25 yaşındayım Tecilliyim, Askerlik konusunda acil bir kaç soru soracağım yardımcı olurmsunuz?

Ben 2012 bilecik olan askerliğimi tecil ettirdim 2 yıllık radyo tv okuyorum açık öğretimden,4 yıldır okul uzadıkça uzuyor ve yaş geçiyor ve bir çok konuda önüme engel çıkarıyor iş-kariyer evlilik vs artık öyle ya da böyle pişman olmayı da göze alıp tecili kırdırıp gitmeye karar verdim yakın zamanda, olursa ocak-şubat, biraz birikim yaptıktan sonra, benim titizlik konusunda içten içe takıntım var iç çamaşırımı herkesin eşyası ile yıkamak istemem hijyen açısından, mecburen bir giydiğimi bir daha giymem, bir diğet nokta banyo olayı, Herkes den farklı bir saatte yıkanma olanağı yok mu ve kaç dakika duş? Birilerinin seni kuyruk da beklediğini bilerek stres ve kısa sürede duş almak insanı geren bir durum sanırım, asker üniformalarının temizliği nasıl olmalı? Bilgisayar sertifikam var 2 tane ve Radyo tv okuyorum bunların askeriye de bir faydası olur mu? Acemi birliğim değişir mi yoksa tecilli olduğum yerden mi giderim? askeriyenin temizliği bulaşığı vs yeni giden askerler mi yapıyor, ve yeni bir asker acemi olduğu için üst devrelerin ne gibi tavrı ve söylemlerine aldırış etmemeli aldırmamalı yapmamalı. alt devrenin yapmakla zorunlu olmadığı şeyler neler, yaşım büyük olduğu için ve karşımdakiler yaş ve boy olarak küçük olduğundan biraz avantajı olur mu, her çavuş teğmen albay vs görünce hazır ola mı geçiliyor
Acemilik kaç gün?
Ve benim şu lise de de yaptırılan askeri yürüyüşlere adapte olamıyorum, o yürüyüşleri askerde devamlı mı yaptırıyorlar yoksa sadece yemin töreni için mi? ve yemin töreninde yürümek istemeyip içer de yemin etme hakkı var mı? çok sıkıntılıyım gerçekten çok stres yapıp içşme atan birisiyim oraya gidip geri çıkış olmayacağı için tecili mi zorlasam yoksa direk gidip üzerimden atsam mı bilemedim,

Teşekkür ederim

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• duş konusunda sabah uykundan feragat edersen erken saatte sakin olur yıkanırsın..
    eşyaları elinde yıkarsın o zaman.. bir giydigini giymem dersen iç çamaşırları atar yenisini alırsın..
    askeriyede belki faydası bilgisayar sertifikası olur yazıcı olabiirsin
    acemi asker iken ne derlerse yapacaksın çaresi yok usta birligi ise rahat edersin
    sürekli yürüme konusunda bu işi becerenler yapıyor istersen tören takımında olmazsın yemek hanede yemin edersin

0|0
    0|0
  • Öncelikle acemilik süresi 15 ya da 55 gün olarak değişiyor. Hizmet Eri olursan eğer acemilik süren 15gün yani yemin ettiğin gibi ustabirliğine postalanıyorsun. Diğer türlüsü muhafız, komando, istikham eğitimi bunların acemi birliği 55 gün sürüyor ve istikham hariç diğerleri çok çileli.

Duş sırası derken ben acemi birliğinde 1 ay duş alamadığımı bilirim. Muhafız Eri olarak yaptım bu arada.

Usta birliğinde duş olayı rahat ama yinede biraz hızlı olmaya bak uyuşuk davranma. akşam 19:00 & 21:00 arası duş izni var.

Yürüyüş için söyleyeceğim 55 günün 45ini yürüyüş yaparak geçirmişizdir. ritme göre sol basmayı iyi öğren. yemin töreninde yürüme yok en fazla 10 adım atıyorsunuz topluca. ben de stresliydim askerde hergece dişlerimi gıcırdatırdım uykumda. arkadaşlarım uyandırırdı.

üst devrelerin olayına gelirsek, iyi okumuşu etmişide var en saf or*spu evladıda var içlerinde. usta birliğine girerken robot olarak gir ve 2-3 ay öyle kal, alt devrelerin gelene kadar. acemi birliğinde herkes saf zaten birbirinize dertlerinizi anlatarak kolayca bitecek acemi birliğin.

0|0
    0|0
    • 18gün

Teşekkür ederim, peki ben yürümek istemiyorum içeride yemin etmek istiyorum dersem yünede yürümeye zorluyorlar mı? bir de şimdi ki asker yaşça boyca küçük şu an 96lılar var ben gidersem 97liler olur, ben 91liyim, abi deme çekinme olayı var mı?

• 18gün

yerine göre lakin çoğunda artık yokmuş

Yükleniyor...