Faizli işlere girermisiniz?

Kredi karti cekerken faizine bakarmisiniz faizli islere girermisiniz biliyoruzki faiz haram fakat günümüzde bunu artik helalmis gibi faizli kredi cekenler oluyor. siz bunun hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Vede faizsiz kredi oluyormu oluyor diyenler varda :) yani aldigin parayi ayni sekilde 1 kuruş bile artmamis sekilde kredi cekiliyormu?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Faiz işine bulaşmam tercih etmem diyelim. Faizsiz kredi veren banjalar var diyebiliyorum ama faizsiz nasıl oluyor tam olarak bilemiyorum

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• finans kurumları aracılığı ile mal alırsan faize girmemiş olursun ama ödemeleri yüksektir diğerlerine göre banka sana para borç verir ve verdiği borcu faizi ile geri alır finans kurumu sana para vermez istediğin şeyi sana alır ve üzerine kar koyar sana satar arada mal ve ticaret olduğundan bu faiz hükmünde değildir ve ruhsat vardır bir sana mal satar diğeri para satar fark bu islamda nakit satış olduğu gibi vadeli satışta vardır ikisindede alıcı ve satıcı fiyatta anlaşmış olsun ve anlaşılan fiyatın üzerine bir şey eklenmemiş olsun eklenirse buda faiz olur vade ile anlaşılan mal ve meblağ konusunda yeterki bozulma olmasın o zaman hükümler değişir uzun uzun anlatmak isterdim ama kısa yazdım

0|0
    0|0
    • 17gün

mesela bir giysiyi peşin oderken 10tl is taksitli 15 falan oluyor ya o faize girermi acaba?

• 17gün

rica ederim fıkıh konuları çok değişkendir her durumu herkesi bazen farklı hükümler kapsayabilir onun için pc ye bir reddul muhtar ya da fetavayi hindiyye indir kafana takılanları ordan okursun ilimsiz olmaz aslında önce kuduri okusan daha iyi bir alt yapı olur allaha emanet ol

• 17gün

sende Allaha emanet ol bir dahaki sorularda gorusuruz :)))

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...