Toplumun ahlaki neden bozuldu metreslik neden normallestirildi ve ozendirildi?

Farkindamisiniz bilmiyorum artik toplumda iliskilere ve evlilik kurumuna saygi kalmadi. Bir erkek zenginse hayatinda biri varmis yokmus nisanliymis evliymis cocuklari varmis hic kimsenin umurunda değil. O erkeği elde etmek icin elden gelen hersey yapiliyor. Metreslik normallestirildi hatta ozendiriliyor. Evlilik kurumuna sadece bir kagida atilmis bos bir imza olarak bakiliyor. Ve bu metres hayati taktir dahi ediliyor toplumdan. Ünlü bir zenginin metresinin instagram hesabina genc kizlar acikca "ben de senin gibi olmak istiyorum" ya da "hayal ettigim hayati yasiyorsun bebeğim " yaziyorlar.
Evli patronlara asilmak flort etmek siradan ataklar oldu artik ve kadinlar kizlar bunlari aştı artik yatip bunu grurula anlatiyorlar. Türlü türlü roller yapiliyor. Zengin bulan buluyor zengin bulamayan kendisinden biraz daha fazla kazanan erkege yamaniyor.
peki saniyormusunuz bu yilanlar sizi hic sokmayacak? Evlendiginiz adam zengin de olsa sonradan zengin de etseniz ya da hic zengin olamasa da yine de rahat yasiyor olsaniz bu kadinlarin her türlü hedefisiniz.
Peki siz bu ortamda evlenmekten ve yuva kurmaktan korkuyormusunuz?

0|1
0|21

Erkekler Ne Diyor 21

• Sadakat yok. Söz verince tutmak yok.
    Bu ahlaki çöküş mü , hormonlu gıdalardan mı
    İnsanlar mı basitleşti
    Kıyamet alameti mi

1|0
    0|0
    • 23gün

Bana göre kıyamet gününde ya tüm insanlar müslüman ya da hepsi kafir olacak gibime geliyor çünkü bir amaç uğruna olacaktır kıyamet günü. İyilere şöyle kafirlere şöyle deniyor tabi ki kıyamet günü hakkında ama Kuran da geçiyor mu bilmiyorum.

• toplum ağlaki olarak çokmuş durumda katılıyorum. ve cevremde de çok görüyorum evli insanlara sarkanları ilişkiye girenleri biriyle sevgili iken ondna ayrıl benimle çık demeler neler var neler allah sonumuzu hayr etsin

1|0
    0|0
  • Hayır ama evlenmemek en iyisi. İnsanlar hiç düşünmeden birbirini aldatmaya başladı. Böyle bir zamanda kim evlenmek isterki.

1|0
    0|0
  • kadınlar kendi kuyularını kazdı. gün geçtikçe basitlesiyorlar ulaşılması kolaylaşıyor. ben sevgilimin elini 4 ay sonra tutabilmiştim şu an durumu siz biliyorsunuz. kendi topuzunuza sıktınız.

1|0
    0|0
  • insanlar hep en iyisi olma isteklerinden dolayıdır böyle olması kadınlar hep başka kadınlardan daha iyi olmak ister erkekler ise üç kuruş bulunca hemen bir kadın bulup onunla bulduğu üç kuruşun tadını çıkarıp eğlenme isteğinden saçma tabi ancak böyle hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamaktan dolayı

0|0
    0|0
  • Toplumda git gide rahatlama söz konusu kadem kademe oldu, fotoğraflarımızı internete koyamaya çekinirken şimdi koymadan duramıyoruz. Gittiğin yerleri yaşadığın hayatı insanlara açıkça anlatır olduk yaşam amacımızdan kopuyoruz sürekli birbirimizle sidik yarıştırıyoruz. Bunlar hep oturmamış cahil kalınan kişiler tarafından oluyor. Adam çok zengin ilgi görüyor daha önce hiç bu kadar ilgi gördümü bilinmez o an geçmişte kendisinde eksik kalan duygular ortaya çıkıyor ve sonuç belli bu olayı birine anlatıyor iki tarafta ve dediğim kısım sidik yarıştırma başlıyor işin garip tarafı insana heyecanlı geliyor ve sonra sonra umarım anlata bilmişimdir

0|0
    0|0
    • 24gün

Evet anliyorum çoğu eksiklik eziklik hissiyle hayatini olduğundan daha guzel ve ozenilesi gösteriyor ve kiskancligi körüklüyorlar.

