Gerçekten bu iyiliği yapsam mı? Annem çok üzerime geliyor, ama sonra yazdığım Çek'in hesabını babama nasıl vereceğim?

İyi geceler öncelikle, ben 19 yaşımdan beri şirket ortağımıyım. İşleri öğrenmem için 19 yaşında iktisat öğrencisiyken şirket ortağı oldum, arkadaşlarım derslere girerken ben toplantılara giriyor, karar imzalıyordum. Şirketin çekleri hariç, 20 yaşımdan beri bizzat şahsi çek karnem var. Babamın talimatı gereği yıllardır şirketimiz ve diğer iş yaptığımız bazı şirketler şahsi hesaplarımı şişirdiği için şahıs olarakta bankalar nezdinde baya yüksek bir reytinge sahibim. Aslında çok yoruldum ve henüz 26 yaşındayım. Nerde akşam orda sabah bir gençliğim olmadı hiç. Neyse, dayım çok daha küçük çaplı ticaretle uğraşıyor. Bu aralar çok sıkıntılıymış. Anneminde dayıma karşı acayip bir vefası var. Son 1 haftadır konumuz hep bu. Babamın yapmayacağını biliyor. Benim şahsi Çek'lerimden 3 aylık 220.000'lik bir çek yazmamı istiyor. Factoringe bozduracaklar. 1 sene sonra geri verecekler. Bana fatura kesecekler, o faturayı muhasebe ile hallederim ben. Ama tabi 3 ay sonra babam ödemeyi fark edecek. Sizce böyle bir iyilik yapılır mı? Annem çok üzerine geliyor yapmakta istiyorum ama babamdan çok korkuyorum?

1|0
3|9

Erkekler Ne Diyor 9

• O parayı geri ödemeyeceklerini bilmen lazım. Babanın sana olan güvenini kırıp güzel geleceğini heba etme

0|0
    0|0
  • O paranın geri ödenmeyeceği taaa buradan malum...

0|0
    0|0
    • 21gün

Neden öyle düşünüyorsun?

• 21gün

Tamamen hissiyat... Şu anlattığın durumları o kadar çok duydum ki... Yaşanan karakterler bile aynı... Factoring firmasında bozduracağına göre, daha az bir meblağ ihtiyacı olan dayının. Olan senin ve babanın parasına olacak. Ben, babana danışmadan birşey yapmamanı şiddetle tavsiye ederim.

• Öyle birşey yaparsan babanın sana güveni kalmaz. dayına yardım etmek istiyorsa annen babanı ikna etsin. istiyorsan sende yardımcı olursun ikna etmede. az para değil sonuçta ama sen bilirsin.

0|0
    0|0
    • 21gün

Babamın kesin olarak vereceği cevap hayır olacaktır.

• 21gün

Dayıma nefret derecesinde bir sevgisizliği var.

• 21gün

Babanın güvenini kaybetme bence. annene de babamdan habersiz bişey yapamam dersin. paranın geri gelmeme durumu var. gelse bile babanla bidaha eskisi gibi olamayacaksın. topun ağzında sen varsın yani.

• 220 binlik cek yazacagina bankalar seningibileri sever o tutarda kredi cek taksit taksit odersin hemde kendi ustine cek maasinla odersin. ya da demirbas girdisi yap parca parca cekler kes o tutarda vadeleri de birbirne yakin kes

0|0
    0|0
    • 21gün

Kredi çekersem çok fazla faiz tutarı olur, onlarda bunu istemez. Demirbaş girdisi yaptırmam için onların şirkete fatura kesmesi gerekir o koşullara şirketin Çek'lerinin kullanılması gerekir. Ben kendi Çek'lerimden vericem.

• 21gün

Sende emmeye ne gommeye geliyon kizim. O zaman yapacak bise yok cek yapragi olmus 10 tl sen hala isi yangin cikarayim dumani olmasin diyorsun kafasinda yasiyon

• 1 sene sonra ödenmemesi sana koymayacaksa karala oradan bir çek ver gitsin nasılsa paran var

0|0
    0|0
  • yerinde olsam bu sefer babama guvenirdim.

0|0
    0|0
  • Yapma güvenini sarsma

0|0
    0|0
    • 21gün

Annem çok üstüme geliyor. Biraz bende yapmak istiyor belki ilk kez birine iyiliğim dokunacak sıkıntısı hafifleyecek ama işte tabi babam...

• 21gün

Yapma baban daha önemli. Başka iyilik yaparsın ama o güveni kaybedersen bir daha kazanamazsın

• yapma derim. baban in haberi olmadan yapma. annen ya da dayin niye babandan istemioda senden istio.. kötü olan sen olursun..

0|0
    0|0
  • Saçmalama o çek ödenmez sen ödemek zorunda kalırsın ben amcama 20 bin verdim bir yıldır alamıyorum

0|0
    0|0
    • 21gün

Zaten 3 ay sonra ben ödeyecek onlar 1 sene sonra bana geri ödeyecekler

• 21gün

Bence yapma

Kızlar Ne Diyor 3

• baba herseydir iyilik yapmakta mukemmel birseydr ama baban inat ugruna deglde birsey bildigi icin vermek istemiyorsa verme bence ama baban bir inat meselesi ugruna istemiyorsa yap derim ama sonucta babanin guvenini kaybetmekte var isin zor

0|0
    0|0
  • Babana söylemek zorundasın

0|0
    0|0
  • iş başvurusu gibi öz geçmiş yazmış :))) soru kısacık bir şey aslında. kalbinin sesini dinle..

0|0
    0|0
    • 21gün

Malesef bu sitede böyle sorulara ciddi cevaplar için böyle yazmak gerekiyor... Yapmak istiyorum ama babamdan çok korkuyorum.

• 21gün

Yapma kesinlikle yakın bir arkadaşım da kendi öz amcası borç istedi adam battı ve parayı da odeyemedi şu an kendi ödüyor

Yükleniyor...