Cenaze ardindan verilen yemegi sizde gereksiz buluyor musunuz?

Ölü olunca anam bir yemek veriyolar sanki kutlama yapiyor gibi. O kadarda israf cenaze masrafi yetmiyor gibi? bir tuhaf geliyo siz ne düsunuyorsunuz?

0|0
9|13

Erkekler Ne Diyor 13

• kendime baskı yapıyorum o zaman kapışmamak veya kavga etmemek için.. Utanmasalar dansöz oynatacaklar neredeyse.. Tabii genelleme yapmayayım kesinlikle.. Birde dağılırken bazıları vakumlu kab'a doldurup evine götürüyor evdekiler de yesinmiş.. yani mıçtım iyice sıvayım demek bu herhalde..
    -- Ayşe hanım cenazemiz var buyrun..
    ----Menüde ne varrr? :) :) :) :)
    Çok yazık çok yazık..

1|0
    0|0
  • Zaten peygamberimiz bile boyle yapmazmis tam tersine cenaze evine goturulurmus
    Ama suda var bizim insanimiz nankor adamin cenazesine geldik bizi ac gonderiyo der

3|0
    0|0
    • 23gün

Aynen milletin agzina laf vermemek iicn yapiliyo

• Çok saçma evde cenaze var adam gitmiş hayvan gibi tatlılara abanıyor ulann hiç mi merhamet duygun yok nasıl boğazından geçiyor bak yine tepen attı bu kültürün biran önce değişmesi lazım

1|0
    0|0
  • Cenaze günleri insanlar cenaze namazı, mezarlık, başsağlığı ziyareti gibi işlemlerle uğraştıları için eve gidip yemek yiyemiyorlar bide bu açıdan bak

0|0
    0|0
    • 23gün

Mahalleye cadir kurup millete doner dagitan var arkadas😀

• 23gün

O da aç insanları doyurup sevap point kasmak için

• Ya aslında bu olay şimdilerde abartılmış eskiden bu yemek acılı aile acısından dolayı yemek işiyle uğraşamayacağı için aileye yetecek kadar yapılır verilirdi ve yemek vakitlerinde cenaze evinde kimse kalmazdı herkes yemeğini yer gelirdi ama şimdilerde yemek dağıtılacak diyr sevinenler var resmen

0|0
    0|0
  • cenaze masrafın ne güzelim? düğünmü bu?

0|0
    0|0
  • Ölen kişinin hayrına dağıtılıyor. Ama bazı açlar beleş yemek dağıtıyorlar hemen karnımı doyurayım gözüyle bakıyorlar bazıları işi abartıp evine bile götürüyor.

0|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorsun. Oraya gelenler acıkıyor ölünün sevabına doyuruluyorlar. Hem o hengamede cenaze sahibi de fırsat bulup yemek yiyemiyor onlar için de iyi oluyor.

0|0
    0|0
    • 23gün

Oraya gelenler acikiyor diyosunda kardesim
      Ev sahibinin acisi buyuk yemiyolar icmiyolar agliyolar
      Millet bogaz pesinde olmasin bu konuda bir zahmet..

• 22gün

@melis29 ama ölünün hayrı var ortada. Ayrıca cenaze sahibi bu sayede yemiş oluyor.

• onun hanesine sevap işlensin diye verilir

geriye kalan parası malı vs için

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Biz pide veririz genelde gelenek sanirim helva gibi dusub

0|0
    0|0
  • napolyon ölen askerlere bakıp "ziyanı yok, bir karnaval gecesi telafi ederiz" demiştir.

0|0
    0|0
  • Aslında doğrusu taziyeye gelenlerin yemek getirmesi ama kalmamış artık

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ulan helal olsun ayni dusuncedeyiz
    Bide uyuz oluyorum
    Cenaze evine gelenler habire yiyo
    Mk ev sahibi agliyo sen nasil yemek yiyosun? Evinde ye niye burda yiyosun? Bide cay iciyolar ulan kufr etmek istiyorum

1|1
    0|0
  • Yemek yerine bir fakir doyurulmalı zaten yemeğe gelenler eş dost saçma bir şey

1|0
    0|0
  • Ahaahha bu gün aynı şeyden bahsetmiştim

1|0
    0|0
  • hem saçma hem bidat.

1|0
    0|0
  • O yemek aslında aç insanlar için ama genelde millet karnını doyuruyor

1|0
    0|0
  • sen anlamazsin yaşın tutmuyor

0|0
    1|0
    • 23gün

Senin mi tutuyo yasin. Yasimi bilmeden nasil da atip tutuyosun

• Yuğmudur nedir Türk adeti sayılır

0|0
    0|0
  • Sevap çünkü kurandan sonra verilmesi kaç kişinin karnını doyuruyorsun

0|0
    0|0
  • Bence de ya onun yerine selpak dağıtılsa herkes sümküre sümküre ağlar daha iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...