Evlenme çağındaki kızın ev işlerini öğrenmesi şart mı?

Ev işi bilmeyen kızın evliliğe hazır olmadığı söyleniyor. Kızlar ev işlerini bilemek zorunda mı?
Evlenme çağındaki kızın ev işlerini öğrenmesi şart mı?#büyükyorumcu

0|0
176|24

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle şart diye düşünüyorum, internette fenomen değil, mutfakta menemen yapan kız lazım bize.😄

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 175

• Ev işini veya yemek yapmasını bilmesin ne olucak ki. Ev işi yapmak nedir, yemek yapmak nedir. Sonuçta evlenince zaten bunların hepsini kendisi yapıcak. Bu kadar uzatmanın bir anlamı yok. Şuana kadar kimin annesi gidip de kızının evinin temizlemiş ya da hergün gelip yemeğini yapmış. Abartmayalım lütfen :)

0|0
    0|0
  • "Zorunluluk" demek yanlış olur ama daha iyi bir yaşam için bilmek gerek. Bu evlilikle bağlantılı değil evli olmasa da her insanın bilmesi gerekiyor.. Siz sadece evlenince var olmuyorsunuz. Kendi başının çaresine bakan bireyler olmalıyız..

3|0
    0|0
  • ev isi dedigin nedir?
    Bulasik yikamak suburmek silmek vs. zaten temiz insan aliskanligidir bunu sadece kiz degil her insan bilmeli ve yapmali
    Geriye bir yemek kaliyor o da artik youtube dan videolardan kolay ogreniliyor :))
    Evlenecek kizda karakter arayin gerisi bos

0|0
    0|0
    • 13gün

bence yakın bir arkadaşınla aynı eve çıkmayı dene, bu temizlik işleri ne arkadaşlıkları bitiriyor

• Bence şart çok zorlanıcak ve eş adayı sorun yapacak bunu.
    Benim arkadaşım kız birşey bilmiyordu aldı erkek beraber yaparız ne olcak dedi.
    Sonra adam butün gün işte eve gelince sıcak bir yemek bekliyor fakat yok dışardan ye ye nereye kadar demi?
    Bilmeli anneler öğretmeli kızlarda yapmalı.
    Benim annem herşeyi öğretti mutfa attı beni istediğini yap iyi kötü de olsa öyle öğreneceksin dedi.

0|0
    0|0
  • Eşine göre değişir aslında, toplumumuzda böyle aşılanmış. Bir kız ev işi bilmiyorsa, evlenmemesi gerektiği düşünülüyor. Bir yerde haklılar açıkçası, yuva kuracaksın ve her sorumluluk sende olacak. Diğer yandan haksız, bunu elalem değil de, kişinin kendisi karar vermeli. Sonuçta evlenecek olanların, arasındaki problem 😏

0|0
    0|0
  • Zorunda demiyorum ben ama gerekli olduğuna inanırım
    Sonrasında sıkıntı yasamamasi için
    Ben Erken öğrendim herseyi annem allah uzun ömur versin sorumluluğumuzu öğretecek büyüttü bizi. şimdi aynı şeyi ben oğluma öğretiyorum
    Erkek annesi olarak oğlumu kendi sorumluluklarini bilerek büyüMesine yardimci oluyorum 😊😊
    Sadece kızlar is biliçek diye bir ogretiye karşıyım ben😊

0|0
    0|0
  • bence her insan ev işi bilmeli kız erkek fark etmez.

0|1
    0|0
  • kesinlikle bilmeli yoksa evliliği zor evrelerden geçebilir, kendi evinde annesinden öğrensin diğer turlu kayınvalide de karışabilir.

0|0
    0|0
  • evlendigi kissiyle maddi durumuna ve kadinin kendi ayaklari uzerinde durup duramamasina bagli tabiki azda olsa biseyler bilmesi avantajli olur

0|0
    0|0
  • Gerek yok bence ev işi dediğin çok da zor değil üstelik bu sadece kızın da görevş değil erkek de bazı görevleri üstlenmeli

0|0
    0|0
  • Erkekte bilmeli

0|0
    0|0
  • evett şimdiki erkekler istiyo valla kizlarin bilmesini onu geçtim benim erkek arkadaşım bile yapıyo ev isii

1|0
    0|0
  • Okusanda okumasanda zengin kocada bulsan bir kiz evislerini bilecek tek kiz degil erkekte bilmeli cat pat yapmali hayat sartlari neyi getirecegini bilemeyiz

1|0
    0|0
  • Ne münasebet artık 21. yüzyılda yaşıyoruz hiçbir kız yemek yapmayı, çamaşır yıkamayı bilmek zorunda değil. hiçbir erkek de değil aynı şekilde.

0|0
    1|0
  • Alacagim erkek biliyorsa bilmek zorunda degilim 😄😄

1|0
    0|1
  • Evlendikten sonrada öğrenebilir. Herkes anasının karnında öğrenmiyor bu işleri.

