Sosyopat olmaktan korkuyorum. Nasıl düzelebilirim?

Psikoloji öğrencisiyim. Şu an 20 yaşındayım ama küçüklükten beri bende bir sorun olduğunu biliyordum. Çevremdekiler beni ilk kez tanıdığında dedikleri şey "Seni sanki yıllardan beri tanıyorum kimseye zarar veremeyen masum saf iyi niyetli bir kızsın." diyorlar. Zaman geçtikçe onlardan sıkılıp kendimden çok zeki yöntemlerle uzaklaştırıyorum. Yalan söylediğimi anlasınlar diye onlarla oyun oynuyorum.
Problem şu ki bunları isteyerek yapmıyorum. Arkadaşımın olmasını isterdim ama olmuyor. Olamıyor. Bilinçsizce kendimden uzaklaştırıyorum. Yalanları söylerken bilinçliyim yani karşımdaki onu kandırdığımı anlasın ve benden uzaklaşsın istiyorum. İnsanların düşüncelerini anlamakta zorlanıyorum. Kendi duygularımı da anlayamıyorum.
Böyle olmak istemiyorum. Kimseye bir zararım dokunmuyor ama kendime zararım dokunuyor.
İstesem rol yaparak çok popüler bir kız olabilirim erkekleri etrafımda döndürebilirim ama yapmıyorum.
Kendim olarak insanlarla arkadaş olmak istiyorum.
Çevremdekiler aşırı zeki olduğumu söylüyor ama ben buna inanmıyorum. Kendimi tanıyamıyorum.
Nasıl kurtulacağım ben bu halimden?

0|1

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...