Sizce namaza başlama yaşı kaç olmalı din eğitimi kaç yaşında verilmeli?

Camilerimiz yaşlı insanlarla dolu ve maalesef gençlerimiz pek camiye uğramıyor. Sizce din eğitimi ne zaman verilmeli camilerdeki gençlerin sayısını arttırmak için neler yapılmalı

0|0
8|10

Kızlar Ne Diyor 8

• Dini eğitim doğduğunda başlamalı zaten, bu karşınıza alıp ders anlatır gibi anlatmak değildir. Örnek olmak en iyi eğitim biçimidir. 4 yaşından itibaren de işin ders kısmına geçilmesi uygundur.

0|0
    0|0
  • 5. sınıftan sonra verilmeli.

0|0
    0|0
  • kucukken verilmeli

0|0
    0|0
  • 7...

0|0
    0|0
  • Din eğitimi verilmemeli bence. Birey kendi olgunlaşınca kendi karar vermeli

0|3
    0|0
  • bence cocuga 5 6 yaşındayken verilmeli

0|0
    0|0
  • 12 olmalı büyüdüğü zaman namaz zor gelmemeli

0|0
    0|0
  • Anne karnında başlamalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Din eğitimi, konuşmaya ve algılama yeteneklerine kavuşmasından başlayarak, ergenliğe kadar verilmeli.. Sonrası kendi seçimidir..

0|0
    0|0
  • Din eğitimi verilmemeli sonuna kadar karşıyım

0|2
    0|0
    • 23gün

Ne zararını gördünüz ki karşısınız din eğitimine

• 23gün

Laik bir ülkede yaşıyoruz zorunlu din eğitimi asla verilemez camilerde kine bir şey demiyorum

• Gençlerin %30 u okumuyor da çalışmıyor da aynı zamanda. EE camiide de yoklar nerde bu herifler? Memlekete parazit yetiştiriyor eğitimsiz ana babalar. Dİn eğitimi kaç yaşında başlamalı bilmiyorum ama eğitime sanırım ana rahminden başlaması gerekecek bu gidişle. Yoksa memleketçe işimiz yaş.

0|0
    0|0
  • 7-9 yaşında

0|0
    0|0
  • En gec 13'u gecmemeli.

0|0
    0|0
  • Din eğitime karşıyım

0|0
    0|0
  • çocuk istediği zaman

0|0
    0|0
  • erken 10 yaşında ara ara alıştırıklmalı bende o goruntuden muzdarıbım camıye gıdıyorum 10 tane 60 yaş ustu. kızlar acık 50 60 tan sonra kapanıyor o yaşta kım ne yapsın senı :D

0|0
    0|0
  • Ben özellikle çocuklarıma vermeyeceğim

0|2
    0|0
  • Ben 12 yaşından 18 yaşına kadar hiç bir namazımı kaçırmadım ama şimdi ortama uyum sağlamak için ayda yılda bir cuma namazına gidiyorum, o da namaz kıldığımdan değil sadece arkadaşlara uyum sağlamak için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...