1 Türk kızına taş gibi 10 Romen kızı düşüyor. Karismalari çok normal. Her kuşakta Asya kökeninin 1/2 olarak düştüğüne göre, kısa sürede oran aşırı derecede düşüyor. Ancak bölgede baskın güç olduğumuz icin kültürümüz baskın oluyor, orasi ayri.

0|0
    0|0
  • Bunu Türkiyedekiler zaten biliyor. Olan şeyler hem oğuz boyundakiler badem gözlüydü. Buda ayrı bir konu. Oğuz Kağanın ise sarışın mavigözlü olduğu bir kaç makalede yazıyordu ne kadar doğru bilemiyeceğim

0|0
    0|0
    • 22gün

Makale? Oğuz Kağan bir efsanedir, masal kahramanıdır. Gerçekte var olduğuna dair en ufak bir delil yoktur.

• 22gün

Mısıroğlu söyledikleri ipe sapa gelmez, yalan yanlış konuşan 'Das Kapital'i Marx'a cinler yazdırdı' tarzı deli saçması şeyleri gayet ciddiyetle iddia eden bir ruh hastasıdır.

Ulan yurtdışında üniversitedeyim, grubumda gagauz bir kız var ismi Larissa. Kaç tane gagauz tanıdım, yurtta gagauzlarla aynı katta kaldım adamlarla gece oturup vodka içiyorduk.

Senden mi öğrenecem gagauzları? Slav halklarıyla ciddi karışmış, dilini ve kimi kültürel özelliklerini korumuş bir türk boyudur gagauzlar.

Sarışın ve renkli gözlü olmalarının türklükle bir alakası yoktur. Asyalılar renkli gözlü bir ırk değildir, ne japonlar, ne çinliler, ne vietnamlılar ne de türkler böyle olmamıştır.

İpe sapa gelmez şeylere gerçek diyorsun.

• 22gün

@Ragnar_Lodbrok dostum sen harbi ironiden bile anlamıyorsun oturmuş birde tarih tartışıyoruz senle 😂 Aman istediğine inan ne yapıyım. Hem votka içiyorlarsa ne olmuş. Bunu anlamadım Türkler votka içemez diye bişey mi var.

• Coğrafi konum değiitiriyo bedeni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Biz orta asya kökenliyiz mesela anne tarafımda dayım dayımım oğlu benim 3 yaşındaki kardesim orta asyalılara benzer yüz ve vucud tipi olarak ama ben annem diğer kardesim benzemiyoruz dedemin kuzeni benziyo abisi benziyo dedem o kadar benzemiyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...