Hangi dine mensupsunuz kendi tercihinizmi?

Hangi dine mensupsunuz kendi tercihinizmi?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tevrat, incil ve kuran okuyan biri olarak açıkcası hepsinde bazı açıklar buldum eleştirecek. Basit olarak ben sizlere söyleyeyim eleştirdiğim noktaları...
    Tevratta yahudi ırkının en üstün ırk olduğunu söylendiği için eleştirdim. Hiçbir ırk üstün değildir. İnsan insandır.
    İncilde ise Tanrının oğlu Hz. İsa olarak geçerken diğer peygamberlere inanırlar lakin Hz. İsa ana peygamberleridir. Önceki gelen peygamberler de o halde başka tanrının çocuklarıydı? Saçmalığın daniskası

Kuranda ise Erkek ve Kadınlara eşit bir şekilde yaklaşılmayan bir tutum var. Erkekler 3 tane eş alabilir fakat şartlar sunmuş lafım yok lakin kadınlar ise 1 tane eş ile evli olmak zorunda oluyor. Kadın erkeğin cinsel isteğini gerçekleştirmek zorunda olduğunu yazar fakat erkekte ona iyi davranmak zorunda iyi hoş fakat yanlış. Cennet kavramında ise bakire kadınların hizmetkar olunacağını söyler. Sanki Kuran erkeklerden yanaymış gibi yazılmış. Sorguladığım zaman bana Allah'ın işine karışma bilmem ne diyorlar. Bunlardan daha fazla eleştirecek ve sorguladığım ayetleri var. Sadece dine mensup konusunda halen kararsızım neye inandığıma.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İslam ve tengricilik arasında kaldım. Ileride ortaasyaya gidip tengriciliği yerinde öğrenmek istiyorum ona göre ikisinden birini seçicem.

0|0
    0|0
    • Tengricilik ölü bir din. İslamla hristiyanlık arasında kaldım desen neyse de
      Bu arada incil okumanı da tavsiye ediyorum

• @ömür-can incilin orjinali kalmamis asıl hristiyanlik ölmüş son din islamdan sonra diger iki semavi dinin gecrliligi kalmamis yani bize böyle öğretildi. Tengriciligi istememin nedeni aynı sekilde yeryüzünü yaradan tek tanrıya inanış var ve internetten edindigim (dogrulugu tartışılır) daha esitlikci bir din özellikle doğaya olan saygisi beni cok etkiledi.

Erkekler Ne Diyor 9

• Dini mübin İslam.

0|0
    0|0
  • Şimdilik İslam. Ama içim de İsa'ya karşı büyük bir sempati ve hayranlık var.

0|0
    0|0
  • İslam dinine kendi tercihim

0|0
    0|0
  • dine mensup değilim çıktım dinden

0|0
    0|0
    • okey boyun kaç

• Soran sen net bir kasarsin bunu bil şikayette edebilirsin ama sen insan değilsin bir insanı dış gorunusunden dolayı ezdigin için

• ulan kapa çeneni sen git sırıklarına yavşa hadi

• Kendi tercihim değil.

0|0
    0|0
  • Müslümanım allahima bin şükür

0|0
    0|0
  • Müslümanım Müslüman ülkede doğdum dinimi seviyorum

0|0
    0|0
  • İslamiyet. Evet kendi tercihim.

0|0
    0|0
  • valla doğduğumdan beri kimlikte müslüman yazıyor, babam yazdırmış bana sormadan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...