Toplu taşımada mendil satan çocuklar için ne düşünüyorsunuz?

gördüğümde üzülüyorum onlarda çocukluklarını yaşasın istiyorum zaten insan gibi satarsa alıyorumda ama çoğu arsız deli ettiler artık beni. Bugün çocuk istedi yok bozuğum veremiyorum sanki vermek zorundaymışım gibi çantamı çekiyo asılıyo çantaya öyle havada kalıyo çekiştiriyo falan sinir oldum en sonunda sabırda bir yere kadar bağırdım zaten yanımdakilerde baya kızdı çocuğa ama haketti yani az insan olsunlar. Neyse ne düşünüyosunuz?

0|3
10|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Arkadaslar bu cocuklardan alisveris yapmayin evet uzucu ama siz bubcocuklardan biseyler aldiginiz surece aileleri cocuklari sermaye olarak görüp bu isi yaptirmaya devam edecek

1|0
    0|0
  • Üzülmemek elde değil. Yalnız kucağında bebek olan kadın görürsen polise şikayet et o çocukların devamlı uyuması normal değilmiş ilaçla uyutuyolarmis. Bebeklerde çalıntı oluyormuş

3|0
    0|0
  • İnsanlara yapışarak bir şeyler itilemeye çalışan çocuk da olsa ilgilenmem, acımam.. Anketörler, dilenciler, sokak röportajcıları ve mendil satanlara taviz vermiyorum.. Gebersinler açlıktan..

1|0
    0|0
    • 16gün

delirtti beni ya düzgün istese yine bişey demicem bazen ısrar ediyorlar bişey demiyorum ama aştılar kendilerini çocuk üstüne çıktı resmen 😄

• 16gün

Aha demin 2 tane peç kurusu metrobüste ayaklarımıza basa basa ilerledi ellerinde mendille, kalabalık olmasa kafalarından tutamaçlara asacaktım da fırsat olmadı :D

• 16gün

😄😄

• Görünce " Bir bitmediniz... " diyorum.

1|0
    0|0
  • İzmir'de toplumsal duyarlılık olduğu için şanslı veletlerdir. Elime geçse görüntü kirliliği niyetine döverim.

1|0
    1|0
  • üzücü bir durum gerçekten

1|0
    0|0
  • gormuyorum allaha sakur

1|0
    0|0
  • ben ankaraya gittiğimde kız arkadaşımla otururken çiçek satan çocuklar doluşmuştu yanımıza 5 6 tane çocuk kalkmak zorunda kalmıştık parkta

1|0
    0|0
  • Çocuklarını dilendiren ailelerle ya da bu işi sektör haline getirenler nasil bir insan merak ediyorum.

1|0
    0|0
    • 16gün

Nasil geçti mülakat gibimi yoksa başvuru merak ettim umarim seni alırlar.

• 16gün

Günaydın Deniz lütfen mesaj aç seni rahatsiz etmiycem ekle beni ya da söz veriyorum 🙁

• 15gün

iyi geceler.

• Demekki çok ihtiyacı varki böyle bişey yapıyor ihtiyaç olmasa kim kime yalvarırki... Onları da anlamak lazım.. Sana da hak veriyorum tabi.. Üzücü bir durum keşke herkes zengin olsa bunlar yaşanmasa..

1|0
    0|0
    • 16gün

ya zenginlik fakirlikle ilgili değil o kadar fakir var ülkede girip işe çalışır kimse gidip küçücük çocuğu zorla çalıştırmamali kendileri çalışmazlar çocukları çalıştırırlar

• 16gün

Haklısın sence bunlarda insanlık merhamet var mı ki çocukları çalıştırmayıp kendileri çalışıcak? Bizim de elimizden bişey gelmiyor anca üzülüyoruz

• Suc ailelerinde duygu somurusu yaptiririp sattiriyo cogu

1|0
    0|0
    • 16gün

suç tabiki ailesinde ama bu anlattığım çocuğun yaptığı duygu sömürüsü değil arsızlık

• 16gün

Aynen bizde o cocuklara uzuluyoruz iste

• çoğu demirbaşlar için çalışıyor. belli bir miktar getirmezse cezalandırılıyor. o ısrarın sebebi bu

1|0
    0|0
  • Bende gördüğümde üzülüyorum ama özellikle almıyorum biz onlardan bir şeyler aldıkça o çocuklara bu işi yaptıranlar devam ettirecekler ne zamanki kimse bir şey almazsa o çocuklar o zaman bu işleri yapmıyacaklar

1|0
    0|0
    • 16gün

zaten dışarda görünce bende almıyorum gidip bir simit alıp veriyorum bazen sadece karnı doysun diye ama böyle vermeyincede saçmalıyolar sinir oluyorum

