Dilenciye para vermeden geçince içinizdeki o hissi tarif edermisiniz ?

Yaa bazen para vermeden geçiyorum ve sonradan hep diyorum ki iyiki vermemişim veya iyiki verdim Allah yardım etsin diyorum.

Hatta üstümde para yoksa Allah yardımcınız olsun diyorum.
Ama öyleleri varki, sanki dinlenmiyor da haraç kesiyor anasını satim..
Çoğunlukla vermek istiyorum ama ya kötü bir his oluyo ya da üstümde para olmuyo..

Siz ne yapıyorsunuz?
Böyle kötü hislerle mücadele veriyomusunuz?

Saygılarımla.. –MLH

Güncellemeler:
22gün Yazıda imla hatası yapmışım "dinlenmiyor" değil, "dilenmiyor" olacaktı, kusura bakmayın..
Günaydın herkese bu arada..

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Veriyorum genelde vermeyince vicdan azabi duyuyorum😔 balik burcu olmakkk

0|1
    0|0
    • 22gün

Aynen canım, balık burcuysak vicdan azabı çekmeyen yoktur sanırım 😔😔, çok üzücü bir durum doğrusu

• 22gün

Evet😔

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çocuk parkının yanından geçerken varsa cebinizde madeni para parka atın ve bir köşeden bulan çocuğun mutluluğunu izleyin. eminim çok sevineceksiniz

0|1
    0|0
    • 22gün

Bunu bilerek yapıyorsan gerçekten bilmediğin bişey var, o çocuklar yerden para bulup alırsalar senin vebaline, çünkü harama kısmen el vermiş okuyorsun, bence o parkta çocukların para bulmasını değilde, küçük çikolatalardan alıp bütün parktaki çocuklara dağıtın ve işte izlenesi büyük gurur budur.

Tabiji beni yanlış anlamayın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, saygılarımla.. ✌

• 22gün

Her işede haramı sevabı karıştırmayın be kardeşim. Çocuk ne anlar haramdan sevaptan. Etrafında haram olan o kadar çok şey varki tepkini birazda onlara göster. Mesela elinde kitap sallayıp hamuduyla götürenlere

• 22gün

Öocuk tabiki anlamaz ben ona bişey demiyorum sadece daha iyi şeyler yapabikeceğini anlattım yanlış anlama lütfen, doğru diyorsun..

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiçbir şey hissetmiyorum.
    Babam eve 3kez haciz gelmesine rağmen çalmadı dilenmedi. İki çocuğunu da büyüttü. Yılmadı ezilmedi.
    Annem ev hanımı. Avon sattı. Anasınıfında çalıştı. Beni apartman görevlisinin hanımına emanet edip çalıştı. Dilenmedi.
    Ben bir şey hissetmiyorum. Kolays kaçmaları adına da kendileri için utanıyorum.

0|3
    0|0
    • 22gün

Valla helal olsun, ne deseniz haklısınız bu durumda.

• acaba gerçekten ihtiyacı var mıydı diye düşünüyorum bilmiyorum farklı duygular

0|1
    0|0
  • Çoğu gerçek dilenci değil ki bu devirde

0|1
    0|0
    • 22gün

Bilemezsiniz, var ya da yok, eğer bizde vicdan varsa biz yardım ederiz iyi veya kötü olsunlar hesabını onlar verecek. Genede doğru bu devir karışık biraz

• Bir gun yasli bir teyze onume geldi para istemisti benden... bende para vardi ama lazimdi bana bu yuzden verememistim sonra eve geldim vicdanim sizladi agladim falan keske verseydim dedim cok kotu bir durum

0|1
    0|0
    • 22gün

Evet yaa bazen rüyalarıma bile giriyo benim, cidden üzüldüklerimde oluyor

• 22gün

Bu iyi birsey aslinda demekki vicdanli insanlarmisiz zaten sinaniyoruz bu hayatta uzulduysek pisman olduysak bundan sonra daha dikkatli daha bilincli davranmamiz gerektigini gosteriyor😊

• 22gün

Aynen çok hkkısın, Hayat bir sınav.. ✌

• Vicdan sızısı suçluluk duygusu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İçim doğal olarak sızlıyor ama vermiyorum
    Çünkü onlar kötüye kullanıyor bu durumu gitsin çalışsın eli ayağı tutuyor ve küçücük cocuklarıda dilendiriyorlar...

0|1
    0|0
  • Bu zamanda dilenciye verdiğiniz her para kötüyü temsil eden ideolojiye taşıdığınız her bir damla sudur.
    Bir gün boğulursunuz.
    Acımayın.
    Aldanmayın.
    Keriz durumuna düşmeyin.
    İnanmayın.

0|0
    0|1
  • Kimde para var kimde yok kim muhtaç kim değikl artık bilemiyorum.
    onun yerine düzenli lösev derneğine bağış yapıyorum.
    + arabayla biyere gitmek için ışıklardan beklerken çocukları görüyorum onlara para verip mendil almak mı mantık lı yoksa hiç para vermeden geçip gitmek mi ?
    geçip gitsem para vermesem mendil belki satmazlar evlerinde otururlar mantığı ağır bassa da reel de böyle olmayacağınıda biliyor gibiyim.

0|0
    0|0
  • Aga hangisine yetişeceksin? Zaten durumlarımız belli insanlarız, gerçekten eminsem o insanın ihtiyacı olduğuna yardımda bulunuyorum.

0|1
    0|0
  • Ben veririm Allah rizasi icin.
    Ha ihtiyaci vardir veya yoktur. Onun hesabini o verecek.

0|1
    0|0
    • 22gün

Heh şöyle düşünse herkes ya, çok iyi olcak da işte, herkesin gönlü kendine doğrusu yani,

• ticarete dokmeseler herkes vericek bazisi gercekten abartiyor

0|1
    0|0
  • fakir hissediyorum

0|1
    0|0
  • Sen nayloncu amcayı tanıyo musun

0|1
    0|0
  • Üzüntüyle karışık bir iyiki vermedim mutluluğu.. Bazıları bizden zengin cidden

0|1
    0|0
  • Dilenciye vermem çoraplarından 2 bin lira çıkıyor. Arkamızdan enayi diyenleride var

0|0
    0|0
    • 21gün

Tüm insanların durumlarını aynı keseye koyamazsınız, unutmayoçın bazen dikenciler size kim olduğunuzu hatırlatır, vicdanınızı test eden şeylerden biridir

• 21gün

Dilencilere inanmıyorum kolaya kaçanlar

• 21gün

Tabiki bizde aynı şekil, zor durumda olduğunu gördüklerimiz sadece

Yükleniyor...