Genlerimiz Orta Asyalı tabii ki de. Sizin görüşleriniz neler?

Dış görünüş olarak Orta Asyalılardan çok Avrupalılara ve Ortadoğululara benziyor olabiliriz ancak genlerimizin sadece çok çok küçük bir bölümü dış görünüşe yansır. Zaten dilimizin Türkçe olması bile Orta Asya kökenli olduğumuzu gösterir.

Sizin görüşleriniz neler?

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Zaten öyleyiz. Bunu inkar eden mi varmış?

0|0
    0|0
    • 19gün

Basıları diyor ki tip olarak Orta Asyalılardan çok farklıyız. Dış görünüş olarak Yunanlara ve Bulgarlara çok daha fazla benziyoruz. Bu nedenle genetik olarak Yunan ve Bulgarlara daha yakınız.

• 19gün

Ama biz de öyleyiz. Bizim de kökümüz oralar. Değil mi?

• 19gün

Ya inan benimde bu konuda bir sey bildigim yok ki. Sadece turklerin eski devlet yapilanmalarini, yikilan yerine kurulan devletler göçler savaslar... Bildigin okulda öğretilen seyler. Ama bu genetik yapiyla alakali bir sey bilmiyorum. Benim amcam türkoloji dalında öğretim üyesi. O biliyordur. Ona sorardim hem seni de aydinlatmak icin ama simdi oda yurt dışında :(

Erkekler Ne Diyor 11

• Orta Asya veya başka Asya, ne fark eder ki? İnsan olabilmektir bu işin mayası, gerçekleri bilmek değildir maarif olan, doğruları (Adalet) üretmektir...

1|0
    0|0
  • Alakası bile yok Anadolunun gen analizi okadar karışık ki.. Binlerce yıldır burada yüzlerce medeniyet kuruldu ve battı. Avrupanın Asyaya açılan köprüsü ne göçler aldı tahmin etmek bile zor. nüfusun en fazla %10unda baskın gen orta asyadır. Bunun dille ne ilgisi var anlayamadım. Gerçekler ortada Google dan yakut ve uygur Türklerine bir bakın test yapmanıza bile gerek kalmaz. hiç bir fiziksel özelliğimiz benzemiyor. Gerçekler acıtır malesef. Aşırı milliyetçiler için kabuk etmesi zordur belki ama GENETİK test yaptırabilirsiniz isterseniz.

0|0
    0|0
  • Aynen benim dış gorunusume de yansimis aslini inkar etmemeli insan.

1|0
    0|0
  • Orta Asyada Türkçe konuşuluyordu haklısın kesinlikle

1|0
    0|0
  • dış görünüşümüzün orta asya kavimlerinden farklı olmasını Yaşadığımız bölgenin iklim şartlarından ve diğer toplumlarla etkileşimimizden kaynaklandığını düşünüyorum. neticede asırlardır buradayız

0|0
    0|0
    • 19gün

Zaten neden Almanyadaki gurbetçiler Türkten çok Almana benziyorlar :)

• İslama geçmeden baya önce atalarımız Asyadaydı tabikide bunu fazla bir önemi yok şu zamanda benim fikrimce

0|0
    0|0
  • dogrudur

0|0
    0|0
  • karışığız

0|0
    0|0
    • 19gün

Ama yine de en büyük yüzde Orta Asyadır.

• 19gün

Gizli sorunca nedense daha popüler oluyor sorum :)

• 19gün

ilginç😊

• ben kesin orta asya hafif cekik goz ve gamze :)

0|0
    0|0
  • Dil ve genetik köken ayrı şeylerdir.

0|0
    0|0
  • orta asyadakiler moğol melezi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu topraklarda birçok medeniyet vardı Türk devletleri bir çok ırka kol kanat açtı ister istekez genlerimze fransız ingiliz rum dna sı işler seni sen yapan ırkın genin değil zihniyetindir belki ben Türküm diyen birçok insanın geninde Türk geni bile yoktur.

0|0
    0|0
    • 19gün

Olur mu öyle şey? İngiliz Fransız Yunan Dnaları olsa bile bizde, çoğumuzun Dnası yüzde 70-80 Orta Asyadır.

• 18gün

ablacım harbiden g. zekalısın bu oran her bireyde farklı gidin dna testi yaptırın alla alla ya

• 18gün

Lütfen bana canım deme bacım. Ben sana ortalama bir değer sormuştum.

• ne önemi var?

1|0
    0|0
Yükleniyor...