Bakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci asgari ücretin 1600 liraya yükseltilmesi talebi için, “İstemenin sonu yok. Ekonominin realitelerini unutmamak lazım” ifadelerini kullandı. Bu sözlere ne diyecekseniz?Bakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?Bu soruyu ülkesini seven vicdanlı ahlaklı kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayan kuru sıkı milliyetçiliklerle ölüyle kemikle övünmeyen olgun insanlara soruyorum. Solcu olacağım diye aynı saçmalıkları geviş getirenlerden bahsetmiyorum. Dinden bahsedip beyni alınmış gibi şeyhlerine tapanlardan bahsetmiyorum. Sorum siyasi dini görünse bile ekonomiktir genel istiyorum.(Uyarı Not : pkklı bölücüler teröristler soruma cevap yazmasın)

• Türk insanı medeni değerlere binlerce yıl uzaktaBakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?
    83% (5)80% (4)82% (9)Oy Ver
  • yeni Osmanlı saçmalıklarıyla kast sistemi gelmeliBakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?
    17% (1)20% (1)18% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
16gün Tuzu kurular gelmesin

0|1
1|7

Kızlar Ne Diyor 1

• bakanlar da asgari ücret alsin o zaman. tuzlari kuru olana konusmasi ne kolay

0|3
    0|0
    • 16gün

Bunu dediğimde vatan haini ilan ediliyorum.

• 16gün

keşke herkes bu duruma tepki koyabilse.

• 16gün

kim? akp secmenleri mi. onlar halinden memnun

Erkekler Ne Diyor 7

• şu an ortalama 1300tl civarı sanıyorum asgari ücret yeni yılda 1600 olması bence normal fazla filan değil yine 6 aylık dilimlere bölseler yılbaşından sonra 1500 net olsa hazirandan sonrada 1600 net olsa en az buda tabi.

0|1
    0|0
  • Asgari ücretli köle sayısı da en çok Türkiye'de. Asgari ya adı üstünde asgari! Hangi ülkede insanın yüzü tutar "Seni olabilecek en düşük maaşla çalıştıracağım. O da devlet diyo diye. Yoksa seni süründürürdüm de ben onlara dua et." demeye.
    Her yer asgari ücret. Her yer...

0|1
    0|0
    • 16gün

bakana kalsa herşey mükemmel.

• 16gün

belki bankada dolarları çalışıyordur kim bilir?

• 16gün

Öyle görünüyor. Dolar 4'ü gördü mü al sana %25 kar.

• ~Türk insanı medeni değerlere binlerce yıl uzakta~

#MedeniDeğerlerinKaynağıOsmanlıŞeriatı

0|1
    0|0
  • Politika ve siyaset zikimde diil

Bu diziyi seviyorum izlerim

Aklın varsa bir dizi ile gidip siyası kararlar almazsın

0|1
    0|2
    • 16gün

siyaset yalandır ben gerçeklere bakarım. ölüyle kemikle hayalle uğraşmam.

• 16gün

faydası olmayan şahsiyetlerin geçimişine oturayım bu kim olursa olsun

• 16gün

Güzel cümle
      Biraz eksik tamamlayayım
      Önemli olan kişiler değildir
      Fsm Atatürk vb herkes
      Önemli olan fikirlerdir
      Ve bir insanın 3 fikri doğruysa bir fikride yanlıştır
      Sen tarihi ve içinde yaşanmışları bir fikir ve bakış açısı yakalayıp bunu gelecekte kullanmak için öğrenirsin
      Yoksa mezar taşları sana bir halt edemez

• Sen ne anlatıyon

0|1
    0|2
  • asgari ücret 2000 olmalıdır. tabi diğer yerlerden çıkarmadan

0|1
    0|0
    • 16gün

adalet varsa neden asgari ücret olsun ki? Emeğin karşılığı bu mudur?

• 16gün

çok çalışana çok verilsin hesabi diyorsunuz sanırım. ama o şuanda mümkün değil. bende sosyalizmi savunuyorum en azından ekonomik olarak. ama bu ülkede zoooorrr :)

• 16gün

bir işçi bir memut ücretli veya taşeron denen saçmalıkla aynı işi yaptığı halde torpille kadroya gelen biriyle neden aynı maaşı almasın?

• Sen sağlıklı bir insan olduğuna inanıyo musun daha çok ruh hastası ya da alt tabaka bir ezik gibisin

0|0
    0|2
    • 16gün

işine gelmedi değil mi? Bence zavallı sensin.

• 16gün

Hahhahah keko seni

• 16gün

ben kürt değilim ama sen keyfin kaçmasın diye belki çıkarların için geneli umursamayan bencilsin

Yükleniyor...