Dövüş sporlarıyla ilgilenen arkadaşlar buraya?

Ben 8 yıldır box yapıyorum ve bana göre de en avantajlı dövüş branşı boxdur o yüzden. Diğerlerinin de avantajı var mı sizce? Farklı dövüş sporlarıyla ilgilenen arkadaşlar ankete ktılıp görüş belirtirlerse sevinirim

• Box
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kick Box/Muay thai
    40% (2)50% (3)45% (5)Oy Ver
  • Uzak doğu dövüş sanatları
    20% (1)17% (1)18% (2)Oy Ver
  • Karma dövüş sanatları (M. M. A)
    40% (2)33% (2)37% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
18gün Sokakta en avantajlı dövüş sporu hangisi

0|0
3|5

Kızlar Ne Diyor 3

• Mma tek bir spor degil. Temelinde jiujitsu ve judo gelir. Ikiincisi ise muay tai dir. Box kick box falan hikaye

0|1
    0|0
    • 14gün

1990 larda bir yarışma yapılıyor.( tam detaylı olarak hatırlamıyorum) Dünyanın farklı bölgelerin deki her branştan en usta dövüş ustaları bu yarışmaya davet ediliyor. Yarışma jiu-jitsu ustalarının üstünlüğüyle bitiyor. Böylece boks ya da kick boks yapan adam jiu-jitsu ve yakın dövüş için güreşte öğrenmek zorunda kalıyor. M. M. A bu şekilde doğuyor zaten

• 14gün

Yasadim. DOvdumde. Antrenorum disinda dayak yemedim

• 14gün

Ellerine sağlık. İyi yapmışsın :)

• Muay Thai diyorum.

0|1
    0|0
    • 18gün

Muay thai güce dayalı bir spor olduğu için kadınlara faydalı olacağını düşünmüyorum. Bence bayanlar için en iyisi M. M. A çünkü hem pratik hem de tamamen tekniğe dayalı. Uzakdoğu sporları gibi felsefe gibi saçmalıklarıda için debarındırmıyor.
      Brezilyalı kadın kafes dövüşçüsü telefonunu çalmaya çalışan kapkaççıyı bu hale getiriyor
      https://www.youtube.com/watch?v=8G2_MoIVPJQ

• 17gün

Vay be çok iyi yapmış kadına bak.

• Uzak doğu dövüş sanatları

0|1
    0|0
    • 18gün

Herhangi bir dövüş sanatıyla uğraştın mı

Erkekler Ne Diyor 5

• kardeşim muay thai yapıyorum bende 6 yıldır. harbıden önerırım. dirsekle suratda açamıyacagım yer yoktur :D ama onu bunu geçelimde, mma en sağlam spor bence. ama şunuda söleyim, turkıyede ögrenılmez. onun ıcın ya brezılyaya ya da amerıkaya gıdeceksın. cunku turkıyede bılen yok ada akıllı. ögrenmısken dogrusunu ögreneceksın yoksa düzeltmesi çok daha zor.. turkıyede yapılacak ıkı dövus sporu var birisi muay thaı birisi box. şehırlere göre değişir tabı büyük şehırde yasamıyosan helekı bunlar bile ögrenılmez...

1|1
    0|0
    • 18gün

M. M. A öğrenmek için en ideal ülke brezilya bana göre de. Çünkü en sağlam M. M. A dövüşçüleri brezilyadan çıkıyor. Brazilian jiu-jitsu gibi , diğer dövüş branş ustalarının jiu-jitsu tekniğine karşı yapacak hiçbirşeyleri yok bence. yere düştüm mü hepsi hiç nerdeyse

• 18gün

Evet profesyonel ufc dövüşçüsü Josh Barnett mesela michael jai white ile birlikte başroldeydi

• 18gün

hernekadar begenmesemde barnett ı ıdare eder

• mma kanka

0|1
    0|0
  • sokakta bence MMA dir. karsındaki kişi sonucta teknikle gelmicek sana. karışık bilmek daha yararlıdır

0|1
    0|0
  • Sokakta tabiki bokstur neden diceksen zaten kimse dovusmeyi bilmez ama bilen biri cikarsada kick boks derim hem boksun zararlari cok sana bir etkisi oldumu

0|1
    0|0
    • 18gün

Elbette etkisi oldu

• 18gün

Zarari olarak sordum

• 18gün

Sadece burun kıkırdağın zamanla yok oluyor o bölgeye darbe almaktan ve beyne de zarar verdiği gerçek.

• hiç kick boks tekvando maçı izlemedinmi tekvandocuyu hafife almayın hiç bir zaman

0|1
    0|0
    • 18gün

Hiç kimseyi hafife almiyorum. Taekwondocu musun?

• 17gün

yok senin adına konuşmuyorum senin için demedim öylesine söyledim ortaya evet taekwondocu yum.

Yükleniyor...