Hristiyanlıkta tanrıya inanılıyor değil mi? Ama tanrı'nın oğlu nun isa olduğuna inanılıyor tek fark bu değil mi?

evet cevapları bekliyorum? Hristiyanlılkla müslümanlık arasındaki farklar?

Güncellemeler:
17gün evet ondan hristiyanların yaptığı Apple'yı kullanıyorsunuz. Ondan hristiyanların yaptığı bilgisayarları tabletleri kullanıyorsunuz değil mi? ONdan hristiyanların filmlerini izleyip ondan oyun cdlerini alıp oynuyorsunuz. Madem öyle hiçbirini yapmayacaksınız Hristiyanların yaptığı müslümanların yaptığı icat ettiği şeylerle zaman geçirin bakalım ne kadar dayanacaksınız islam dünyasının 1500 yıldır bilime katkısı yok!

0|0
7|6

Kızlar Ne Diyor 7

• Hiristiyan farklı, Yahudilik farklı.. söylediğin şeyleri çıkaranda yahudiler :-) önce bunu söyleyeyim.
    Evet Hırıstıyanlar Allaha inanıyor, ve HZ İsanın onun oğlu olduğuna inanıyorlar. Ama yine antik roma ve yahudiler tarafından çarmağa gerildi.
    Hz Meryem bakire ve Allahın mucizesiyle hamile kaldı, Hz isa doğduktan sonra bazı mucizeleri (hastaları iyleştirme, yaraları kapama, vs vs gibi şeyler) gerçekleştirdiği için, hain ve büyücü olarak iftira attıp çatmağa gerdiler..
    daha başka şeylerde varda.. bukadarı kafi..

1|1
    0|0
    • 17gün

Sonunda düzgün cevap verdi birisi ya. Yani hristiyanlık tanrıya ulaşmanın farklı bir yolu mu? sonuçta içinde tanrı sevgisi varsa önemli olan budur

• 17gün

o da bir inanış şekli işte ne doğru dersin ne yanlış herkes inandığı gibi düşünsün. Önemli olan iyi insan olmak iyilik yapmak insanların kalbini kırmamak haram yememek ben hristiyan olsam da iyi bir insan oldugum sürece adalet yerini bulacaktır

• 17gün

İnanış şekli evet ama, Hz isa nın yolundan gitmiyorlarki? Hz. İsa domuz etini yasaklamıştır. Çatır çatır yiyorlar. İncilde bile geçiyor bu. Sen sanıyormusunki onlar daha üstün? Hiristiyanların çoğuda Müslümanlar gibi okumadığı için bilmiyor :-)
      Mesela Hz. İsa daha görevin tamamlanmadığını ve Hz. Muhammeden bahs ettiği biliniyor ama yeni incilde hepsi farkli yazılmış değiştirilmiş. Eski incil farklı. Saklanıyor.
      Yahudiler domuz yemiyor mesela onlardada Sünnet var tevrata inanan yahudi kavim bunun bilincinde.
      Hırıstıynlarin çoğu bilmiyor din hakkında bişey. Sadece kitapta bildirilen 10 emir bildikleri bu.

Bazılarıda saçmalamış şu an.. ben almanyada doğdum büyüdüm. İçlerindeyim. Okulda din dersi vardi biliyorum bazı şeyleri.

• evet ama içinde ona inanmayana mezheplerde var

0|0
    0|0
  • Hz Isayi, insan kiliginda dunyaya gelmis Allah saniyorlar (Hasa). Benim bir srkadasim var o anlatti kendisi hiristiyan, ve ona bunun dogru olmadigini anlattim. Onlarda Rabbimiz dunyaya gelmis insanlari icin olmus dedi (Hasa), bende ona guzel bir sekil anlattim bunun yanlis oldugunu.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Hz isayi hem peygamber hem tanrının oğlu hemde tanrı olarak görüyorlar. tövbe haşa

0|0
    0|0
    • 17gün

Ben tanrı olarak gördüklerini bilmiyordum. Sadee tanrının oğlu olarak gördüklerini biliyordum. Saçma sapan tepkiler tövbe haşa falan yazmayın bana göre yanlış deyin geçin. Sizin yüzünüzden dinimi bırakacağı mzaten

• 17gün

Vede onun bu dinin emirlerini eksiksiz bir elime gunesi diger elime ayi verseniz bu davamdan vazgecmeyecegim demesiydi hakikati savunmaktan.. ee bu dinin bu peygamberi bukadar duzgunse dinde bir bozukluk olmasi ya da bir gerilik olmasinin mantigi nedir? Hz. Adem ilk ziraat muhendisi ve ciftci idi, Hz. idris ilk igneyi icad eden terzilerin piri sayilir, Hz. Nuh gemicikerin marangoZcularin piri idi.. Hz. Ibrahim kabeyi yeniden insa etmekle hz suleymana ve mimar sinanin ilham kaynagi olmustur

