Kadınlara bayan denmesine bir ben mi gıcık oluyorum?

Bayanın bir kelime olduğunu anlayamayan bir toplumda yaşıyoruz. Bayan diye bir şey yoktur; kadındır o kandın.

0|0
15|27

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel kardeşim bunu hepinizin benimsemesi lazım önce. Hala "kadın" yerine "bayan" diyen kadınlar vat. Önce siz bir bütünlük sağlayın da, biz bir şekilde yetişiriz diye umuyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• evet bende sonradan öğrendim bayan yerine kadın kız denmesi daha doğruymuş ama yinede kullanabiliyoruz
    mesela sana günaydın kız demem daha iyi

1|0
    0|0
  • kandın diye de bir şey yoktur

0|1
    2|0
  • Pardon kadın bakarmisiniz?

1|0
    0|0
  • tamam bayan 😒

0|0
    1|0
  • Ben de gıcık oluyorum. Ama bayan denmesinden değil de erkek-bayan olarak kullanıyolar.

Erkek-Kadın
    Bay-Bayan
    Beyefendi-Hanımefendi
    Oğlan-Kız

0|0
    0|0
  • Kadın diyince de bazıları farklı algılayıp aşağılık varlık gibi düşünüyorlar. Niye bu kadar komplekse girdiniz anlamıyorum? Bana bay deseler girmem erkek deselerde. Erkek değil Adam diyen erkek görmedim kompleksi neyi yediremiyorsunuz?

0|0
    0|0
  • tamam bayan

0|0
    1|0
  • Dediğin çok doğru. Bayan diyorsun kaşları çatıyorlar.

0|0
    0|0
  • Mr. Mrs?

0|0
    0|0
  • çok güzel karısınız hanımefendi :D

0|0
    0|0
  • hanımefendi iyi

0|0
    0|0
  • Kadın diyincede az kibar ol bayan de diyorsunuz 😀

0|0
    0|0
  • Hanımefendi demek en güzeli

0|0
    0|0
  • bay mi densin

0|0
    0|0
  • soruya kandın yazmıssın kadın olucak galiba o

0|0
    0|0
    • 17gün

bunu fark eden tek akıllı sen değilsin sorudaki kelimelere değil soruya yoğunlaş

• 17gün

tamam kandına yogunlaştım bir an ben

• tamam sakin ol geçti.

0|0
    0|0
  • la bayan

0|0
    0|0
  • bayan işin Seksi söz konusu konuşma dur

0|0
    0|0
  • bayan hoş değil ama bağyan denmesi çok hoş :)

0|0
    0|0
  • Cok baydiniz ya☺

0|0
    0|0
  • biliyorum

0|0
    0|0
  • Bayanın nesi var onu anlamadım

0|0
    0|0
  • Bayansın işte neyine gıcık oluyorsun ne diyelim mahmut mu diyeyim ala ala. d

0|0
    1|0
  • Hanim efendim diyor Servise gitti mi

0|0
    0|0
  • Kiza da kadin deyince olmuyor. nerden biliek kizmi degilmi. yolda saadt soracak olsan. Kadin bir bakarmisin yokya abla ya devam

0|1
    1|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Tekniğin iyi fakat geliştirmen lazım.

Bayan kelimesi öcü değil. Atar yapıyorsun da sakin sakin yap. Hobi olarak yine yap.

1|1
    0|0
  • Birincisi, bayan kelimesi hitap etmek için kullanılır.
    İkincisi, kadın kelimesi cinsiyet belirtmek için kullanılır.
    Hemen bir örnekle destekleyelim: Markette fişi unuttuğunuz zaman görevli arkadaşlar size yetişmek için koşarken "Kadın, kadın!" diye seslenmez, onun yerine hitap kelimeleri kullanırlar. Yeri gelmişken şunu da belirtelim; hanım-hanımefendi, bey-beyefendi gibi hitap kelimeleri sizlerin de göreceği üzere sınıf farklılıkları doğurduğu için eşitliği ön planda tutan ülkelerde kullanılmaması gereken kelimeler aslında.
    Kafan karıştı biliyorum ama biraz düşününce oturucaktır her şey yerine :)

0|0
    0|0
  • Tamam da zaten her isim türkçede kelime olarak adlandırılır.. İngilizceden geçmiş dilimize bu çeviri, ing de bayan kelimesi sıfat olarak kullanılıyor bizde bunu bazıları zamir olarak kullanınca itici oluyor.

0|0
    0|0
  • Baaağ yaaaannaaa yol verin var bide djdmjdkdkskdo

1|1
    0|0
  • Aynn bn de gıcık oluyorummm

1|0
    0|0
  • Önemli olan nasıl hitap ettiği değil nasıl davrandığıdır

0|1
    0|0
  • ne yanl bise diyen insan kadın suraya gecermisinizmi dicek sacmalama bayan bakarmısınz demek yerine kadın baksrmısınızmı dcek bu ne ya takıldığı seye bak ders çalış ders bu yasta dert etme bunları kendine

0|1
    0|0
  • Ben rahatsız olmuyorum aksine bayan, kadın ve kız kelimelerinin toplumsal algı farklarını ortadan kaldıran daha genel, daha kapsayıcı, daha kibar bir kelime

0|0
    0|0
  • Kadın demesi bana itici geliyor

0|0
    0|0
  • beni hiç rahatsız etmiyor,
    hitap şeklinden çok davranış önemlidir

0|1
    0|0
  • Havadan nem kapmalar... Ufacık şeylere takılmayın, cinsiyetçilik değil bu.

0|0
    0|0
  • bayan bir hitap şeklidir. doğrusu kadındır.

0|0
    0|0
  • Kadın kelimesini de bayan kelimesini de sevmiyorum. Hanımefendi kelimesini daha uygun buluyorum.

0|0
    0|0
  • Biz bunu tartışacak kadar cıtayı yükseltemedik yanlız toplum olarak hala. Önce kadınların birey olduğunun zihniyetine kavüşmalı insanlarımızın coğu. Sonra sıra bayan kelimesine gelsin

1|1
    0|0
Yükleniyor...