İnsanlar neden bu kadar enerjisiz ❗️❗️?

Kimi görsem çok mutsuz , kimi görsem agresif halbuki hiç gerek yok biliyorum her zaman olmuyo ama bu bir tercihse neden en kötü olanı tercih ediyoruz , gülmek için nedenlerimizi arttıralım bu konuda insanların eğitime ihtiyacı var kanımca , bir yere gittiğimizde merhaba diyerek gülümsemek devamlı rutinim ama bu çok zor sanırım herkes bet surat , buradan herkese gitsin G Ü L Ü M S E Y İ N 😄😄😄

1|0
3|18

Erkekler Ne Diyor 18

• 1- En başta huzursuzuz. ÜLkemizin ve insanlığın gidişatı kötü. Karamsarız. İnsanlığın ve ülkemizin durumu gülümsemeyi unutturdu.

2- İŞ hayatlarımız sorunlu. Giderek çok çalışıp daha az kazanıyoruz. İNsanca yaşayamıyoruz bu ülkede. Fakiriz. Yiyecek, içecek, barınma, sağlık, tatil vs. ihtiyaçlarımızı insani değerlere uygun biçimde karşılayamıyoruz. NAsıl mutlu olalım?

3- Duygusal, cinsel hayatlarımız sorunlu. Aşık olamıyoruz, olsak da sorunlu ilişkiler çoğunlukta, cinsel hayatlarımız da çoğunlukla fakir ya da duygusuz. Sevişemeyen yetişkin kesin mutsuzdur, bu kesin. Cİnsel ve duygusal hayatı sağlıklı olmayan bir toplum mutlu olamaz.

4- Yaşam alanlarımız problemli. Trafik, altyapı, devlet hizmetleri insanların ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak. BU yüzden resmi hukuki, ailevi vs. işlerimiz hep dertli.

5- Çağdaş dünya insanlarını mutlu eden ve eğlendiren şeyler ülkemizde hep az, dar, eksik ve sorunlu. Sanatsal kültürel sosyal faaliyetler hep sınırlı, pahalı ya da dediğim gibi biz fakiriz bunlardan faydalanamıyoruz.

6- Çoğumuz yanlızız. Bir üst neslimiz bizi anlamıyor ve muhtemelen bir alt neslimizi de biz anlamayacağız. Dünya çok hızlı değişiyor ve bu değişime ayak uyduracak eğitimde ve dinamizmde değiliz. Ve kutuplaşma. ÜLkemiz kutuplaşmaktan ikiye bölündü resmen.

Ülkenin en %90'ının içeren sebepler bunlar. Daha sayayım mı?

Prensipte sana karşı olduğum için söylemedim bunları. Elbette keşke hep gülümsesek.

Ama 2000'Li yıllarda ve Türkiyede...
    Çok zor...

0|0
    0|0
    • 18gün

Değindiğin konular çok muhtemel olan şeyler ama hayat aynı anda aynı duygular olmuyo sen mutlusun mesela ama en yakın kardeşin mutsuzdur , hayatın hep acı Tokat vurmaz ki , olumsuz bişi olur üzülürüz ama bize bişi öğretir ve iyiki olmuş dediğimiz olur , öyleyse bütün bu olanlara rağmen insanlık hala hayattaysa Mutlu olmayı öğrenmemiz gerekiyor , mutsuzken somurtkan bir insan Nasıl ki kötü enerjisini akıtıyorsa mutsuz insan enerjiside geçicidir 🤗

• 18gün

Mutlu olmayı öğrenmemiz gerekiyor diyorsun ya. BU çok tehlikeli bir şey... Bir şeyler yaparak mutlu olmak başka bir şey. Mutlu değil iken mutlu hissetmek yalan bir şey. Evet haklısın, bazen ortalama bir halde iken kendimizi mutlu ya da mutsuz hissedebiliriz. Böyle durumlarda iyimser ve gülümsemeye yatkın olmalıyız. Ben de öyleyimdir. Ama yalancı biri değil isem, gerçeklerle yaşıyor isem şunu itiraf etmek zorundayım: Hayat, sonucu sıfır çıkan bir işlemdir. Ve giderek bu sonuç eksilere gidiyor. Dediğim gibi, iyimser biriyimdir ama yalanlara katlanamam. Mutlu değilken gülümseyemem. İyi değil iken iyiymiş gibi yapamam. (Sen böyle yapıyorsun demiyorum) Yanlışları düzeltmeye çalışırım. Çirkinlikleri silmeye güzelleştirmeye çalışırım. Ama artık ülkemde ve dünyada o kadar çok çirkinlik var ki, biz bunu isteyenlerin gücü yetmiyor. Çünkü çoğunluk, dünyayı yöneten güçler çirkinlikten besleniyor. Kapitalizm, siyaset, din gibi odaklar.

• O kadar çok nedeni var ki insanların. kimi boş yere üzüyo kendini kimi haklı üzülmekte.