• 17gün

Hz. Yusuf saati ilk icat eden hz. eyyub hz suayb ziraatci idi hz davud zirh yapar ordular kurarmis... Hz. Lokman doktorluk ve eczaciligin piri idi arastir oku bakalim 124 bin peygamber rivayetlere gore 224bin peygamver gelmistir kuranda 28nin ismi zikredilir hepsinin meslekleri yetenekleri farkliydi onlar bugubku tum bilimin ziraatin ekonominin tipin piri hepsi ve hepsi unutmayin Allahin birlik ve beraberligine davet ediyordu yani Hakk'a hepsi farkli kavimlere gonderildi buyuzden 4 hak kitap indi sonuncusu ve butun alemlere gelen kurani kerim ve son elcisiydi siz islamiyetin hangi geriliginden bahsediyorsunuz? islam davetcileri islam Allahin dininin gorevlileri her ilerlemenin piri baslangici siz ne zannediyorsunuz yahudiler mi buldu gemiciligi tibbi cozumleri ve gibi buluslari?

• Hiristiyanlik evet Tanrı'ya inaniyorlardir ama isa dini yayan onlarda değildir. Din onlarda başından beri havarileri tarafından çok yanlış bir şekilde tanitilmistir ve İsa'nın ölümünden bilmem kaç yıl sonra bir Vatikan toplantisinda oy birliği ile isa tanrının oğlu olarak seçilmiştir o da insanlar daha çok hiristiyan olsun, dinden korksun ve günah işlemesin diye. Bazı dindar muslumanlar hiristiyanligi bizim dinimiz olarak görmez ama allahın 5 şartından 3 u allahına inanmak, peygamberlerine inanmak, kitaplarına inanmaktır. Bu da allahın gonderdigi tüm peygamberlere (buna isa, musa da dahil) ve gelen 4 kitaba inanmamiz gerektiğini söyler.

0|0
    0|0
  • Saydiklarin hiristiyan bile degil sana saygi gösterilmesini burda bekliyorsun o hayirsiz agzinla islami kötüleyemezsin saygisiz önce insan olmayi becerebilmek önemli!!!

0|1
    1|0
    • 17gün

İslami kotulemiyor. İslam dünyasındaki zeki insanların bilimle çalışmak yerine edebiyatta şiir yazdığı için hiristiyan toplumlarında geri kaldığını söylüyor. Dini kotulememis

• 17gün

@queenofblack ben orda kötüledigini gördüysem görmüşümdür

Erkekler Ne Diyor 6

• Allaha baba derler
    Hz Isaya tanrinin ogludur ve ikinci tanridir
    Birde ruhul kudus dedikleri tanri vardir (hic kimse mantikli olarak nedir bu izah edemez)
    Hz isa derki "bana hiristiyanliga inanmayanlari getirin onumde oldurun "der luke 19:27Bu ayete dayanarak hiristiyanlar butun dunyayi isgal etmis ve kilic zoruyla hiristiyan yapmistir.
    Ote yandan Kurani kerim derki "Dinde zorlama yoktur" Bakara 256
    Hristiyanlarin bir kismi incilin dortde ucunu eski kitap eski , kanun eski Allaha ait diye kabul etmezler.
    Hiristiyanlar bir papazi tutup gunahlarini cikarabilirler
    Hiristiyanlarin hepsi cennetlikdir
    Hiristiyalikda her dogan cocuk gunahkar dogar
    Incilde 3 yerde domuz yemeyin yazdigi halde domuz yerler
    Incilin eski anit denilen Tevrat tamamen katliam , insest doludur
    Incilde hz Davit, lut ve Nuh gibi mubarek peygamberler zinaci, katil ve insestcidir
    Incilde bosanmis kadinla evlenmek yasaktir ve bosanmis kadin fahisedir.
    Incilde kadinin asls bosanma hakki yoktur
    Hz isa yahudiler tarafindan olduruldugu halde , hiristiyanlar yahudilerle dost muslumanlara dusmandirlar.

Daha yazmaya gerek varmi?

