Bakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci asgari ücretin 1600 liraya yükseltilmesi talebi için, “İstemenin sonu yok. Ekonominin realitelerini unutmamak lazım” ifadelerini kullandı. Bu sözlere ne diyecekseniz?Bakan asgari ücreti yüksek buldu ekonomik durumunuzdan memnun musunuz?Bu soruyu ülkesini seven vicdanlı ahlaklı kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayan kuru sıkı milliyetçiliklerle ölüyle kemikle övünmeyen olgun insanlara soruyorum. Solcu olacağım diye aynı saçmalıkları geviş getirenlerden bahsetmiyorum. Dinden bahsedip beyni alınmış gibi şeyhlerine tapanlardan bahsetmiyorum. Sorum siyasi dini görünse bile ekonomiktir genel istiyorum.(Uyarı Not : pkklı bölücüler teröristler soruma cevap yazmasın)

• Türk insanı medeni değerlere binlerce yıl uzakta
    83%(5)82%(9)Oy Ver80%(4)
  • yeni Osmanlı saçmalıklarıyla kast sistemi gelmeli
    17%(1)18%(2)Oy Ver20%(1)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Tuzu kurular gelmesin

0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• asgari ücret 2000 olmalıdır. tabi diğer yerlerden çıkarmadan

0|1
    0|0
    • adalet varsa neden asgari ücret olsun ki? Emeğin karşılığı bu mudur?

• çok çalışana çok verilsin hesabi diyorsunuz sanırım. ama o şuanda mümkün değil. bende sosyalizmi savunuyorum en azından ekonomik olarak. ama bu ülkede zoooorrr :)

• bir işçi bir memut ücretli veya taşeron denen saçmalıkla aynı işi yaptığı halde torpille kadroya gelen biriyle neden aynı maaşı almasın?

Yükleniyor...