• 24gün

Evet sonra öz güven geliyor ama o da yalancı öz güven sahte insanlar bunu la yaşıyor kendileri de farkına varıyor ama iş işten geçmiş oluyor

• her şeye eyvallah kendilerinin bileceği iş de, çocuklu insanların bunları yapmasını kaldıramıyorum.

1|0
    0|0
    • 24gün

Adama ve ailesine evlilik halinde cocuklarimi anneme birakacagim diyorlar ya da yetistirme yurduna birakacagim diye kendiliginden garanti verenleri gördü bu gözler

• 24gün

ya allah belalarını versin. benim de kızım var. büyük söylemek istemiyorum insanın başına gelirmiş. tamam şiddetli geçimsizliğin olur ayrılırsın ayıp bir şey değil. zaten çocuğun o ortamda büyümesi iyi değil ne yapalım. ama şeyinin derdine o çocuk terk edilecek yani. nasıl bir şey. canavar bunlar.

• Mevcut iktidarın ahlak anlayışı. Eşime şu kadar kadın arkadaşımı öneririm diyenler, cb ile yatarım diyenler, eşimi sunarım diyenler, muta nikahları, yatlarda siyasilerin fuhuş partileri vs. Kim ne derse desin eski Türkiye güzeldi.

0|0
    0|0
  • Din hakkinda yeterli bilgileri olmayinca olacak olan

1|0
    0|0
  • dürüst olayım bende o zaman. cümleden kötü gideceğimi düşünme. Yaşımdan dolayı evlenmeyi düşünüyorum. Doğal olarak herkes gibi bu tür kızlardan biri ile evlenmek istemiyorum doğal olarak. Diyeceksin ki çok mu temizsin. Hayır çok temiz değilim ama hiç bir kızlar ilişkiye dahi girmedim. Kendim gibi birini arıyorum. Ama para için alta yatanları geçtim ki onlar bariz belirli kızlar, artık dindar geçinen kızların çoğunluğu bile buna bakıyor. ev var mı arabası var mı.. evet var ama bunu soranlara ben yol veriyorum. Deseki evine sahip çıkabilecek kadar kazanıyor musun basım üstüne. K. bakmasın ama artık kızların %99 u bu şekilde... Durum böyle olunca da genel itibari ile paralı ve ahlaki eğitim almamış erkeklerinde metreslere, ikinci ilişkilere yönelmesi kaçınılmaz...

0|0
    0|0
    • 24gün

Bu doğru değil. Gercek hayatta etrafimizda artik erkekler çalışan eş istiyor sonra calismasi da yeterli gelmiyor iyi bir işi olsun iyi kazansin istiyorlar elemeyi buna göre yapiyorlar hatta kizin ailesi de varlikli olsun ev araba miras kalsin cevreleri genis olsun menfaatimiz olsun diye dusunuyorlar. Cevremde o kadar cok goruyorum ki. Ve bu sartlar altinda iyi gecindirebilecek birini isteyen kizi hic haklari olmadan yaftaliyorlar.
      Haa istedikleri ozellikte bir kiz bulurlarsa ciddi bir iliskiye girip nişan falan olayina geciyorlar ama diger metres olmaya hazir kizlarla da gizli iliski icinde oluyorlar. Bu bir gercek

• 23gün

çok şükür şimdiye kadar hiç bir kız ile malı mülkü için konuşmadım hatta son zamanlarda bu tür şeylerden de soğudum (ilişki muhabbetinden). şahsen ben mütavazı aza kanaat eden bulduğunda şımarmayan bir bayan bulduğum veya gördüğüm zaman evliliği düşüneceğim. metres konusuna gelince zaten kimse artık helal haram derdinde değil. zevkleri uğruna yaşıyor artık insanlar. umarım o tür bir sapkınlığa düşmem. çevremdekilerinde düşmesini istemem. metres olmaya hazır olanlarda kendileri düşünsünler derim. baska söylecek sözümde olmaz.