0|0
    0|0
  • Bak guzel arkadasim daha gencsin genciz kanin kayniyo biliyorum sana soyleyecegim su ki soylediklerinde sana haksizsin yalan soyluyorsun diyemem ama akliselim davranmak da mumkun. Oncelikle Hz. Isa bir peygamber ve araci Allah'i bize tanitmak icin geldi digerleri gibi bunu abartmaya gerek yok. Bazi toplumlar bilime yatirim yapar bazilari sanata bazilari hicbirseye vs vs. Sen elestiriye once kendinden baslamalisin. Kendin kusursuz olamassin ve eksiklerini gorup ustune gitmelisin. Din bu mantik aranmaz. Ustelik ilim ile dini bagdastiramassin. Ateist akademisyenlerdende goruyoruz. Islam gonul isidir senin soylediklerinden apacik belliki seni yurtdisinda gezdigin ulkeler ya da yasama tarzi tatmin etmis. Peki hic dinini dosdogru yasamayi ve gercekten Allah'in ne dedigini dinlendinmi. Hristiyan diyorsun genelliyorsun dunyaya teknoloji satan Japonya budist ona bakarsan gayette gelismis ekonomi ve guclu bir ordu. Islam aleminde bazi ilim dusmani kisiler olabilir ama Elmalili Hamdi Yazir ve daha nice alimin ilim icin ne yaptiklarini okuman sana anahtar olacaktir. Diyecegim o ki sen bu sozlerinle zaten islami reddettigin anlasiliyor ve bu konuyu buraya acipta insanlara kendini ikna etmesi uzerine davranmaman gerekiyor. Ben egitimimi almanyada tamamladim eger gercekten onyargilarindan arinip iyi bir dinleyis yapacaksan konusuruz seninle. Din bu kardesim mantik aranmaz islama ne kattinki hristiyanliga hizmet vericeksin kendine sor bunu selametle...

0|0
    0|0
  • yaşam sonrası hristiyanlara göre hristiyan olmayanlar cehenneme sonsuza dek atılacaklar islamiyete göre ölüm sonrası yaşam vardır cennet müslümanlar için ideal yaşam yeri olacaktır diğerleri ise cehenneme gidecekler

0|0
    0|0
    • 17gün

Bence ikisi de tanrıya ulaşmanın farklı yolları. Önemli olan içinde yaratıcı sevgisi inancı olsun çokta önemli değil.

• 17gün

islam dinin nasıl bilime katkısı yok kuranda yazıyor Gökyüzünün korunmuş bir tavan kıldık ozon tabakasından bahsediliyor Allah’u Teala çöl bedevisinin inkar edemeyeceğini fakat 2000 yılının teknolojisinin keşfedebileceği bir mucizeyi bir kelime ile bizlere bildirir dünyanın dönmesi mesela kuranda Dağları yerinde durur görürsün Halbuki onlar bulutlar gibi hareket ederler yazıyor senin tarafın belli zaten boşuna konuşuyoruz herkes özgürdür istediğin dini yaşayabilirsin ama insanların dinini kötüleyemezsin

• 17gün

Kutsal kitabı"Oku, yaradan rabbinin adıyla oku" cümlesi ile başlayan bir dinin kötü olduğunu düşünmek iftiradan başka bişey değildir. Bazı az gelişmiş beyinler bu sözü "sadece o kitabı okumak olarak" özetliyorlar, bu daha da gülünçtür.

• Öncelikle bilimi başlatan ıslam dünyası oldu beyefendi saçma sapan araştırmadan yorum yapmayın her şeyi gectim her şeyi unutun avrupaya 0 i öğreten müslüman bilim adamları günümüz teknolojisi 1 ve 0 dan oluşmuyor mu şu anki her teknolojinin yüzde ellisi zaten müslüman eseri biraz arastirin sonra saldirin

0|0
    0|0
    • 17gün

Ben kimseye saldırmıyorum. Ben hristiyanlık daha iyi de demiyorum. Ben müslümanların halini görgüsüzlüğünü eğitimsizliğinden bıktım sadece bu yüzden bu ülkedeki müslümanlar yüzünden dinimden soğudum

• 17gün

Bence senin algilarda büyük problem var

• 17gün

Yaş 18 sanırım onun da etkisindendir

• İnanç oldukça farklı...

0|0
    0|0
    • 17gün

Bu müslümanlar insanı dininden soğutur valla. İslam güzel bir din olsa da bu yobaz müslümanlar insanı dininden soğutup ateistliğe-hristiyanlığa yöneltiyor. Zaten gerçekten düzgün müslüman olan çok az var dünyada gerisi boş. Sonuçta tanrıya ulaşıyorsun değil mi hristiyanlıkta da?

• 17gün

Ya sen iyice saçmalamışsın... neresinden tutsam elimde kalıyor.. Halen diyorki kadının poposunu tutmak... Kardeşim anlamıyormusun, Hristiyan ülkelerde tecavüz vakaları Tüürkiye nin 10 katı... BM istatistiklerine göre Türkiye son sıralarda..

• 17gün

gelde anlat işte buna

• Ondan dediğin ne

0|0
    0|0
Yükleniyor...