Bir çoçuğu dövdüm dava?

Arkadaşlar 17-18 yaşlarında çoçukmu ergenmi denir bir tane... benim kardeşimden para istemiş kardeşimde küçük param yok deyince tokat atmış internet kafede bende gittim internet kafeye çoçukla insan gibi konuşucaktım bana artist artist konuşup tokat attı ben de aldım yerden yere vurdum burnu ve 3 dişi kırılmış kameralarda herşey belli kardeşimden haraç kesmesi tokat atması bana hakaret ve tokat atması herşey belli 2 tarafta birbirinden şikayetçi oldu kim haklı bu durumda? Ceza alırmıyım?

0|0
3|12

Kızlar Ne Diyor 3

• cezası olur bu yaptıgın nefsi müdafaya girmiyor alenen şiddete ölümcül yaklasımdır. iki tarafta ceza alır ama senin yaptıgın zararların tahvil edilmesi gerekebilir dişini kırmıssın mesela

0|0
    0|0
    • 23gün

Alenen şiddete ölümcül yaklaşım ne ya 2-3 yumruk attım

• 23gün

siddeti karsı tarafı durduracak kadar karsılık vermen gerekir daha fazlası işkenceye girer ne yazık ki bunu hukuk diyor ben değil :)

• Alirsin ama buyuk birsey olcagini sanmiyorum ayrica bana tokay atti bende kendimi savunmak adina bunu yaptim dersen belki indirim yaparlar cezada hakli savunma olmasi icin haklarini tamamen yitirecek durumda olman lazim o zaman ceza almazdin ama burda durum farkli tokat icin yaptigin seye hakli savunma demezler.

0|0
    0|0
  • adını merak ettim ben

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Çocuğun kusuru varsa, cezasını devlet verir. Senin ceza verici rolünü üstlenmen doğru olmamış. Ceza alırsın büyük ihtimalle. Ama sicilin temiz ise hükmün açıklanması sonraya bırakılabilir ya da tecil edilebilir.

0|0
    0|0
    • 23gün

Ben konuşmaya gittim benden 8-9 yaş küçük birisi bana tokat attı sen olsan napardın bu durumda?

• 23gün

O anda düşünemiyor insan kamera varmış yok bu arada sicilim temiz tecilin ne olduğunu açıklarmısın?

• 23gün

Mahkeme örneğin 6 ay hapis cezası verir, ancak cezayı tecil ettim diyerek infazı erteler. Aynı suçtan 5 yıl içinde başkaca ceza almazsan, Bu 6 aylık hapis fiilen gerçekleşmez.

• Alırsında daha öncesinde bu tür olaylardan ya da başka bir şeyden herhangi bir ifaden ya da tutuklama gibi bir durumun olmadıysa fazla bir şey olacağını düşünmüyorum tabi işin asıl doğrusunu avukat - polis ya da diğer kişiler daha iyi bilir ben yanlış yönde bilgi vermek istemem...

0|0
    0|0
    • 23gün

Daha önce okulda disipline bile gitmedim karşı çoçuk daha öncede kavga etmiş birileriyle davalık olmuş yine haraç vsden bu durum fazla etki edermi?

• 23gün

Kardeşim dediğim gibi yanlış bir bilgi vermek istemem ama onun bu tür şeylerden davalık olup ceza felan almışsa büyük orana senin yararına olacağı belli... ama sorun şu ki o çocuk rahat durmayacaktır habie sizinle uğraşabilir... inaşlah senin açından iyi olur o tiplerden nefret ederim bende...

• En çok zararı sen vermişsin. Karşılıklı olarak ceza alırsınız.

0|0
    0|0
  • Yasalar doğru uygulanırsa kasten yaralamadan ceza alirsin kardes. Haksız tahrik var bu cezanda indirim sebebi olabilir fakat dovdugun kişi çocuk olduğundan da ağırlaştırıci bir sebeb mevcut. Ama olay tatlıya bağlanıyor genelde böyle durumlarda senden şikayetçi olmamalarini sağla yoksa işin zor

0|0
    0|0
  • iyi yapmisin

0|0
    0|0
  • anlattiklarinin hepsi dogruysa sana bise olmaz gibime geliyo ama bu ulkede adalet diye bir kavram olmadigi icin hersey olabilir sana

0|0
    0|0
  • Para cezasi verir gonderirler.

0|0
    0|0
  • 3 diş yaptırıcan kanks :D tokata tokatla karşılık verecektin

0|0
    0|0
  • Bakıyorum da bilen bilmeyen her keseden sallamasyon cevaplar.
    -Senin birisine ceza verme yetkin, hakkın yok, olsa bile bu fiziksel şiddet olamaz.
    -Kardeşinden para almaya kalkmış ve tokat atmış ise sana sorarlar neden karakola gidip şikayetçi olmadın da cezayı kendin kestin diye?
    -Bana vurdu ben de kendimi savundum diyorsun, maalesef sen elemanın bulunduğu mekana gidiyorsun, bu da seni suçlu gösterir. Uzlaşmacı bir tavırla gitmediğin ortada derler sana. Nedeni ise birinci yazdığım gibi madem yerini buldun neden karakoldan yardım istemedin, sonuçta yağma suçu elemanın yaptığı (sizler haraç suçunu GASP diye biliyorsunuz asıl adı yağmadır)
    -Hadi diyelim tokata karşılık verdin, ama devamında eğer ki doğruysa burun ve dişini kırmışsın ki kalıcı bir hasar bıraktıysan bunların sana dönüşü üzücü olabilir.
    -Senin yaşını bilmiyorum ama eleman 18 altındaysa işin daha da zor olabilir.
    -Kalıcı hasardan kastım iz bırakacak hasar demektir kanun nezninde, örnek olarak suratında iyileşmeecek çizik vs. vs... artık avukatının alacağı hastane raporuna göre işleme koyarlar
    Bunların hepsi olur da bir mahkeme karşısına çıkarsanız hem hakimin hem de karşı tarafın sana süreceği yokuşlar olabilir. Olacak diye bir iddiam yok. tecil ne diye sormuşsun ceza almak fakat cezanın bir süre ertelenmesi anlamına gelir. Ertelendiği süre içerisinde yeni bir suç işlersen ertelenen de tekrar gündeme gelir ve her iki suçtan ayrı ayrı yargılanırsın demektir

0|0
    0|0
  • Senin yaşlar'da müdürü dövmüştüm karşılığını verdi ama fena dayak yedi madara oldu adam :) üstümü değiştirip çıkarken kapıyı teklemedi çık dışarı sövüyo küfür ediyo. kabinin kapısını açtım içeri aldıktan sonra 2 posta daha gittim buna :) 4 gün gelmedi işe. sinirimi alamadım restoranı bastım arkadaşlarımla bu sefer orada 2 müdür ve 3 personeli daha dövdük :))

0|0
    0|0
    • 23gün

Ben 26 yaşındayım yanlız kardeşim müdürüm felan yok :)

• 23gün

senin yaşlardaydı zaten dövdüğüm adam ilk karşılığı o vermişti mağaza kameralıydı istese beni şikayet ederdi ama ilk karşılığı o verdiği için böyle birşeyde bulunmadı. sonrasın'da yine dövdüm

• Anasini siksn ceza almazsin once o sana vurmus

0|0
    0|0
  • iyice s*kseydin ben olsam beter ederdim onu

0|0
    0|0
    • 23gün

ettim etmesinede keşke yapmasaydım bissürü uğraş

• 23gün

Aynen insanin gözü birşeyi görmüyo ya bir anda

• 23gün

Aynen. dusunurken bile sinirleniyo insan