Sosyopat olmaktan korkuyorum. Nasıl düzelebilirim?

Psikoloji öğrencisiyim. Şu an 20 yaşındayım ama küçüklükten beri bende bir sorun olduğunu biliyordum. Çevremdekiler beni ilk kez tanıdığında dedikleri şey "Seni sanki yıllardan beri tanıyorum kimseye zarar veremeyen masum saf iyi niyetli bir kızsın." diyorlar. Zaman geçtikçe onlardan sıkılıp kendimden çok zeki yöntemlerle uzaklaştırıyorum. Yalan söylediğimi anlasınlar diye onlarla oyun oynuyorum.
Problem şu ki bunları isteyerek yapmıyorum. Arkadaşımın olmasını isterdim ama olmuyor. Olamıyor. Bilinçsizce kendimden uzaklaştırıyorum. Yalanları söylerken bilinçliyim yani karşımdaki onu kandırdığımı anlasın ve benden uzaklaşsın istiyorum. İnsanların düşüncelerini anlamakta zorlanıyorum. Kendi duygularımı da anlayamıyorum.
Böyle olmak istemiyorum. Kimseye bir zararım dokunmuyor ama kendime zararım dokunuyor.
İstesem rol yaparak çok popüler bir kız olabilirim erkekleri etrafımda döndürebilirim ama yapmıyorum.
Kendim olarak insanlarla arkadaş olmak istiyorum.
Çevremdekiler aşırı zeki olduğumu söylüyor ama ben buna inanmıyorum. Kendimi tanıyamıyorum.
Nasıl kurtulacağım ben bu halimden?

0|1
1|6

Erkekler Ne Diyor 6

• kendine hakim ol

1|0
    0|0
    • 19gün

aylarca kendime hakim olabiliyorum ama bir noktadan sonra hakimiyetimi kaybediyorum sanırım biraz daha zaman geçmeli

• 19gün

benim gibi olan insanların bir başarısı oluyor en azından
      çoğu sosyopat kendini fark ettirmiyor ama bendeki garipliği çevremdekiler fark ediyor
      bir de psikolog olmayı çok istediğim için bu durumdan kurtulmam gerek
      insanların hislerini anlamak onları mutlu etmek istiyorum

• 19gün

bence cok iyimsersin biraz farkli gor hayati

• kendine iyi bir dost edin biraz kafani dagit

1|0
    0|0
  • Bence sendeki şımarıklıktan başka bişi değil hayatın zorluğunu görmemişsin böyle davranışlarda bulunman normal umarım burnun birisi tarafından yere sürtülmeden düzelirsin

0|0
    0|0
    • 19gün

o kadar şey yaşadım ki burnumu çok yere sürttüler merak etme
      keşke şımarık olsaydım ama elimde şımaracak bir şeylerim yok

• 19gün

Orda anlattıklarınla burda dediklerin çelişiyor ya o zaman senin durumun karışık bayağı hem yanlışlarınında farkındasın aslında onları düzelt arkadaşlar edin sosyalleş hayatın akışına kaptır kendini bir şeyin kalmaz

• Sen normalsin onlar salak

0|0
    0|0
  • Filmlerdeki gibi degil hannibal reise selamlar

0|0
    0|0
    • 19gün

ben birilerine zarar vermek istemiyorum ^_^

• 19gün

beni üzen şey diğer sosyopatlar kendini ele vermiyor oysa ben ele veriyorum kendimi
      insanlar benim kişiliğimi çözdüğü için üzülüyorum aslında çözemiyorlar ama çözdüklerini sanıyorlar
      gelişmem gerek -_-

• 19gün

Ne konuda veriyorsun

• Kendini bul

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yemin ediyorum ki ben de aynı şekil davranıyorum istemsizce. bunun adı sosyopatlık mı?

0|1
    0|0
    • 19gün

bence biraz araştırma yap seni yanlış yönlendirmeyim

Yükleniyor...