Kapat

Yazı uzun ama okuyup yorum yaparsanız sevinirim. Siz olsanız ne yapardınız?

7 yıllık evliyim ve 3 cocuk var, 1.5 yıl once iflas ettim, iflas ettiğimde evi geçindirecek durumum olmadığı için eşime babamlarla oturmamız gerektiğini soyledim eşim istemedi ben babamlarla konusayım onlar cocuklarla ilgilenir bende calışırım dedi bende derdim evi geçindirip borcları odemek bana uyar dedim aksilik geldikten 1 ay sonra eşim hamile kaldı ve 3-4 ay çalıştı işinde bir sorun cıktı ve ayrıldı hamile oldugu içinde daha iş bulamadı bende toplayıp bu boyle olmaz çalışamasada evde 3 kişisiniz yardıma ihtiyacım var illa sabit işte çalışmaya gerek yok evde yemek yapalım pogca yapalım bende yardım ederim işe gitmeden gelince gelire ihtiyacımız var dedim bahanelerle itiraz ettiler uzerlerine gidincede biz cocuk bakmaya geldik dediler 3-4 ay bole gecti faturalar birikti babamlar odedi ben iyi bir işe basladım 4000+ gelirim oldu bu sefer eşime babanların yardımına ihtiyacım yok ama bana 500-600 tl giderleri var su an ben borcları odemekle ugrasıom baban emekli 1100 tl geliri var bari kendi masraflarını karsılasınlar dedim tamam dedi 6 aydır 200-250 tl yi gecmez aylık destekleri ben bişey deyince eşim onları savunuo ellerinden geleni yapıolar dio bende bana giderleri gelirlerini gectiği surece bunu kabul etmem diyorum ailesi yuzunden surekli tartısıyoruz sıkısınca napıım kovayımmı dıo benim beklentim ailesine dik durması annesi babası olabilir ama onun asıl ve koruması gereken ailesi ben ve cocuklarımız sizce cokmu fevriyim?

Güncellemeler:
Eklemeyi unuttum bacanakta ticaret yaptı iflas etti iflas ederken kayınpederin evi ipotek gostermiş ev gitti kefil gostermiş her ay maasından 500 tl kesiliyor onların yanından geldiler bacanak babasının yanına tasındı ve bir tartısmamızda biz gidecez dediler bacanak 4 aydır ev tutup bunları alacak benimse babamın ustunde kredim var ve babam odemeye devam ediyor bu hakmı şimdi

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• sen eşisin ama onlarda anne ve babası onunda eminim elinden birşey gelmiyordur. aynı durumda senin annen baban olsa Şu an sende karının durumunda olurdun

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bir laf vardır bekara karı bosamak kolaydır diye ben olsam esimim babası annesi annemdir babamdir deyip susardim yazicam buraya ama senin durumunda olunca ne yapardım bilemiyorum abi sen kendi anneni babanı alsan evine durumları da iyi olsa aynısını yaparmiydin peki

0|0
    1|0
    • Annesini babasını kırmasını tabii istemem ama ellerinde imkan var ve her ay yok kızımı ozledim yok ben sıkıldım deyip aldıkları parayı keyfince yiyorlar benim annem babamda var adam sırf onun ustunden cektiğim krediyi bana odetmeyip odemek için emekli ama çalışıyor şimdi ben onların yukunu cekerken babam benim yukumu cekmek zorumdamı

• Haklısınız bunlar oturulup konuşulmasi gereken mevzular burda ben olaya siz haklısınız eşiniz haklı gözüyle bakmıyorum bence siz de öyle bakmayın bir laf vardır araba kazası olunca tam haklı yoktur bu da biraz öyle problemi cozmesseniz sonuç belli sanırım olan aradaki çocuklara olucak ve o çocuklara kimse ama baban haklı ve ya ama annen haklı diyemez çocuk bunu algilamaz anlatabildimmi bilemiyorum

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• aslında smdi anne babasi git diyemez. onlarin bunu anlamasi lazim artik duzenleri isleri gucleri yerinde biz gidelim demeleri lazim. sen anne banana gidin diyebilir misin empati yap?

0|0
    0|0
  • Kendi evleri yok muydu neden geri evlerine dönmediler?

0|0
    0|0
    • Guncellemede yazdım kendi evlerini bacanak ipotekle bankaya kaptırdı onun yanındaydılar

• Bacanak zaten suclu ama aileside dusuncesiz empati yapın benim kredimin birini babam oduyor ve ben eşimin ailesine bakıyorum eşimden rest cekmesini istemiom zaten ailesine ceki duzen versin istediğim sadece bana yuk olmasınlar gucleri var kızlarının zaafını kullanıolar

• Hiç sevmem öyle ebeveynleri ALLAH sabır versin

• Haklısın bence

0|0
    0|0
  • paran yokken senin baban ödüyor, paran varken eşinin ailesi masraf çıkarıyor? vay be

0|0
    0|0
    • Babam halen oduyor sen once kendi uzerinde olanları ode durumun olursa bana geri odersin diyor

• Duruma bak yav.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• Yanlis yapiyorsunuz. Ne siz esinizin ailesine nede esiniz sizin ailenize boyle davranmaya hakkiniz yok.

0|0
    0|0
    • Onlar size yuk degil allah onlarin rizkini senin kazancina bereket vererek veriyor. Bu bir imtihandir aptallik edipde imtihani kaybetme.
      Unutma hanimin mutluysa sende mutlusun eger hanimin mutsuzsa sana yansir. aAllaha tovbe et ve onlarin rizkinin Allah tarafindan verildigini unutma ve onlarin gonlunu al. Eger onlari kovar ya da kovdurursan bak sana neler olacak.

• Arkadaslar derdinizi anlatirken ve kendinizi ifade ederken noktasina, virgülüne dikkat etmezseniz, yeterince cevap alamazsiniz. Yukarida ki yaziyi okumaya calistim, arkadas birtane de mi nokta olmaz o uzun cümlelerin icerisinde... yok. Birtane nokta yok. Sadece cümlenin sonunda soru isereti var... haksizlik etmeyeyim...1.5 yazarken arasina nokta koymus. breh breh breh... :-)

0|0
    0|0
  • Eşin ailesine düşkün onlardan ayrılamıyor sanırım. onlar gitmiyorsa siz gidin.. al eşini çoluğu çocuğu 15 günlük tatile git. Eşin de onlarsız yaşamayı tekrar hatırlasın

0|0
    0|0
  • Biraz daga idare et sabirli ol duzelir insallah

0|0
    0|0
  • Senin açından işler yoluna girmeye başlamış gibi maddi açıdan fevri davranıp yengeyi üzme derim ben ama tatlı tatlı artık gitmeleri gerektiğini belli edebilirsin

0|0
    0|0
  • Halini duzelttiysen onların düşünüp gitmeleri gerekir fena kapak atmış lar sizin eve

0|0
    0|0
  • tatli bir dille anlat abicim kayinbabana

0|0
    0|0
Yükleniyor...