Kapalı olunca kısıtlanmak zorunda mıyım?

kendi isteğimle örtündüm ama toplumdan kaynaklı bazı sorunlar var. Mesela;
kapalı kızlar sanki hep dini kitap okumak zorundalarmış gibi bir algı var. Alışılmışın dışında türleri okuyunca sanki dine aykırı bir şey yapmışsın gibi karşılanıyor ve ben okumaya devam ediyorum.
Yabancı dizileri çocukluğumdan beri izliyorum öyle başkalarına özenip başlamadım ama sanki ayıp bir şey yapmışım gibi. Diyelimki yabancı bir erkek oyuncuyu beğendim bu bir sorunmuş gibi. Ben dizilerimi izleyip birilerinin hayranı olabiliyorum.
Sevgili peşinde koşmam, abartlı makyaj yapmam, belirgin renkler kullanmam. Ama giyimim biraz farklı görülüyor. Mesela günlük kısa elbiseler olur ya onları çok seviyorum. Uzun çizmelerle giyebiliyorum. Açıkta bir yerim yok, aşırı dar bir şey yok ama olumsuz karşılanabiliyor. Ben bunlarıda takmıyorum sevdiğim tarzı abartmadan dinle uyumlamaya çalışıyorum. Kötü bir şey mi
kapalı kızlar spor yapmaz algısı var birde
kapalı kız fazla gezmez, bütün arkadaşları kızdır, fazla konuşmaz, fazla hareketli değildir vs ben bu kalıplara uymuyorum hata yapmadığımı düşünüyorum sizde fikirlerinizi yazın

0|1
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların dediklerine takılırsak hiç yaşamamak en iyisi. Ayrıca Kuran'ın ilk emri oku'dur. Biz malesef okumadan her şeyi biliriz. Bizim doğrumuz mutlak doğrudur. Bilimsel kanıt olsa bile kesin yanlıştır. Sen kendini bildiğin sürece inanları pek umursama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• dar pantolon ya da vücut hatlarını bellı edemezsın. örtünün hakkını vermek zorundasın. spora gelınce yapabılırsın orası saçma olms. ama kızlarla beraber sadece. fıtness salonu ise kızların olduğu bır bolum olması gerek. fıtnesste sapık cok. taekwondo ise yap o ayrı

0|0
    0|0
    • 24gün

dar pantolon giydiysem bile sık sık değil ve abartmıyorum. Yani uzun bir tunik oluyor mesela.
      Spora gitsem zaten sadece bayanları tercih ederim.

• Kapaliligin sorumlulugu vardir. islami temsil ediyorsunuz dikkat etmeniz lazim. Bir evlilik programinda bir tesetturlu kiz cikti ve ona Tarkanin CD sini verdiler hic yakismayacak hareketler yapti Allah islah etsin.

1|0
    0|0
    • 24gün

biliyorum onu ben öyle değilim o kadarda değil. Kendi çapında eğlenen birisiyim ama insanlar bekliyorki sessiz bir duvar olalım

• sen aslında normal insansın ama bizim ülkemiz kutuplara ayrılalı çok oldu. sen tarafını seçtiğin için hep o tarafta kalacaksın maalesef burası kanada değil

0|0
    0|0
  • İnsanlarda çok değişik algı görüş var. Kapanmanın amacı bilindiği gibi Allah yolunda kadın gizemini korumalı diye düşünüyorum fakat günümüz şartlarında sanki bazı erkeklerin gözünde X-Ray cihazı varmış gibi kapalıyada bakıyorlar.

0|0
    0|0
  • değilsin

0|0
    0|0
  • kapanma amacın neyse ona göre davranman mantıklı olur

0|0
    0|0
    • 24gün

kapanma amacım müslüman olmam ama bu benim her şeyden soyutlanıp kalıplara göre davranıcama anlamınada gelmemeli

• 24gün

öyle ama işte durum bu

• 24gün

sen doğru şeyleri doğtu kaynaklardan öğren bırak etraf ne derse desin önemli olan doğru yolda olmaktır ne kadar taşlandığın önemli değil

• benim bildiğim kıyafet konusunda belirli bir kural çizilmiş onun dışında senin yorumlama şansın pek olmuyor ama onun harici dediklerine katılıyorum

dipnot: sen bildiğin gibi yaşa senin yerine sefa ya da cefa yaşamayacaklar

0|0
    0|0
  • islamin aydinlatigi ilim yolundan yuru herseyi adabiyla yapabilirsin tabikide

0|0
    0|0
    • 24gün

Islamda türban değil çarşaf vardır amaç herhangi dikkat çekici bir unsur olmamasıdır bu yüzden türban yoktur, ayrıca makyajı hiç söylemiyorum bile. O yüzden kapanmış kapanmamış ne farkeder ki?

