Neden kamu çalışanları yüksek maaş alıyor?

Neden kamu çalışanları özel sektöre göre çok daha az çalışıp daha az iş yapıp daha fazla maaş alıyorlar?
Mesela en düşük maaşlar şöyle
Memur:2700 TL
Polis: 3900 TL
Asker: 2700 TL
Öğretmen: 3000 TL

Toplamda 3.5 milyon kişi yukarıdaki maaşları alıyor. bu kadar yüksek maaş vermek yerine 1500-1800 tl arası maaş verilsede 5-6 milyon kişi istihdam edilse işsizlik oranı azalsa olmaz mı?

0|0
7|5

Kızlar Ne Diyor 7

• Öğretmen 3000 tl mi:)))) bana eksik maas veriyorlar demek ki @ansur

0|1
    0|0
    • 20gün

2017 de öyle olacakmış internetten aldım sayıları

• 20gün

Eksik maaşı geçtim , aldığın paraya bile göz koyuyor millet yahu.. 1500 lira ne demektir, birde öğretmen yahu , öğretmenlerin daha fazla alması gerekir. Koca bir nesli yetiştirmede temel dayanaksın.
      Yüksek iş gücü potansiyeli ve üretim gücü potansiyeline sahipken , üretim gücümüz rezalet resmen. Doğru kaynaklar ile doğru yatırımlar yapılsa böyle saçma sapan düşünceler oluşmaz.

• 20gün

@Ansur Çok fazla açıkta yerleşemeyen öğretmen var sınıflar 30 kişi olacağına 15 kişi olsa daha fazla öğretmen çalışsa olmazmı

• Boşuna demiyorlar sırtını devlete yasla diye

0|0
    1|0
  • Aynen yaa

0|0
    1|0
  • Çünkü onlar kamu çalışanı

0|0
    0|0
    • 20gün

Çok işsiz var kamu sayısını yükseltip maaşları indirseler güzel olmazmı

• Şu polislerden kesseler zaten yeter. gereksiz fazla alıyorlar. çoğunun yaptığı bir iş bile yok.

0|0
    3|1
  • 2500 tl aliyorum tek kisiyim yetmiyo. 1500 ile kim napsin? Kira mi faturalar mi yemek mi yol mu egitim mi?
    Karin tokluğuna calismak yerine daha iyi bir işte calismak için egitimini firsatlarini gelistirmelisin. ya da yavastan yavastan ticarete atilmalisin.
    Bir yakinim el arabasindan pazara pazardan dukkana dukkandan buyuk magazaya gecis yapti. Villa aldi.
    Diger yakinim yillarca pastanede garsonluk yapti sonra guvenilir arkadaslariyla insaat isine girdi daire alip satti sonra insaat yapip satmaya basladilar sonra zengin oldu.
    nusreti bilirsin garsonmus ve calistigi restoranda yemege gelecek parasi yokmus 1800 aliyormus. Isini iyi yapmis iyice ogrenmek icin arjantine gitmek istemis patron izin vermis parasi yokmus kredi cekmis gitmis orda bir sure unlu yerlerde bedava calisarak isi ogrenmis sonra new yorka gitmis orda da bedava calisip ogrenmis dönünce musterilerden unlu bir isadamiyla konusmus benden emek senden para demis ve nusr-et steak house u acmis. Simdi para basiyo en meshur en pahali restoranin ortagi. Porsheye biniyo ilkokul mezunu yasi genc

1|0
    0|0
    • 20gün

Bu devirde tek başına çalışıp geçinmek neredeyse imkansız benim anlatmak istediğim konu şu neden asgari ücret 2 bin tl değilde 1300tl

• 20gün

Biraz calisip para biriktir hatta evde de ek is yapabilirsin. Bir arkadasim azcik ingilizce ogrendi yazin araba kiralayip araplari gezdiriyor. Gunluk 300 lira para aliyor gelen arap aile en az 10 gun kalip geziyor. Bunun da masrafini karsiliyorlar ayrica. Sonra bu arkadasim hafta sonlari bir yalidaki dugunler konserlerde gece valelik yapiyor. Ordan da gunluk para ve bahsis aliyor. Para boyle boyle birikiyor. Sonra bildigin bir ise ticarete girersin saglam basarsan bildigin isi yaparsan kazanirsin.
      benim akrabalarim elarabasinda kiyafet satarak basladi simdi magazasi var 10 kisi calistiriyo. Baska tanidigim pazarda cerez satiyordu simdi cerez dukkani var ve baska dukkanlar açıyor. Kendi isin olusa gece gunduz calisirsin koymaz iyi de kazanirsin. Ama sermaye icin kimseden para isteme kendin kazan kendin basar. Bide devlet destek veriyor faizsiz para ve ayrica karsiliksiz hibe olarak para veriyor. Calisana Allah verir korkma. Sadece akilli temkinli caliskan ve durust ol

• 20gün

Senden iyi girişimci olur çok planım var gerçekleştireceğim inşallah ama türkiyedeki düzeni sevmiyorum millet çalışanlarına düşük maaş veriyro kendilerine milyon dolarlık evler alıyorlar.

• Yoo ozel calisanlari daha fazla maas aliyo

1|0
    0|0
    • 20gün

Çok nadir kesimler yüksek maaş alıyor kimsenin yapamadığı işi yapabilen insanlar yöneticiler vs

Erkekler Ne Diyor 5

• Sitenin %56'sı başlığı görmezden gelecektir :ddd

0|0
    0|0
  • Türkiye şartları hep dengesiz dağılım

0|0
    0|0
  • Haftada 2 gün günde 5 saat çalışıyorum aylık 6bin kazanıyorum... kamuyla çalışıyorum fakat kamu personeli değilim 😎

0|0
    0|0
    • 20gün

Kamu değilmi hep aynı düşük fiyata mal olacak olan şeyi çok yüksek fiyata alıyorlar

• 20gün

Onlarla beraber çalışıyorum paranın ufak bir kısmını kamudan alıyorum🤔

• neden fazla alıyor yanlış bir soru alması gereken ücret odur zaten diyeceğin ben neden düşük alıyorum işsizlik mi var üretim sektörü sayını arttır bu sektörler işçinin maaşını da öder ülke ekonomisini de kaldırır soruları yanlış soruyorsun

1|0
    0|0
    • 20gün

O zaman asgari ücrette 2700 TL olmalı neden az iş yapıp emekciden 2 kat maaş alıyorlar özel sektörde 8 saat olsun

• 20gün

açlık sınırında asgari ücret alıyorsun memur yüksek almıyor sen eksik alıyorsun

• 20gün

Ben çalışmıyorum iş bulamadım herkes az maaş veriyor

• bir polisin devlete maliyeti aylık 5 binn
    vay be.

0|0
    2|0
    • 20gün

türkiyede 200 bin polis olacağına 400bin tane oldun 1900tl maaş verilsin daha mantıklı değilmi

• 20gün

yazık günah ben sözde çalışan memurlar ve kamuda olan insanlar görüyorum
      adam 10.30 da iş başı 4.30 da çıkış yapıyor. yani adam calışmıyor.
      1. saat öğlen molası
      lanet olsun böyle sistemine

Yükleniyor...