• 16gün

Haklısın en iyisini yapıyorsun bu arada aklıma geldi gecen ışıklarda beklerken yaşlı bır teyze geldi para ıstedı yok dedım bır sanıye ıcınde ağlamaya başladı dayanamadım verdım 3-4 gun sonra aynı numarayı önümdekı arabaya yaptı bu olaydan yıne 2-3 gun sonra bana geldi yıne ıstedı yok dedım ağlamaya başladı bende helal olsun oskarlık kadınsın hep aynı numara ve anında gözyaşı dedım kadın şok oldu çekti gitti

• 16gün

Ahaha 😄

• yufka yürekliyim cebimdeki bütün demir paraları veririm :(

1|0
    0|0
  • haklısın

1|0
    0|0
  • İyi yapmışsin. vicdanda biyere kadar

1|0
    0|0
  • Onları sokağa salanlara kızıyorum bazen o çocuklar beni deli ettiği doğru

1|0
    0|0
  • Valla bir anim vardi yazdimda ozele yazamiyomusum neyse bosver

1|0
    0|0
  • iyi yapmışsın görgüsüze

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• bir çocuk maddi olarak hiç bir durumu olmasada asla dur çıkıp dileniyim demez o çocuğun dilenmesinde en büyük etken anne baba dedikleri evlat kelimesini ticari ayaklı gelir kaynağı olarak algılayan şeref yoksunu insanlardır annesi babası böyle insanlar diye para vermiyecekmiyiz elbette vericeğiz ama bu şekilde bir durum söz konusuysa tabiki gereken tepki göstermek olucak bence gayet iyi yapmışsın herkes susarsa o çocuk herkese aynı şeyi yapıcak şimdi küçük olduğu için çantayı kapması zor belki ama ilerde kapkaççılık gibi çeşitli hırsızlık suçları işleyecektir bence en iyisini yapmışsın

1|0
    0|0
    • 16gün

Aynen öyle zaten isteyerek yapmadıklarını biliyorum hatta bazılarının gözlerinde bile görüyorum acıyorum gidip bişey alıp verdiğim oluyo ama bunlar çok başkalaştı anlayamıyorum yani gerçekten isteyerek yapıyo gibi davranıyodu ona kızdım istemenin ısrar etmeninde bir edebi olur

• 16gün

Teşekkür ederim canım ☺

• 16gün

Rica ederim ne demek 🤗

• onları öyle calistiranlara yazıklar olsun diyorm

1|0
    0|0
  • Bakmıyorum.

1|0
    0|0
  • Burada pek yok onlardan. ama olursa ben hircinim kafayi gömerim ona direk 😂😂 alayi sahtekar duygu sömürüsü adi altinda insanlari zulmediyorlar. iyi yapmissin.

1|0
    0|0
  • Hiç sevmem

1|0
    0|0
  • Hükumete küfrediyorum insanlığa oyun oynayıp etrafta özgürce gülüp eglenebilmeleri lazım oysa

1|0
    0|0
    • 16gün

Aynen öyle ama çalıştırılıyolar bu yaşta zorla aileleri yatsın onlar çalışsın kaç kere gördüm babaları onları etrafa dağıtıp dilencilik yaptırıp kendisi yatarken

• 16gün

İnsan insan olarak doğar ama bu sekilde kalmak zordur içinde hissettiğin bir şeydir merhamet vicdan bir çocuğun ağlamasını üzülmesini mutsuz olmasını onu kendi çocukluğundan mahrum bırakmasını sağlayan herkes suçludur

• Acımıyorum artık onlara yalanına dileniyorlar sorsan senden benden zengindir. İyi yapmışsın.

1|0
    0|0
  • Yaptigin yanlis. Keyfinden zorlamiyor. Kim bilir parasiz eve gidince onlari calistiranlar neler yapiyordur.

0|0
    1|0
    • 16gün

insan gibi istese alıyorum zaten yok neyi veriyim. çocuk tepeme çıktı diyorum sen ne diyosun

• Oooofff oofff
    Herkesin cevabı var kimsenin çözümü yok

1|0
    0|0
    • 16gün

senin varsa söyle

• 16gün

Olsa söylemem mi

• 16gün

millet yatarak para kazanmaya alıştı bende çözüm bulamıyorum hadi böyle yapanlar bulunup ceza tarzı bişey olsa yine çözüm değil ki bir sürü kişi var hangi birine yetişilicek bilemedim bende

• Onları zorlayanlar var bence kötü davranılmayı haketmiyorlar. Adı üstünde çocuk bence.

0|0
    0|0
    • 16gün

onları zorlayan tabiki var bende üzüldüğümü belirttim zaten ama hadi satmak için duygu sömürüsü yapıyolar anlarım ama benim anlattığım bildiğin saçmalık yani sanki vermek zorundayım gibi utanmasa kendi alıcak

• 16gün

O konuda haklılık payın var

Yükleniyor...