• Cahilce bir Şeriat ülkesi olsaydık hani 3-5 kadınla evlenmek yok or.. pu becerirken nikah kıymak tarzında. Normalleşirdi çünkü Şeriat değil cahilce şeriat uygulanmış olurdu ülkemizde.
    Tabi şimdi Şeriat olmadığı için doğal olarak Şeriata bilinen dışı bilgiler katanlar da yok. Yani normalleşme ihtimali yok bu tarz şeylerin.
    Ceza da olmayınca kafirce davranışlara imansızlar yapıyorlar.

0|0
    1|0
  • Insanlar kendisine olan saygisini yitirmis durumda.. kendilerini bit aparat olarak goruyorlar ve akilli olanlarda onlari kullaniyor..

0|0
    0|0
    • 24gün

Akilli olanlar değil serefsizler kullaniyor. Birini kandirip kullanmak akillilik değil kötülük

• 23gün

Kötülük değil beyinsizler kendini kullandırmasın o zaman. İnsan oğlunun doğasında vardır menfaatcilik. Kullandıranı kullanırlar bu kadar basit herkes kendisinden sorumlu...

• çok eşlilik cozumlerden bir tanesi. benden soylemesi

0|0
    0|0
    • 24gün

Kadin icin de gecerli mi bu teorin?

• 24gün

gecerli. yanlis anliyosunuz hep. kiskancligi one cikariyorsunuz

• 24gün

Yani kadin da cok esli olsun erkek te oyle mi?

• Son 10 yılda ahlaken çöktük

0|0
    0|0
  • Teknoloji ilerledi. Internet gelisti artik dunyanin gozu acildi kultur farklilasmasi olustu

0|0
    0|0
  • ee kadinlar parayi erkeklerde birden cok kadini istiyor razi degilsen kendine gore borini bulursun ama sende oyle isen gecmis olsun yapacak bisey yok

0|0
    0|0
    • 24gün

Senin secimine göre olmuyo hayat. Kendinden fakir bir adamla evleneyim para onemli degil diyosun adam meger senle hayatini garanti altina almak icin evlenmeye calusiyormus meger dul iki cocuklu bir kadinla herkesten gizli yillardir suren bir iliskisi varmis. Kadin da bunu zengin saniyormus çünkü yasantisi giyimi iş ortami falan klas :)
      Hayat tercihlere göre yasanmiyor.

• 24gün

senin hayatin ile ilgili secimleri hic kimse degil sen veriyorsun yoksa baskasi vermiyor bile bile lades olmak senin ki anlattiklarina göre

• Din iman kalmayınca..

0|0
    0|0
  • herkes paralı erkek istiyor paralı erkeğe bulmuş evlenmiş kadın ama başka kadınlarda onu istiyor çünkü sayıları az arabası olmayan erkeğe hiç bir kız bakmıyor bu devirde

0|0
    0|0
    • 24gün

Zengin olmayan erkekler de parali kadin istiyor malefes gercekler bunlar

• 24gün

konuşalım snnle

• 24gün

Kusura bakma

• Evet korkuyorum. Bugüne dek bir kızla flört etmedim. Övünmek için söylemiyorum, yakışıklı olduğum söylenir. Biraz eli yüzü düzgün bir kızla evlenebilsem diyorum ama çirkini bile geçmişte flört etmiş.

0|0
    0|0
    • 24gün

Bence zina etmemis birini bulursan ona sukret

• baskıcı yasakçı toplumlarda olağan durumlar.

0|0
    0|0
    • 24gün

Yani baskidan mi metres oluyorlar? Para hirsindan mi?

• 24gün

gel gelelim sosyoloji, ekonomi ve siyaset bilimlerinin birbiri ile nasıl ilişkili olduklarından haberin yok...
      muhtemelen ekonomi ile iktisadın da aynı anlama geldiğini bile bilmiyorsun. bir de iktisat mezunuyum yazmış oraya :)
      gül canım ya güldürenin çok olsun...

• 24gün

Ben sana gülüyorum adam tereciye tere satma derdinde halen vazgeçmedi :)

• Emmiş, emdirilmişleri istemiyoruz.

0|0
    0|0
    • 24gün

Öyle bir istiyorsunuz ki şok şok şok

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...