• 19gün

Sen bas git yobaz kadın.

• 19gün

@Resentful benim sorumda olan sensin terbiyesiz defol

• Bilemedim

0|0
    0|0
  • Doğru yapıyorsun devam et kimseyi de takma derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kapalilik dinde kadinin ortunmesi gerektigini belirten bisey oldugu icin bazi insanlar direkt kisitlama olarak goruyor ona bakicak olursak hepimiz muslumaniz cok sukur ne dizi ne film ne bir unluyu begenmek ne bir erkekle arkadas olmak hiçbirimizin yapmamasi gereken seyleri kapali kizlar yapicak gibi bir durum var kesinlikle seni yadırgayanlari takma salla...

0|0
    0|0
  • Böyle yaparak insanları tesettürden soğutmaya çalışıyor.

0|0
    0|0
  • Kapalı olunca insanlar ekstrem şeyler bekliyor. Bence inancına göre yaşadığın müddetçe ne yaptıgın kimseyi ilgilendirmez. Sende insansın nihayetinde.

0|0
    0|0
  • Neye inanıyorsan onu yap

0|0
    0|0
  • Allah kurtarsın bu bağnaz düşünceden herkesi bende senin gibiyim ama naparsın elde bu var

0|0
    0|0
    • 24gün

çok düzgünüm demiyorum bir sürü hatam var ama insanlar fazla abartıyor diye düşünüyorum

• 24gün

E tabiki Allah bilir içimizi insanlar deme bana artık biktim vahşi pis yaratıklar

• Canım bak ilk önce sana laf söyleyen kısıtlayan kişiler haklı değil bunu baştan söyleyim.

Ama tesettür saç ortmek değil, tesettür vücudunu kapatmak da değil. bir kızın konuşması gülmesi oturup kalkması hepsi tesetturdur. Kapanmak ise başını örtmektir. Tabiki kadın da gülecek, tabiki konuşacak. Ama sokak ortasında kahkaha atıp dikkat çeken bir kadın tesettürlü sayılmaz, kapalıdır o.

Bu siteyi biraz dolaşırsan erkeklerin nefsini daha iyi anlarsın. Kahkaha atan bir kadından sırf kahkahasi için hoşlanabilirler, kapalı bir kadının bileği dikkatlerini çekebilir. Onların fıtratı ve nefsi öyle, ha biz bunun için mi tesettürlü olmaya çalışıyoruz? Hayır asla.. Allah bizi yoktan var etmiş erkekleri daha iradeli yaratamaz mıydı? O sadece işin bahanesi.. olay imtihan.. erkekler bakmamak ile imtihan ediliyor kızlar bakılmamak ile..

Senin de imtihanin nefsinin hoşuna gitmeyecek şeyleri yapmamak. Benim de tabiki.. Erkekler beğenir diye değil, sen kendin için.

Ama sorun ne biliyo musun, kapalı kızlar erkeklerin daha cok dikkatini çeker. (Kapalı diyorum bak tesettürlü demiyorum) mesela senin giydigin kısa bir tunigi açık bir kiz giyse belki kimse bakmaz ama sana bakarlar, çünkü basinda başörtü de var. Bu onların nefsini cezbediyor emin ol. Internette biraz dolaşırsan sırf kapalı lar için açılan sapık sayfalar görürsün. Ve paylaşılan fotoğraflar öyle normal ki. Senin benim "aman ne olacak giyeyim dikkat çekmem' dediğimiz bir kombini giyen kapalı bir kızı paylaşıp neler diyorlar.

Erkekler için tesetture girmiyoruz. Ama dikkat cekmeme konusunda sorumluyuz. Bizden istenilen bu. Tesettürlü olmak mı yoksa kapalı olmak mi. Bunu seçmek bizim elimizde..

0|0
    0|0
    • 24gün

aşırı belirgin şeyler yapmıyorum zaten normaldede hoşlanmam

• Kapalı kız ın kapanma amacı nedir? diye sorarım. bir düşün Gerisisi sana kalmış kime ne

0|0
    0|0
    • 24gün

ben amacını biliyorum

• 24gün

Haramdan kokun mak. eğer korunuyosan için rahatça boşver

Yükleniyor...