Her fırsatta ve hiç alakası olmayan yerde islamiyete suç atmak?

bu sitede israillin aldıgı bir kararın, yanlış oldugunu belirtirken konuyu direkt islama çekip üstüme oynayan ve karalamaya çalışanların ben hangi dayanağı oldugunu anliyamıyorum siz anlayabiliyomusunuz?
Her fırsatta ve hiç alakası olmayan yerde islamiyete suç atmak?laf attıgı ayet bu: tevbe 5. ayt
Harâm aylar çıkınca müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. Fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekât verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki Allah suçları örter, rahîmdir.
----------------------------------------------------------------
AMA kendi kitaplarında geçen incilde tevratta geçen ayetlerde şu şekillerde :D bende bunların açıklamasını istiyorum islamiyet mi insancıl yoksa musevilik veya hristiyanlık mı? bknz

“Yakalananın bedeni delik deşik edilecek. Ele geçen kılıçtan geçirilecek. Yavruları gözleri önünde parçalanacak, Evleri yağmalanacak, Kadınlarının ırzına geçilecek.” (İşaya: 15-16)

“Hem yiğidi, hem kızı. Emzikteki çocukla, ak saçlı adamı, Dışarıdan kılıç, Ve içeriden dehşet telef edecek. Hasımlarından öç alacağım, Ve benden nefret edenlere ödeyeceğim.” (Tesniye, 32/25)

“Onları tamamen yok edeceksin, onlarla ahdetmeyeceksin, onlara acımayacaksın.” (Tesniye: 7/1-3)
“Ve yayları gençleri yere çalacak ve rahmin semeresine acımayacaklar, gözleri çocukları esirgemeyecek.” (İşaya: 13/15-18)

“Et yiyin ve kan için. Yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını içeceksiniz. Sarhoş oluncaya kadar kan içeceksiniz.” (Hezekiel Bölümü 39/18-20)

“Onları kasaplık koyunlar gibi ayır ve öldürme günü için onları hazırla.” (Yeremya Bölümü, 12/3)
“Çünkü o gün orduların Rabbi Yehova’nın günüdür. Hasımlarından öç alsın diye öç günüdür. Ve kana kana onların kanını içecek.” (Yeremya Bölümü, 46/10)

insanların inancına durup dururken laf atıcak kişilerin kitaplarında bu tarz ayetler bulunuyo olması çok kötüdür en azından bir ateist bana bunu söyleyebilir ama o kişilerin bunları söylemeye dayanagı oldugunu zannetmiyorum..

0|0
2|3

Erkekler Ne Diyor 3

• valla ben tevratı okudum. hiç karşılaştırmasınlar bence. ayrıca ben de sövüyorum ama islama değil müslümanlara. islamın bir suçu yok.

1|0
    0|0
    • 17gün

kötü ve kendini müslüman sanan kişilerin yaptıkları islamin üzerine atılamaz

• Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik ve bu güruha münhasır tüm inanç betimlemeleri; cevap bulunamayan soruların tatmini için uydurulmuş fikirler bütünüdür. (bana göre) İyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Etik değerler ile tartılıp kendisine en doğru geleni seçmekte özgürdür insan. Bir başkasını kendi düşüncesini seçmedi diye yargılamak yanlış bir davranış.

0|0
    0|0
  • Bizdeki emir sadece savaş durumunda geçerli. Sulhu anlaşmayı kabul etmeyen kafirler için. Ancak tahrif edilmiş şncilde Tevrat'ta aynen karındaki bebelere annelere evlatlara kadar dehşetli saldırı kan içme var. Bunlar Haçlı zihniyeti Kansiz bunları savunan ve İslamiyete dil uzatan da tıpkı onlar gibi.
    İslam savaş hukukunda kadın yaşlı çocuk din alimi ruhbanlara asla dokunmazsın. Sadece eli silah tutanla müsademe edilir. Teslim olana asla dokunamazsınız cezası çok ağır. Şahane döneminde savaş esnasında bir sahabe tam bir müşriki öldürecekken ben Müslüman oldum diyor ama sahabe inanmayıp öldürüyor. Durum Peygamber efendimize arz ediliyor. Kalbini yarıp baktın mı niyetini yalan söyleyip söylemediğini nerden anladın neden onu öldürdün diye o sahabeye sitem etmiştir her gördüğünde. Sahabe keşke ben ölseydim de bu hatayı yapıp Peygamber'imizin bu sözlerine muhatap olmasaydım dermiş sürekli. Anlayana kardeş bu şşler. İslam yaşatır. Geri kalan öldürür tecavüz eder bu kadar net. Haçlıları unutmayın kurtuluş savaşını mezalimleri Ermeni çetelerinin Müslüman ahaliye yaptığı katliamları hocalı katliamını Bosna'yı serebrenitsayı unutmayın hep tetikte olun

1|0
    0|0
    • 17gün

ve aynı şekilde ermeni çetelerinin pkk ile ülkemde 1978 den beri yapmış oldugu faaliyetlerdende söz etmezsek olmaz :)

• 17gün

Müslğmanların hatasına bakıp İslami yargılayamaz hiç kşmse. Açıp kitaba sünnete bakarsın orda yazan neyse odur. Müslüman geçinen ahmakların yaptıkları dine mal edilemez

• 17gün

Doğru kesinlikle. 1912 Balkan Savaşları'nda katledilen yaşlı Bebek 1 milyondan fazla sivil Müslüman halk. 1974 Kıbrıs da katledilen türk kardeşlerimiz saymakla bitmez. 2003 Irak işgali ve ABD nin katlettiği 1 milyondan fazla Müslüman ve geride birbirine düşürüp fitne çıkararak devam eden katliamlar. Kimin eseri bunlar İslamın mi? Yoksa tahrif edilmiş incil ve Tevrat' a inanan Haçlıların mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Papazlarin kendi lehine cevirdikleri uydurma kitaptan ne beklenirdi ki zaten merhametsizler.

1|1
    0|0
  • Bütün canım ateistler tevbe 5 der açsın tevbe 6yı 7yi de okusun bu ayetlerde pişman olanlar ve bağışlanma dileyen müşriklere yardım edilmesi güvenliklerinin sağlanması emredilir

1|0
    0|0
    • 17gün

cahil olacak o

• 17gün

Olsun bunu genelde ateistler ve cahiller söylüyo işte anladın sen 😂

• 17gün

Haklısın

Yükleniyor...