0|0
    0|0
  • Yani bilmesi önemli bir ev temizlenmek ister camı kapısı halısı perdesi dolabı eşyası

0|0
    0|0
  • Birden üç soru daveti görünce geri durdum ya tek olsaydı iyiydi nese soruya gelince 1. sınıftan beri temizlik yapıyorum annem sağolsun her şeyi öğretti ilerde sorun yaşamamam için iyikide öğrenmişim üniversitede lazım oluyor öğrencilikte

0|0
    0|0
  • Evlenme çağı diye bir şey yok ayrıca kimse hiçbir şey öğrenmek zorunda değil.

1|0
    0|0
  • Bilmeli o işleri yapmaz yarın işten gelen eşine yıkmasını da bilir kavgalar çıkar sonra zor bişey değil o işler. kendini prenses sanan kızlarımız sizde yapacaksınız yarın o işleri bilmiyorum diyenlerde işlerine öyle geliyor bildiklerini gayet iyi biliyorlar.

0|0
    0|0
  • Zorunda değil bence ama bilse çok daha kolay olur diye düşünüyorum. Sonuçta hep hazır hazır nereye kadar?

0|0
    0|0
  • Ev işini bilmek için evlenme çağında olmaya gerek yok bu bir zorunluluk istisnası zengin aile kızları.

0|0
    0|0
  • Kızlar da erkekler de kendine bakacak kadar bilmeli, evlenmek için veya evlilik çağı geldiği için değil, tek başına kaldığında bocalamaması, zora düşmemesi için...

1|0
    0|0
  • Bence şart. Annem 12 yaşımdan itibaren her şeyi öğretmeye özen gösterdi ve gerçekten nekadar teşekkür etsem az bu konuda. Ablam pek ilgi duymadığı için o hep uzak dururdu bu tür şeylerden, şimdi evlendi ve çok zorluk çekiyor doğru yemek yapamıyor, ütü aynı şekilde. Ve etrafımda da bir çok evli arkadaşımın bu yüzden eşleriyle sorun yaşadığını bilirim. Yani lafın kısası öğrenmesi önemli, ne demişler erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş :)

0|0
    0|0
  • hayatin sartlarina gore degisir bence. kiminin vakti vardır ogrenir kiminin yoktur ogrenemez.

0|0
    0|0
  • Birkaç bir şey bilse idare eder 😂

0|0
    0|0
  • internet diye bir şey var 😂😂😃

0|0
    0|0
  • herkes kendi bilir :dd

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra da öğrenebilir zaten şimdi el altında internet var baka baka 1-2 eksik olur 3 de halleder

0|1
    0|0
  • Şart değil öğrenir herkesin karnında öğrenmiyor ya
    Neyse ki yıllardır herşeyi biliyorum 😊

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    145

Erkekler Ne Diyor 23

• Aklım almıyor
    2 yumurta kırmayı bilmeyen kızlara
    Ya güzelim hiçmi anneniz komşuma gidip evde tek kalmadınız
    Bunlar hiçbişi yapmayıp açlıktan pislikten ölmeyi bekler heralde

0|0
    0|0
  • Öğrenmesi gerekiyor ve mecburi öğrenmesi lazım... Her gün 3 öğün onu yemeğe çıkaracak kadar - her zaman ev işlerinde temizlikçi gelsin yapsın diye çalışmıyorum ben...

1|0
    0|0
  • Herkes işini yapacak.. madem ki evlenmeye niyetlisin o zaman olayı ciddiye alıp kendini o sorumluluğa herkes hazırlamalı. Sadece kadın değil erkek te..

0|0
    0|0
  • ehh ev işlerini bilmiyorsa nasıl evi çekip çevirecek ki

0|0
    0|0
  • bilmeli

0|0
    0|0
  • Lan ayıp be ben 20 yaşında bir gay olarak yemek temizlik çamaşır her şeyi biliyorum utanmadan soruyorsunuz bir de tüh sizin gibi kızların suratına tüküreyim ben. Birde erkekler bakıyor size ya kafayı yiyecem

1|0
    0|0
  • çok kasmaya gerek yok bence. Temizlik yapmak için dahi olmaya gerek yok. Yemek yapmakta zamanla öğrenilebilir.

0|0
    0|0
  • Mutlaka öğrenme isteği olmalı, bunu göstermeli ve az da olsa bilmeli. Ben biliyorsam eşim de bilecek ki evde düzen olsun, tertip olsun yoksa zor.

0|0
    0|0
  • Şart

0|0
    0|0
  • onu bilemeyen yoktur çocuklar küçüklükten yardım eder ailelerine eğer bunu yapmadılarsa şımarık büyümüşlerdir

0|0
    0|0
  • Ev işi yapmayı bilmeyen kadın yarımdır..

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • e tabi bilmesi lazım senmi temizlicen evi :D

1|0
    1|0
  • elbette yemeği kaynanan yapmayacaksa şart. ayrıca koca mı alıyorsunuz hizmetçi mi? herşeyi de bizden beklemeyin.

0|0
    0|0
  • yemekleri kim yapacak, eğer bilmiyorsa

0|0
    0|0
  • Onlar süs boncuu. Bilmesede olurmuş.

0|0
    0|0
  • Bnce şart kız dediğin bilecek..

0|0
    0|0
  • Tabiki :)