Sizce bu doğru mu?
Adam, adımını yanlış basamağa atıyor, sonra niyeti temiz olduğu için ilahi bir güç tarafından düşmesi engelleniyor. Onun yerine adımını attığı basamağa dikkat edip, boşluğun üstünden atlamış olsa daha iyi olmaz mı?
Hayatımızın kontrolünü elimize alıp, hata yapmamak için gereken özeni göstermeyip, herşeyi kadere bağlamak ne kadar zayıf bir davranış...

Güncellemeler:
Herkes kaderci, herkes hatasının sorumluluğunu atma derdinde...

0|0
03

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben müslüman aleminde yaşanan bir çok sıkıntının Mustafa İSLAMOĞLU gibi kaderi yanlış anlamamızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar karışık ve bazen içinden çıkılması güç örneklerle karşılaşsakta, asla insan beynini devreden çıkarmamalıyız. Yine İSLAMOĞLU nun isra 13. ayet meal ile bitiriyorum."Ve Biz, her bir insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık. Nitekim Kıyamet Günü onun önüne, (dünyada yapıp ettiği) her şeyi kayıtlı bulacağı bir sicil koyacak (ve diyeceğiz ki)"

1|0
    0|0
  • kader bir gerçek bence ama herşeyide kadere bağlamak bütün suçu ona atmak yanlış herkes kendi kararını kendisi verir.
    "Adam, adımını yanlış basamağa atıyor, sonra niyeti temiz olduğu için ilahi bir güç tarafından düşmesi engelleniyor." demişsin bu yazarın hayal gücüne kalmış bisey bunu herkes farklı yorumlayabilir.

1|0
    0|0
  • Allah akıl vermiş, tedbir vermiş. Tabiki Allah doğrunun yanındadır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...