Bir kürt olarak soruyorum?

neden kurtlere yapilan ırkçılık cerkeslere abhazlara yapilmiyor?

0|1
17|66

Erkekler Ne Diyor 66

• Bir "türk "olarak bir "ülküçü " olarak cevap vereyim.

Ne yazıkki beyini basmayan kişi ve kişiler her "kürtü"dü pkk/pyd/ppp bilmem ne zannediyor.
    Halbuki bu vatan için canını vermiş nice "ķürt"
    Kardeşimiz var.

Dedinki "kürtlere yapılan ırkçılık abazasına lazına çerkezine yapılmıyor.
    Poletik olarak: Doğu bölgesinde eğer azasası çerkezi lazı yaşasaydı.
    Ozamanda lazistan , cerkezistan abazaistan gibi
    Devletler kurdurmak isteyen şer odaklarına farklı bir ırk özerinden aynı senaryo aynı pilan herşeyi aynı
    Terörislerin ismi farklı bağrağı farklı olabilirdi sadeçe ama oyun oyundur çoğrafya biri sahiplenmiş ona biz:israiloğları diyoruz.

Kısa bir Not: dünyaya ırkcılığıda israiloğları aşıladı.

1|1
    0|1
  • Çünkü çerkes, laz çıkıpta vatanı bölmeye çalışmıyor askeri polisi şehit etmiyor ben toprak bölüp kendi ülkemi kuracağım demiyor yani nankörlük yapmıyor.

3|1
    0|0
  • İşin Aslı Kürtlerin yerleştiği bölgeler petrolcü zengin.

Bu bölgede yaşayan iyi niyetli fazlaca okuma fırsatı bulamamış insanlar.

Eğitim, hizmet, yardım götürülmeyiz halkındaysan noktasına getirip kutuplaşma sağlanarak uzun vadede petrol yatakları üzerinde birileri söz sahibi olmak istiyor.

0|0
    0|0
  • Irkçılık aptallıktır. Kimse bir başkasından üstün değildir. Kimse doğacağı coğrafyayı ırkı bölgeyi ten rengini seçemiyor. Dolayısı ile insanları seçemedikleri bu önemli şeylerden dolayı yargılamak ayrım yapmak aptallıktır. Hiç bir ırk başka bir ırktan üstün değildir.

0|1
    0|0
  • bir bütün olmamız istenmiyor ve hiçbir zaman istenmedi bu ülkenin kurulması.. sürekli kışkırtmalarla yıllardır iç siyasetimize karışıldı.. yapılan ikili antlaşmalarda orta da dış devletlerle.. bilinçli yapılan bir kara propaganda.. sol kemalistler olmasaydı "kürt" kelimesi bile hala söylenmiyor olabilirdi.. en azından bazı manevi değerler geri kazandırıldı.. fakat halkımız ırkı neyse düşüncesi neyse o en iyisidir anlayışıyla yıllardır yontuluyor.. kürtlere yapılan ayrımcılığın tek sebebi muhafazakar ve milliyetçi geçinen siyasilerin dış devletlerle işbirliği yapmasıdır.. böyle olması isteniyor ve halka çok güzel yediriliyor.. alevilere de aynı bakış var bu arada.. bu arada ne aleviyim ne de kürdüm.. pekaka ve tüm dinsel tarikat cemaat tarzı terör örgütü ve din istismarı yapılan her hainliğe karşı, vatansever biriyim.. mecliste ki partilerin alayına karşıyım.. abuk sabuk siyasi yorumlar almak istemiyorum bu mesajın altına.. teşekkürler..

0|0
    0|0
  • Çünkü onlar özeklik ilan etmiyor, devlete kurşun sıkmıyor.
    Ceremesini de pkkyı desteklemeyen kürtler çekiyor.

0|0
    0|0
  • Onların adını kullanan bir terör örgütü yok o yüzden. Ha bu arada her türlü ırkçılığın ve her türlü terör örgütünün allah belasını versin.

1|0
    0|0
  • Bir Çepni olarak Kürt kardeşlerimin eğitimine izin vermeyen alçak şerefsizler yüzünden ırkçılığa maruz kalıyolar genç kardeşlerimi dağlara çıkarıp sırf beyinlerini yıkayıp terorist yapıyolar sonra kürtler ırkçı oluyor ama artık kürt kardeşlerim uyandı inşAllah böyle bişey kalmayacak vesselam

1|0
    0|0
  • Lan neyin ırkçılığındasınız hala. Bir kürt bu ülkede Doktor Avukat Öğretmen Savcı Hakim olabiliyorsa neyin ırkçılığından bahsediyorsunuz hala.