Acıyı , acıtanı , mutsuz edeni seviyoruz toplum olarak

0|0
    0|0
  • Nasıl gülelim ki gelen geçen bir fiske atıyor insanlar kazık yiyor kimisi kazığa oturtuluyor biri seviyor aldatılıyor biri güveniyor ihanete uğruyor hal böyle olunca insanların gülmeye gücü kalmıyor ne yazık ki artık gülmek lüks olmuş herkes gülemiyor..

0|0
    0|0
    • 18gün

Tecrübe diye bir terim var ya hani genelde bu kelimeyi telafuz ederiz bu olaylar sana yaşatmış oluyor , hayat bazen üzer , üzdükçe güçlenirsin

• 18gün

Bn o kısmı farklı algılamışım pardon 😂😂

• 18gün

Amaan neyse

• kim demişse yalan demiş :) tey tey tey :D
    https://www.youtube.com/watch?v=2OdrkxsOcA8

0|0
    0|0
  • Herkesin bin derdi var, gülümsemeyi unutmuş :)

0|0
    0|0
  • Yaşadığım hayatın sevilecek bir tarafı Yok Polyana olamıyorum

0|0
    0|0
    • 18gün

Yaşadığın hayatı sevicek hale getirmek yine senin elinde , istemiyorsun çünkü eğer isteseydin çaba sarfederdin , önüne ne gelirse onu yemek gibi bişi 🤔

• 18gün

Kendini Mutlu etmek konusunda bencil olmayı dene kendini önemse , insanlar her zaman seninle degil unutma , kendi kendine özgüvenli ol bikere hepimizin sorunları var üstesinden gelmek yine bizim kaynağımızda gizli , kalp güzelliği ve inançla başla devamı gelir... Ama gerçekten İNAN

• 18gün

Teşekkürler

• herkese elindeki yetmiyor

0|0
    0|0
  • Ufacık sorunları bıle dert edıyorlar ya artık

0|0
    0|0
  • Hayat bk gibi ne yapalım? Benim yerimde sen olsan belki intihar etmiştin ya

0|0
    0|0
  • kimse beni zorla güldüremez

0|0
    0|0
    • 18gün

Zaten kimseden zorla gülmesini beklemiyorum sadece içten gülebilmek konusunda büyük kıstaslarımız mevcut buna dikkat çekme çabasındayım

• 18gün

işte buna güldüm 😃

• insanlar kendilerini mutlusuz eden şeyleri daha çok seviyor ondan kaynaklı bir durum bu

0|0
    1|0
  • Harbiden Lan Enerji 0

0|0
    0|0
  • Genelde dışarıya iyiyimdir ama içimi kimse bilemez mutsuz biriyimdir ama görsen mutlu dersin

0|0
    0|0
    • 18gün

Şöyleki insanlara baktığımda gerçekten Mutlu'mu değilmi anlayabiliyorum buna mecburi mutluluk sergileyen insanlarda dahil , benim istediğim gerçekten hissederek Mutlu olmayı bilmek ama çok az insan var olumlu enerjisini hissettiğim

• 18gün

Bu hayatta herşeyin üst seviyesi varsa ;misal iyi araba kullanmak , iyi derecede İngilizce bilmek , mesela bir tatlı düşün her yerde var ama bir yer vardır oradaki daha güzel gelir ve bunların iyi olması için belli koşulları yerine getirmek lazım bunları yaparken hayatımıza güzellikler de katmalıyız 👍🏼

• 18gün

Ama azim edip istediklerinin hiçbiri olmazsa onlar unutulmuyor işte devamlı olmadıklarını düşün şahsen ben öyleyim ne istersem olmaz ne uğraşırsan uğraş olmuyor bu da mutsuzluğu getiriyor

• enerjili olanda var

0|0
    0|0
  • Gerek yok

0|0
    0|0
  • olması gerekeni söylüyorsun bende aynı dusuncede ve bahsettiğin gibi davranıyorum

0|0
    0|0
  • bahar psikolojisi

0|0
    0|0
  • Sorun şu ki, kartlarda borç tavan yapmış, banka kredileri ödeme bekliyor. Kira derdi bir yandan ay sonunu getirmek daha bir dert. Aldığın para yetersiz. Elden bişey gelmiyor.
    Şimdi şartlar buyken sen bana gülümsemekten bahsediyorsun :) :)

0|0
    0|0
    • 18gün

Kartlardaki borcu mutsuz olmak için yapmışsın zaten 😄😄 bu nebzede ne diyebilirim , ama yinede bu kadar borca girmişsen Mutlu olmak içindir , işte onlar sebebin olsun 👈🏼

• 18gün

Yetmediği için hayat şartları zorlu ve çetin acımasız :)

Kızlar Ne Diyor 3

• gulumsedim :D

0|0
    0|0
  • Herkes bir birini yönetmeye çalışıyorda ondan.

0|0
    0|0
    • 18gün

Yönetilmek derken 🤔

• 18gün

Yönetmek işte. Kontrol etmeye ve kendi istediklerini yaptırmaya çalışmak.

• Harikasın ☺

0|0
    0|0
Yükleniyor...