Gerçekten bu iyiliği yapsam mı? Annem çok üzerime geliyor, ama sonra yazdığım Çek'in hesabını babama nasıl vereceğim?

İyi geceler öncelikle, ben 19 yaşımdan beri şirket ortağımıyım. İşleri öğrenmem için 19 yaşında iktisat öğrencisiyken şirket ortağı oldum, arkadaşlarım derslere girerken ben toplantılara giriyor, karar imzalıyordum. Şirketin çekleri hariç, 20 yaşımdan beri bizzat şahsi çek karnem var. Babamın talimatı gereği yıllardır şirketimiz ve diğer iş yaptığımız bazı şirketler şahsi hesaplarımı şişirdiği için şahıs olarakta bankalar nezdinde baya yüksek bir reytinge sahibim. Aslında çok yoruldum ve henüz 26 yaşındayım. Nerde akşam orda sabah bir gençliğim olmadı hiç. Neyse, dayım çok daha küçük çaplı ticaretle uğraşıyor. Bu aralar çok sıkıntılıymış. Anneminde dayıma karşı acayip bir vefası var. Son 1 haftadır konumuz hep bu. Babamın yapmayacağını biliyor. Benim şahsi Çek'lerimden 3 aylık 220.000'lik bir çek yazmamı istiyor. Factoringe bozduracaklar. 1 sene sonra geri verecekler. Bana fatura kesecekler, o faturayı muhasebe ile hallederim ben. Ama tabi 3 ay sonra babam ödemeyi fark edecek. Sizce böyle bir iyilik yapılır mı? Annem çok üzerine geliyor yapmakta istiyorum ama babamdan çok korkuyorum?

1|0
39

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...