2|0
    0|0
  • Kimseye yapılmıyor bu 1

2. si çerkes olarak Türk bayrağına ölürüm. Aidiyet yok pek kürtlerde, bu sebeple size temkinli yaklaşabilirler. Üst kimlik olarak türkiye cumhuriyetini faşist kabul ettiğiniz için genel olarak farklı eğilimler içerisinde olabiliyorsunuz.

Biz ayrım yapmıyoruz. Biz gibi hissetmeyen kim varsa ona karşı temkinli ve teyakkuz halindeyiz

0|0
    0|0
  • onlar bir bayrağımız olsun demiyor..
    Tek bayrak..

1|0
    0|0
  • O kadar kürt arkadaşım var hatta kürt gelin damadımız biz hiç görmedik öyle ırkçılık hatta çevrem yarısı kürt türk ama senin gibi düşünen ya da yapan yok kürt türk arasında ırkçılık diye iki başlılık yaratma

1|1
    0|0
  • Onlar Türkiyeyi bölmek istemiyo ve terörist değiller.

2|0
    0|0
  • Kürtsün, içinde pkk ya karşı en ufak bir sevgi veya yakınlık yoksa sende bizdensin sıkıntı etme ama sen çıkıp Türkiye ye kürdistan dersen kusura bakma ama yaşatmayız

1|0
    0|0
  • Ben daha polise monotof atan bir çerkes görmedim sen gördün mü? anlamışsındır nedenini.

1|0
    0|1
  • Çünkü onlar ayrı bir devlet kurmak istemiyolar. Ülkücüler oldukça da bu istek bir hayal ürünü olarak kalacak.

0|0
    0|0
  • bunu kişisel algılama ben kürtlerin olmadığı bir türkiyenin daha iyi olacağını düşünüyorum. türkiyenin sırtındaki gamburusunuz siz.

1|1
    2|1
    • 23gün

sen sus ln senin gbiler oldukça batar bu ülke

• 23gün

bide senin gbiler başımıza avukat hakim savcımı olucak yazıkkk

• 23gün

@oarse hakim ve savcı olmayacağım çünkü yalan yere adalet dağıtıyormuş olmak istemiyorum türkiyede adalet diye bir şey yok. müfettişliği düşünüyorum ben.
      ayrıca karşıma bir kürt gelse dahi sen kürtsün diye ona farklı bir şekilde davranacak değilim iş ahlakı gereği.

• bu ülkede kimse kürtlere ırkçılık yapmıyor, inan yapmış olunsaydı bu kadar rahat olamazdınız. bu ülkenin herşeyini eşit şekilde kullanıyormuyuz? kısıtlayan var mı sizi kürt diye? takılma öyle şeylere hepimiz kardeşiz bu ülkenin bayrağı altında yaşadıkca sahip çıkıp benimsedikce kimse kimseye birşey demez merak etme...

0|0
    0|0
  • severiz oynasirak gulusurek sohbetlesiyerek cenelesiyerek

0|0
    0|0
  • Çoğu kürt vatanını sevmiyor Cizrede Nusaybinde Mardinde onca le

1|0
    0|0
    • 23gün

Onca şehit verdik hiç birinin sesi çıkmadı Allah hesabını soracak hepsine s

• adamların zararı yok

1|0
    0|0
  • Ben kürdüm veya Türk'üm eğer ülkemi seviyosam kimi ne ilgilendirir kürtdün de kardeşim ü vardır sapığı vardır türkünde kardeşim u sapıgı vardır en iyisi kardeşim olmamaya çalışmaktır

1|0
    0|0
  • Çünkü onlar asimile olmuşlar ve bu durumdan bir rahatsızlık duymuyorlar. Kürtler gasp edilmiş haklarını elde etmeye çalıştığı için , boyun egmedikleri için hazmedilemiyor. İsteniyor ki Kürtler hep 2. vatandas olsun

0|0
    1|0
  • sen hiç vatanhainliği yapan çerkes abhaz aranvut ermeni rum gördün mü bu ülkede ?

1|1
    1|1
  • Valla ben yapmıyorum yapanlara gelsin 😀

0|0
    0|0
  • Arkadaşım alevi diğer Kürt ben eşcinsel Türküyeinin bütün dışlanmışları olarak grup kurduk. Komik olan Kürt arkadaşımın homofobik olması :D

0|0
    0|0
  • Ulan ne yapiliyor da irkcilik oluyor bu. Kendinizi su tiksinc illetten kurtarin artik.

