Çok zengin biri olsaydınız, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder miydiniz?

İnsanların bir aylık maaşını ben bir saatte kazanıyorsam, hiç düşünmeden tabii ki yardım ederdim.
Siz ihtiyacı olana yardım eder miydiniz?
Çok zengin biri olsaydınız, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder miydiniz?#Dropgun

1|0
38|8

Kızlar Ne Diyor 38

• Sana şunu söyliyim ki zengin olanlar aşırı cimri ha istisnalar hariç. Evet yardım ederdim şu kadar şunu yapardım demem o duruma çıkıp da sadece kendime bakmak da var yani büyük konuşmam. Ha şu an elimden geldiğince etmeye çalışıyorum o zaman da ederim sanırım paranın beni insanlıktan çıkarmasına izin vermem gibi geliyor. İşte oara biriktirip şunu yapıyım falan fikrim var ama o zaman direkt elimde olucak bilemiyorum ya. Çok zengin olmak istemiyorum.

0|1
    0|0
  • Şu an bile elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. İleride zengin olmasam bile yine elimden geldiğince yardım ederim.

0|1
    0|0
  • Yardımdan kastın nasıl bir yardım?
    İş imkanı sağlayacak ya da meslek edinebilecekleri bir yardım yapardım. Sonuçta bir gün ben de batabilirim.

0|1
    0|0
    • 23gün

Yani mesela ameliyat olması gereken bir kişinin ameliyat masraflarını karşılamak gibi.

• 23gün

O da olabilir. Ama daha çok bu hastalıklâ ilgilenen derneklere de bağış yapılabilinir. Böyle kampanyaların sponsoru olunup duyurular yapılabilir

• tabiki ederdim eğer ileride çok zengin olursam önceliğimi çocuk ve şiddet madurlarına vermek ardından sokak hayvanlarına odaklanmak istiyorum

0|1
    0|0
  • o para sana ancak yeterdi yardim edemezdin. ki zaten suanki maddi durumunla da pek cok insana yardim edebilirsin yapiyor musun? aslinda sadece kisilik meselesi.. herkes herkese yardim edebilecek durumda

0|1
    0|0
  • Yardim ederdim ki yardim etmek icin cok zengin olmamada gerek yok para pek onem tasimiyor benim icin ederdim yani

0|1
    0|0
  • Tabii ki yardım ederdim. Bana fazla verilmiş bir şeyi başkalarıyla paylaşmak en uygun olanıdır.

0|1
    0|0
  • Ederdim

0|1
    0|0
  • ederdim

0|1
    0|0
  • Tabiki

0|1
    0|0
  • Tabiki de düşünmeden yardım ederdim.

0|1
    0|0
  • Tabiki ederdim yani. zengin olsam daha cok ederdim gerci simdi de elimden geldigince yardm ediyorum ama

0|1
    0|0
  • Ederdim

0|1
    0|0
  • Evet etmek gerekir yardım... ederdim.. ama çok param olsun istemezdim.. kimseye muhtaç olmicak kadarı yeterli bence

0|1
    0|0
  • Çok zengin birisi olmasam da ederim elimden geldiği kadarıyla

0|1
    0|0
  • Kesinlikle evet.

0|1
    0|0
  • ederdım tabıkı

0|1
    0|0
  • Ederdim. Allah açlıkla sınamasın kimseyi..

0|1
    0|0
  • Çok zengin olmasamda ederdim ediyorum.

0|1
    0|0
  • Ederdim evet

0|1
    0|0
  • niye yardım etmiyelim ki ve zaten dinsel olarak sadaka verilmeli

0|1
    0|0
  • Çok zengin olmama da gerek yok bu halimle de elimden geldiğince ediyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle ki bence bunun için çok zengin olmaya gerek yok. Insanlar gittikçe doyumsuzlasiyor, herkes yetinmeyi bilse yardım için zengin olmaya gerek kalmaz

0|1
    0|0
  • Ederdim

0|1
    0|0
  • Tabi ki cok zengin olmasam bile edecegim

0|1
    0|0
  • Ederim , hayalim bu :/.

0|1
    0|0
  • Ederim kesinlikle

0|1
    0|0
  • Yardım etmem için çok zengin olmama gerek yok.

0|1
    0|0
  • Keşke.

0|1
    0|0
  • şu an bile ediyorum gerçekten yardıma ihtiyacı olan varsa o zaman da ederdim

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 8

• Her yardıma ihtiyacı olana da etmeyiz.. Ancak yaşaması tüm insanlık için hayırlı olacak insanlara yaşama imkanı sağlarım..

0|1
    0|0
  • Ben zengin biri değilim ama elimden geleni yapıyorum yardımlaşmak sadece zenginlere düşen bir görev değildir...

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla ederdim

0|1
    0|0
  • Zengin olmama gerek yok dostum, icimi sizlatan kim varsa ihtiyacim olsa dahi cikarir veririm hepsini. Onemli olan para degil sonucta onemli olan insan olabilmek.

0|1
    0|0
  • Ederim

0|1
    0|0
  • Ederim

0|1
    0|0
  • Ederim tabiki

0|1
    0|0
  • vakıf dernek falan bile açardım