2|1
    0|1
  • Kürtlere kim ırkçılık yapıyorda siz kürtsünüz bu ülkede yaşamayın okumayın diyenmi var Türkiye Cumhuriyetini inkar etmeden yaşayan bütün kürt kardeşlerim bu ülkede istedigi yerlere gelir.

1|0
    0|0
  • Kürtlerin sevilmemesinin sebebi ırkları filan değil, Ki; kürt ırkı diye birşey yok. İran fars ırak > (ermenilerden) oluşan bir topluluktur. Sözde kürtleri temsil ettiği söyleyen Pkk'nın yöneticlerinin de ermeni olması tesadüf değil zaten. > devam ediyorum kürtlerin sevilmeme sebebi, giyim kuşam ve kirli bir hayat yaşadıklarından dolayı kültür eğitim her konuda geri oldukları için sevilmiyorlar.. Görgüsüz bir topluluk. Irkla alakası yok

0|0
    0|1
  • kürtlere ırkçılıkmı yapılıyormuş

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

Kızlar Ne Diyor 17

• Çünküüüü,
    10 tane cocuk yapıp cocuk basına da para alıp dövlet bize bahmirr demiyorlar,
    Oturdukları evlerin sularını, elektriğini bizim vergilerimizden çıkarmıyorlar ,
    Kyk sı , bursu herşeyi onlara çıkıp gene de ihanet etmiyorlar çerkes dedigin Laz dedigin..
    Ama siz ayrı devlet ayrı millet istiyorsunuz. En önemlisi bizim askerimizi dağda şehit ediyorsunuz.
    Ağzınız açılınca da Batılılar şöyle Batılılar böyle inan Şu an Kürtler in Türk'lere bakış açısı daha ayrılıkçı.
    Siz kendi kendinizi ötekileştirdiniz yani.

1|1
    0|0
  • Yok ben herkese yapıyorum

0|2
    0|0
  • Çünkü kürtler gibi dağa çıkıp isyan etmediler. şu an kürtlerden ziyade "hain" var , kürtlerin adı kaldı..

0|2
    0|0
  • Çünkü onlar kürtler gibi kaşınmıyor.

0|1
    0|0
  • Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin Türk Vatandaşıyım demekten kaciniyorsunuz. Biz sizi ailemize alıyoruz fakat bazı Kürtler aile içinde kibirlenip Türk değilim diyor. Bizimkisi bizden farklı değilsiniz olayı, sizinkisi ise Türk Kürt olayı. Asıl ayrımı siz yapıyorsunuz yani. Aranızda istisnalar var tabi.

0|1
    0|0
  • Irkçılık yapmıyorum yapmam da. Yapanları da pek anlamıyorum açıkcası

1|0
    0|1
  • bir grup bölücülük yapıyor ve bunu tüm Kürtlere ait ediyorlar

0|0
    0|0
  • Ayaklanan dağa kalkan kim? ülkeyi bölen, şehitler verdiren kim? bundan ötürü böyle oldu.

0|1
    0|0
  • Çünkü onlar vatanı bölmeye çalışmıyor.
    Tabii bunu tüm kürtler için demiyorum, vatan hainleri için diyorum. Onlar da ne yazık ki kürt.

0|0
    0|0
  • Bu nasıl bir kıyaslama? 😒

0|0
    0|0
  • çünkü çerkezler, abhazlar bağımsızlık için biyerlerini yırtmıyor

0|1
    0|0
  • Demagoji ardılı hegemonya ifadeleri

0|1
    0|0
  • Ben din dil ırk ayrımını karşıyım insan gibi insan olsun yeter ki

0|1
    0|1
  • Ya bunlar kürtlere kurban olsunlar be. Daha 1 aya bende ırkcının onde gideniydim yalan degil ama tanimadan yargilamamak gerekiyormus.

0|1
    0|1
  • Ne gibi bir ırkçılık görüyorsun? Türklerle ayni okula aynı sinavlara giriyorsunuz devlette ayni ise girebiliyorsunuz. Anlatsana biraz

1|0
    0|0
  • Heval simdi faşist ler saldiriya gecer hazir ol

1|1
    3|4
  • Çünkü onlar çerkezistan ya da abhazistan kuralım demiyorlar. Barış içinde yaşamayı biliyorlar. Tüm kürtler için söylemiyorum ama ellerine silah alıp askerimize ateş etmiyorlar.

1|2
    0|0
Yükleniyor...